support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Audi A8 – tuning od Hofele Design ! logo

Audi A8 – tuning od Hofele Design !

15.Jan.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nie každý tuner, poprípade tunerská firma, sa snaží o čo najzaujímavejšiu či najbrutálnejšiu úpravu sériového auta. Extrémne plasty sú nie vždy tou najsprávnejšou voľbou, ako docieliť zmenu stylingu tej danej káry. Nie je pravidlom, že čím väčšie disky a čím mohutnejšie plasty, musia spraviť z auta skvost. A takisto, nie je to ani najlacnejšia cesta, ako zaujať. V dnešnom svete sa stretávame s najrôznejšími variantmi úprav. V mnohých prípadoch, prevažne ak ide o nejaký štýlový voz, je lepšie pustiť sa cestou jednoduchosti, ktorá je častokrát voľba číslo jeden. Vedia to aj v Nemecku, krajine často označovanej ako zem tuningu. Práve tu sa jedna konkrétna dizajnérska firma rozhodla, že predstaví decentný bodykit pre jedno kultové auto veľkosťou podobné lodi :-). Ide o tuningovú firmu Hofele Design, ktorá sa hravo pustila do maximálne štýlového vozu, Audi A8 D2. Pozrime sa spoločne, čo vzniklo spojením týchto dvoch „mien“.

AUDI A8 D2 – KLASIKA V ROVNOŠATE


Audi A8
Kto by nepoznal vozidlá Audi. Luxus, šport, pohodlie, prestíž... Existuje veľa slov, ako charakterizovať vozy tejto nemeckej automobilky. Rok 1996 a jeden konkrétny model, A8 D2.

Mohutný, luxusný a hlavne štýlový model, ktorý nesie práve toto označenie. Ľudia, ktorí sa obracali za pohodlným a luxusným interiérom a dokonale prepracovaným exteriérom, dostali príležitosť uspokojiť svoje požiadavky.

Toto Audi sa za svoju pohonnú jednotku nemusí vôbec hanbiť. Jadro tvorí motor V8 v kombinácii so štyrmi litrami, ktoré dokážu vyvinúť výkon príjemných 300 konských síl (220 kW) pri 6000 ot./minútu a krútiaci moment 400 Nm pri 3300 ot./minútu.

Aj za pomoci štvorstupňovej automatickej prevodovke dosahovalo auto rýchlosť 250 km/h a z nuly na „stovku“ sa rozbehlo za 7,3 sekundy. Myslím si, že dostatočne uspokojujúce parametre.

DECENT V PODANÍ HOFELE


Audi A8 D2 Hofele
Aj v malých činoch sa skrývajú veľké veci. Táto veta platí v prípade tejto Audiny dvojnásobne. Úpravcovia z Hofele kľudne mohli na toto auto osadiť veľké plasty, obrovské disky a mnoho iného. No neurobili tak.

Namiesto toho nainštalovali na tento voz decentné plastové a iné doplnky typu: mierne upravený predný nárazník, nová maska chladiča, zadný spojler, koncovky výfukov, zadný difúzor a disky kolies. Pozrime sa na jednotlivé časti samostatne.

Keď som spomínal mierne upravený predný nárazník, narážal som na novú W12, S8 alebo Quattro masku chladiča. Tá sa môže pýšiť výrazným chrómovaným lemom a obdĺžnikovou výplňou, resp. mriežkou. Svoje miesto si našla v upravenom prednom nárazníku, kde je osadená viac dopredu, resp. viac vyčnieva zo samotného nárazníka.

Pod pojmom upravený nárazník mám na mysli prídavný spodný spojler, ktorý vytvára jeden celok so zvyškom nárazníka. Dodáva tak jemný športový vzhľad, pričom v kombinácii s chrómovou maskou je očividná zmyselnosť tejto úpravy.

Ani zadná časť neobišla naprázdno.

Audi A8 D2 Hofele
V zadnom nárazníku sa teraz vyníma nový difúzor, ktorý slúži ako miesto, kde vyúsťuje štvorica koncoviek nerezového výfuku. Takto načatý športový vzhľad ešte dotvára decentné krídlo, resp. lišta na zadnom kufri. Nie je to nič náročné, ale zato dostatočne efektné a zaujímavé.

Celkový dojem z tejto úpravy zakončujú disky. V prípade tohto auta nejde o žiadne „ledabolo“ kolesá, ale práve naopak. Pod blatníkmi sa vynímajú dravé 10-lúčové „Largo-RS“ disky o veľkosti 20 palcov, ktoré sa k dizajnu samotného auta veľmi dobre hodia a napovedajú tak o skrytom potenciáli tejto Audiny.Fotogaléria upraveného auta Audi A8 D2 od Hofele Design:Aktuálny cenník spojlerov a doplnkov HOFELE si stiahnite tu:

preview
download
[ 389 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Staršia recenzia o Hofele Design produktoch:

Hofele Design


Čo poviete na úpravu pre Audi A8 D2 od Hofele Design? Prosím, hlasujte:


Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy HOFELE, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

HOFELE TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 19369x    hodnotenie: 67/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt