support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Hofele Design Audi A4 - osviežená klasika. logo audi

Hofele Design Audi A4 - osviežená klasika.

12.Sep.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Stredná vyššia a vyššia trieda v segmente automobilov je charakterizovaná hneď niekoľkými zástupcami. Predovšetkým sa jedná o automobilky BMW, Mercedes a v neposlednom rade Audi. Práve posledná spomenutá bude stredobodom našej pozornosti v dnešnom článku. Autá so štyrmi kruhmi v znaku pozná každý človek žijúci na tejto planéte. Sú to vozidlá, ktoré sa vyznačujú lákavým dizajnom, dostatočne výkonnými motormi a pohodlným interiérom. Na druhej strane, Audi je taktiež symbolom vysokého stupňa luxusu a maximálnej oddanosti voči svojmu majiteľovi. Suma sumárum, ak sa v jeden celok spojí niekoľko vlastností, ako napríklad výkonný motor, príťažlivý dizajn a luxusný interiér, vzniknúť môže len jedno, Audi A4 B6. Ak sa stále niekomu máli, stačí spomenúť meno Hofele Design a mnohým sa zaraz „rozsvieti“. Pri súčasnom vyslovení slov Audi a Hofele nemôže vzniknúť nič iné, než štýlové auto, za ktorým sa otočí nejeden okoloidúci.

STÁLE OBĽÚBENÉ AUDI A4


Nie je to tak dávno, čo druhá generácia A4-iek uzrela svetlo sveta. Príjemný sedan, poprípade avant, či cabrio, bol hlavným lákadlom pre ľudí, ktorý si chceli urobiť radosť dobre vyzerajúcim autom s dostatočnou dávkou koní pod kapotou, ale pritom nechceli byť stredobodom pozornosti. Audi A4 toto všetko splňovala a navyše dodala svojmu majiteľovi pocit dobre investovaných peňazí.

Konkrétne model A4 B6 8E bol obdarovaný pomerne výkonnými motormi, deviatimi benzínovými a šiestimi dízlami. Najvýkonnejším benzínovým motorom bol šesťvalcový agregát s obsahom 4,2-litra, ktorý dokázal vyvinúť maximálny výkon 344 konských síl (253 kW). Tento motor bol montovaný výhradne do modelovej rady S4, ktorá bola najvýkonnejšia verzia druhej generácie A4-iek.

AUDI A4 KORUNOVANÁ FIRMOU HOFELE


Hofele Design Audi A4
Firma Hofele je známa svojimi nenáročnými úpravami, no zato dostatočne výraznými. Najnovšie sa pohrala s druhou generáciou A4-ky a výsledok posúďte sami.

Prvým krokom úpravy tejto Audiny bola predná časť, ktorej dominuje mohutný predný nárazník. Ten je charakteristický trojicou veľkých otvorov, slúžiacich na prívod vzduchu k motorovým častiam. Doplnené sú o dvojicu prídavných svetiel a štýlový difúzor v strednej časti nárazníka. Stredový otvor dokonale ladí s krivkami prednej masky, ktorej miesto zaujala nová, športová od firmy Hofele. Finálne slovo prednej časti dostali bočné spojleri a dvojica žiabrovitých otvorov pred prednými kolesami. Novinkou v stylingovom programe pre Audi je predná kapota s označením Powerdome. Charakteristická je oblúkovým výčnelkom umiestneným v strede kapoty. Treba povedať, že chlapci z firmy Hofele sa naozaj pohrali s prednou časťou auta a vytvorili tak dokonalý súlad športového a elegantného.

Úprava sa dotkla aj bočnej časti auta v ktorej boli osadené decentné prahové nástavce tak, aby ladili s príjemnými líniami celej bočnej časti auta. Aj tu platí pravidlo, že v jednoduchosti je krása.

Nakoniec došlo aj na zadnú časť auta, ktorá bola obdarená decentnou športovou lištou, umiestnenou na veku kufra. Pozmenený bol aj nárazník, ktorý bol modifikovaný v zmysle pridania športového difúzora s podlhovastým otvorom v strede. O ostrý zvuk sa stará dvojica oválnych koncoviek výfuku. Dokopy sa celá táto premena zadnej časti vyznačuje športovým charakterom a zároveň predstavuje ideálne riešenie pre milovníkov jednoduchého, no pritom výrazného dizajnu.

Posledné slovo v tejto úprave mali kolesá. Auto sedí na diskoch značky Hofele s rozmerom 20 palcov s trefným označením Largo-RS.

Fotogaléria Audi A4 Hofele Design:
Aktuálny cenník spojlerov a doplnkov HOFELE si stiahnite tu:

preview
download
[ 389 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Staršie recenzie o Hofele Design produktoch:

Hofele Design Hofele Design Hofele Design


Aký je váš názor na tuning od Hofele Design pre Audi A4 ? Prosím, hlasujte:


Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy HOFELE, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

HOFELE TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13330x    hodnotenie: 40/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt