support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo nosice Strešné autonosiče - hliníkové a kovové priečne nosníky na strechu auta logo nosice

Strešné autonosiče - hliníkové a kovové priečne nosníky na strechu auta

18.Mar.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Využívanie strešných nosičov sa najmä v dovolenkových obdobiach teší veľkej obľube medzi motoristami. Či už máte väčšie alebo menšie auto, vždy je výhodou využiť ďalší odkladací priestor. Ten ponúkajú "truhly" na strechu v rôznych veľkostiach. Strešný nosič si svoje využitie nachádza najviac počas zimných a letných dovoleniek. Voľbe samotného strešného boxu alebo držiaka by mal však predchádzať výber priečnych nosníkov, ktoré sú pre správne a pevné udržanie nosiča nevyhnutné.

Ak máte na aute pozdĺžne držiaky na strešný nosič (lyžiny), inštaláciu budete mať pomerne jednoduchú. Tento doplnok je súčasťou príplatkových výbav obvykle pri modeloch s karosériou hatchback a kombi. Potrebovať však budete aj priečny nosník, ktorý o tieto držiaky upevníte. Na tento nosník potom môžete bezpečne pripevniť strešný box, držiak na bicykle alebo držiak lyží.

Výber strešných nosníkov je samozrejme celkom široký a vyberať môžete v rámci rôznych cenových kategórií. Pripravili sme pre vás ponuku priečnych nosníkov na lyžiny, ktoré sú mimoriadne praktickým doplnkom. Všetky ponúkané priečne nosníky sa vyznačujú typovým schválením a teda ich môžete bez obáv využívať v cestnej premávke.

Priečny nosník kovový so zamykaním


Kovový priečny nosník predstavuje základný a cenovo dostupný typ. Jeho vyhotovenie však predstavuje aj určitú nevýhodu v tom zmysle, že kov môže časom začať korodovať. Ide však o jednoduchý typ nosníka s uzamykateľnými priečnymi tyčami, ktorý svoju funkciu bez problémov splní. Súčasťou sady sú dve kovové priečne tyče s dĺžkou 115 cm.

Priečny nosník neuzamykateľný – hliník


Druhým typom je hliníkový nosník bez uzamykania. Vyrobený je z odľahčeného hliníka, profil nosiča je oválny pre lepšie aerodynamické vlastnosti. Na lyžiny sa upevňuje pomocou kovových úchytov s maticami. Výhodou je kvalitné spracovanie, počítať môžete s nosnosťou do 50 kg. Táto sada je určená pre vozidlá s roztečou lyžín do 122 cm.

Priečny nosník uzamykateľný – hliník


Ďalšia sada hliníkových priečnych nosníkov sa vyznačuje uzamykacím mechanizmom a chrómovou povrchovou úpravou pätiek priečnika. Drobnou nevýhodou môže byť o niečo zdĺhavejšia prvotná montáž. Hliníková konštrukcia priečnych nosičov je ale zárukou dlhej životnosti. Aj v tomto prípade môžete počítať s maximálnou nosnosťou 50 kg. Dĺžka tyčí je 120 cm a táto sada je vhodná pre vozidlá s roztečou lyžín do 112 cm.

Priečny nosník uzamykateľný - hliník (LUX prevedenie)


Pre všetkých, ktorí si potrpia na kvalitu a pohodlie je určené LUX prevedenie hliníkových priečnych nosníkov. Vyznačuje sa oválnym profilom a tyče sú vyrobené z kvalitného hliníka. Ďalšou výhodou sú masívne uzamykateľné pätky, ktoré umožňujú rýchlu a jednoduchú montáž. Maximálna nosnosť je 90 kg a tieto priečniky sú vyrábané s dĺžkou 120 cm a 135 cm. Sada je určená pre majiteľov vozidiel s roztečou lyžín 112 cm resp. 127 cm.

Priečny nosník uzamykateľný - hliník (pre široké lyžiny)


Určité modely sa vyznačujú netradičnou šírkou pozdĺžnych nosičov a práve pre tie je určená táto sada hliníkových priečnikov. Oválne hliníkové držiaky a ich upevňovací mechanizmus je prispôsobený montáži na široké lyžiny. Profil nosníkov je oválny, samozrejmosťou je uzamykateľný mechanizmus. Nosnosť nosiča je 90 kg a sada je určená pre vozidlá s roztečou lyžín 95-130 cm.

Hlavné výhody priečnych nosníkov:
- Široký výber rôznych typov
- Spoľahlivé upevnenie predmetov na strechu
- Jednoduchá montáž
- Kvalitné prevedenie
- Ideálne pre upevnenie strešného boxu, držiaka bicyklov alebo lyží
- Vhodné pre všetky bežné značky áut


hlinikove kovove nosniky

Rôzne druhy hliníkových a kovových priečnych nosníkov si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Váš názor na používanie strešných autoboxov ? Nech sa páči, hlasujte tu:Viac informácií ku strešným nosníkom a autoboxom Vám radi poskytneme na našej podstránke:

AUTOBOXY NA STRECHU AUTA


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6663x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt