support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

História áut značky Lexus

13.Feb.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Lexus

V 80. rokoch 20. storočia začala u Toyoty klíčiť myšlienka o vzniku samostatnej divízie luxusných vozidiel. V tej dobe už úspešná japonská automobilka sa inšpirovala predovšetkým u výborných predajov luxusných verzií modelov Supra a Cressida. Vtedajší prezident Toyoty, Eiji Toyoda, rozbehol tajný projekt F1 (Flagship No. 1, vlaková loď číslo 1). Neskôr bola založená dcérska divízia Lexus a meno vzniklo ako skratka slov „Luxury EXports to the United States“ (luxusný vývoz do USA). Prvé vozidlo tejto značky, model LS400, sa na trhu objavuje v roku 1989.

Hlavým trhom automobilky Lexus sa stali Spojené štáty americké. Lexus LS400 (v Japonsku známy ako Toyota Celsior) s vidlicovým osemvalcom o objeme 4,0 l sa následne stáva predajným hitom, pretože ponúka za nižšiu cenu komfort porovnateľný, ak nie dokonca lepší, než hlavní konkurenti v podobe dvojice Mercedes-Benz a BMW z Nemecka. Veľký sedan dopĺňa menší model, Lexus ES250, kde základ vozidla môžeme hľadať u Toyoty Camry.

V roku 1990 Lexus expanduje na ďalšie lukratívne trhy, akými sú Veľká Británie, Švajčiarsko, Kanada a Austrália. Ponuka vozidiel sa ďalej rozširuje o športové kupé SC 400. Lexus sa ako jedna z mála automobiliek nikdy behom svojej histórie nedostala do dlhov.

V súčasnej dobe sú vozidlá Lexus najpredávanejšími luxusnými vozidlami v Spojených štátoch amerických. Ponuku otvára sedan rady IS, nasleduje komfortná trieda GS a športové kupé SC. Lexus v roku 2006 predstavil novú generáciu svojho top modelu, LS 460, vrátane verzie s rozšíreným rázvorom LS 460 L. Toto vozidlo má ako prvé na svete osemstupňovú samočinnú prevodovku.

K míľnikom vývoja image značky určite patrí vstup Lexusu s modelom RX do dynamicky sa rozvíjajúceho trhu vozidiel triedy SUV. A čo viac? Lexus RX400h je prvé masovo predávané SUV, ktoré jazdí s benzínovým agregátom v kombinácii s elektromotorom. Hybridné hnacie ústrojenstvo je geniálna myšlienka, ktorá nemá príliš mnoho záporov. V príprave je sériová podoba nového lídra automobilky Lexus, čo nevidieť by sa mal na trhu objaviť model LS600h, ktorý kombinuje vidlicový päťlitrový osemvalec s elektromotorom.

Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut značky LEXUS, tak navštívte našu podstránku:

LEXUS tuning


Viac informácií k značke Lexus vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 19082x    hodnotenie: 41/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt