support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

História áut značky Honda

16.Dec.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Honda

Spoločnosť Honda sa etablovala v polovici dvadsiateho storočia ako producent motorových kolies. Až v roku 1962 sa pustila do segmentu dvojstopových vozidiel. Na tokijskom autosalónu toho istého roku predstavila model S 500 Sport, ktorý bol k dispozícii s motormi s objemom len 360, alebo 500 cm3. Išlo o vôbec najmenšie pohonné jednotky, ktorý vtedy disponovali rozvodom OHC! Modelová rada bola postupne vylepšovaná a objem motoru rástol až na 800 cm3. Vo vozidle typu S 800 dosahoval výkon 70 koní pri 11 000 ot./min. a ľahké dvojsedadlové vozidlo v prevedení kupé alebo roadster s ním docielil najvyššiu rýchlosť 151 km/h. Od tejto doby sa stala Honda expertom na vysokootáčkové štvortaktné pohonné jednotky pre osobné automobily a táto povesť jej zostala až do konce dvadsiateho storočia.

Rok 1969 priniesol štvorvalcový model Honda 1300 s predným pohonom a celohliníkovú pohonnú jednotkou. O štyri roky neskôr bol predstavený prvý kompaktný Civic, ktorý sa v rôznych generáciách vyrába dodnes a patrí k najúspešnejším osobným vozidlám na svete. V osemdesiatych rokoch začala ofenzíva Hondy na trhu USA, pre ktorú založila prestížnu značku Acura. Známy typ Accord sa stal v roku 1991 najpredávanejším osobným automobilom v USA! Vrcholom ponuky je dodnes typ Legend, ktorý vo svojej aktuálnej generácii vždy predstavuje najvyspelejšie technológie svojej doby.

Honda nezostává stranou ani vrcholového motoristického športu. Vavríny žne tiež v prestížnej Formuly 1. Na báze úspechov a skúseností z tohto seriálu vznikla v roku 1989 športová Honda NSX. Jej tridsaťdvaventilový osemvalec bol uložený pred zadnú nápravu a disponoval výkonom až 274 koní. Navyše išlo o jeden z prvých motorov, na ktorý Honda aplikovala svoj legendárny variabilný ventilový rozvod VTEC. Honda NSX dosahovala rýchlosť až 270 km/h.

Dnes Honda vyrába svoje osobné autá nielen v Japonsku, ale tiež v Európe a USA. Modelové palety pre jednotlivé trhy sa rôznia, ale v globálnom meradle disponujú desiatkami typov, ktoré zastupujú všetky mysliteľné kategórie. V Európe ponuka začína progresívnym päťdverovým kompaktom Jazz, pokračuje cez avantgardnú generáciu Civic, SUV CR-V a veľký Accord a vrcholí prestížnym Legendom. Vzhľadom k požiadavkám zvlášť európskych zákazníkov prišla Honda s vlastným vznetovým motorom. Vozidlá Honda stabilne patria medzi najspoľahlivejšie automobily vôbec a dnes už zďaleka neplatí, že motory Honda je treba „točiť“, inak nejdú.

Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut značky HONDA, tak navštívte našu podstránku:

HONDA tuning


Viac informácií k značke HONDA vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11843x    hodnotenie: 30/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt