support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

História áut značky Alfa-Romeo

09.Feb.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Alfa Romeo
Taliansky design sa nemusí páčiť každému. Kto však pochopí jeho zmysel a vášeň, zostane ním uchvátený navždy. Nemusia to byť len staré modely Alfy Romeo Giullietta, s rovnakou vášňou a gráciou sa totiž stretávame i u súčasných modelov Alf – model 159 alebo Brera sú toho jasným dôkazom. Pre neznalcov tejto automobilky môžeme hneď v úvodu využiť príbeh, ktorý hovorí, že Henry Ford sňal klobúk, keď prvý krát Alfu Romeo uvidel a Enzo Ferrari, keď sa podarilo pokoriť autá z rodiny hada, plakal ako malé dieťa. Alfa Romeo je i cez svoje časté výkyvy v kvalite jednou z najzaujímavejších značiek na svete a vozidlá Alfa Romeo vždy patrili k športovému náčiniu mnohých generácii.

Už na začiatku minulého storočia sa Alfa zapísala do sŕdc a dejín automobilových fanúšikov a automobilového priemyslu. Znak vozidla predstavuje milánske symboly: hada rodiny Visconti v modrom poli a červený kríž v bielom poli. V kruhu sa potom objavujú nápisy Alfa a Milano oddelenými dvoma savojskými uzlami. Alfa je v skutočnosti skratka pre Anonima Lombarda Fabbrica Automobili.

Pokiaľ budeme názov Alfa štylizovať čoby začiatok abecedy, potom môžeme hovoriť o novom živote a o tom, čo začína. Nicola Romeo získal továreň v roku 1915 a odtiaľ vzišiel názov Alfa Romeo. Prvé vozidlo bolo vyrobené až v roku 1920 a volalao sa Torpedo 20-30 HP.

Alfa Romeo sa veľmi skoro po uvedení svojich prvých modelov stala vodcovskou automobilkou závodných strojov a víťazom veľkých cien a závodov na okruhoch v Monze alebo na legendárnej trati Targa Florio.

Legendárne časy pre Alfu Romeo začala až v šesťdesiatych rokoch. Vtedy sa totiž slávili úspechy modelu Giullietta. Objavujú sa od päťdesiatych rokov neuveriteľne krásne spidery a neskôr tiež modely Giulia alebo elegantný 1900 TI.

A ako definuje automobilka samú seba: „Alfa Romeo nie je len továreň na automobily: ich autá sú niečím viac než konvenčne vyrábané autá. Je to druh choroby, nadšenia pre dopravný prostriedok. Je to spôsob života, spôsob celkom zvláštny, ako prijať motorové vozidlo. Niečo, čo sa vzpiera definíciám. Jeho prvky sú ako tie iracionálne prvky ľudského ducha, ktoré nie je možné vysvetliť logickou terminológiou. Jedná sa o pocity, vášeň, všetko, čo má čo robiť viac so srdcom než s mozgom. Prirodzene, niektoré z týchto prvkov sú čisto mechanické a preto ich možno celkom jednoducho identifikovať. Sú pojmom, ktorý sa rodí zo závodnej činnosti, v ktorej je dokonalosť nevyhnutná.“

Existuje mnoho ďalších modelov, ktoré by tu mali mať svoje miesto. Avšak deväťdesiate roky prinášajú ďalší zlom, automobilka sa vracia po niekoľkých neúspešných modeloch na scénu s vozidlom 156 GTA, Spider a GTV.

Úplne nová éra začína v 21. storočí. Nové modely Brera a 159 doslova berú dych a Alfa Romeo si opäť získava miesto na slnku. Pokiaľ Vás zaujíma viac z histórie automobilky, zájdite do Talianska do múzea. Múzeum Alfa Romeo sa nachádza v Arese, kam sa možno dostať zo Strada Statale 233 Milano-Varese alebo z diaľnice Milano-Laghi A8-A9 na výjazde casello di Arese, hneď za hranicou Milano Nord.

Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut značky ALFA-ROMEO, tak navštívte našu podstránku:

ALFA-ROMEO tuning


Viac informácií k značke Alfa-Romeo vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7032x    hodnotenie: 21/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt