support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo chevrolet Hennessey Chevrolet Camaro HPE550 - nový štart pre Camaro logo chevrolet

Hennessey Chevrolet Camaro HPE550 - nový štart pre Camaro

25.Aug.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Totálny fanatik do preplňovania - firma Hennessey Performance Engineering - opäť rozšírila svoje portfólio o ďalšiu preplňovanú úpravu pôvodne atmosférického agregátu. Tentokrát ide o horúcu novinku v podobe znovuzrodeného Chevroletu Camaro so 6,2 litrovým V8 motorom vyhnaným na 562 konských síl.

Hennessey Performance Engineering si tu predstavujeme niekoľkokrát za rok, pretože táto firma to jednoducho vie. Preplňovanie je ich hlavné živobytie a predovšetkým, čo kus, to skutočná perla, rovnako ako ich posledné dielo HPE550 Camaro. Hoci je produkcia najnovšieho Chevroletu Camaro zatiaľ ešte v plienkach, záujem o neho je veľký a pán Hennessey si to veľmi dobre uvedomuje. Preto si bol už dopredu istý, že keď skúsi implantovať pod jeho kapotu mechanické dúchadlo Magnuson, určite to nebude krok vedľa.

Výkonu má HPE550 skutočne na rozdávanie. Objem 6,2 litra zostal taký istý, ale vďaka prítomnosti kompresora, nerezového výfukového potrubia, nového sania, výkonnejších vstrekov a inovatívnej elektronike, vyskočil jeho najvyšší výkon na 562 konských síl pri 6200 ot./min. a bol doplnený maximálnym krútiacim momentom 755 Nm, čím získal o dvetisíc otáčok za minútu viac. Ak dávate prednosť výkonu v praxi, tak vedzte, že Hennessey HPE550 Camaro zrýchľuje z 0 na 100km/h za 3,6 sekundy a štvrť míľu si dá na raňajky za 11,7 sekúnd v cieľovej rýchlosti takmer 195 km/h. Avšak Hennessey je charakter a priznáva, že takéto hodnoty je auto schopné dosiahnuť iba na špeciálnej dráhe so špeciálnym obutím.

Okrem pneumatík je na tomto stroji ešte odlišný exteriér a to prostredníctvom spojlerov, má výkonnejšie brzdy značky Brembo a nastaviteľný podvozok. Niečo málo príplatkovej výbavy by sa určite našlo aj v interiéri. Pre každý prípad zamýšľa Hennessey na svoje dielo poskytovať zákonom stanovenú záruku v rozsahu 3 rokov alebo 36.000 míľ. Dobrou správou pre fajnšmekrov je, že už teraz sa pracuje na 700k verzii, 800k a dokonca na 1000k verzii.

Chevrolet Camaro hpe550 hennessey

Chevrolet Camaro hpe550 hennessey

Chevrolet Camaro hpe550 hennessey

Chevrolet Camaro hpe550 hennessey

Chevrolet Camaro hpe550 hennessey

Aký je váš názor na túto úpravu auta Chevrolet Camaro HPE550 od Hennessey?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hennessey, tak navštívte našu podstránku:

HENNESSEY tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Chevrolet vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Chevrolet tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Martina Englerová
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5383x    hodnotenie: 20/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt