support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volvo Heico Sportiv Volvo V70/XC70 – elegancia a bezpečnosť ! logo volvo

Heico Sportiv Volvo V70/XC70 – elegancia a bezpečnosť !

12.Oct.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pred každou úpravou sériového automobilu si treba dobre rozmyslieť, ktorým smerom, resp. cestou sa vyberieme. Buď si zvolíme výrazný tuning, ktorý je väčšinou charakterizovaný mohutnými plastmi, trblietavým lakovaním, veľkými diskami a množstvom iných, netypických prvkov. Jedná sa poväčšine o showcary alebo ide o majiteľov, ktorí sa chcú vo veľkej miere zviditeľniť. Druhou alternatívou je tzv. race tuning, ktorý vychádza prevažne z performance tuningu, pričom ani stylingové zmeny mu nie sú cudzie, no nie v tak výraznom poňatí. Každý individuálne si musí nájsť svoj štýl, ktorý ho dokonale charakterizuje. Taktiež každá existujúca tuningová firma je dobrá v niečom inom. Jednoducho, každý robí to, čo ho baví a čo je mu je blízke. Aj nemecký úpravca Heico Sportiv, ktorého parketou sú švédske vozy Volvo, si taktiež našiel svoj vlastný štýl úprav. Vie, že v športovej decentnosti je krása, čo vypovedá o skvelých výsledkoch. Takisto vie, čo sa elegantným vozidlám Volvo najviac hodí. Heico Sportiv ani tentokrát nezaspal na vavrínoch a za obeť si zvolil hneď dvojicu z radu najnovších modelov Volvo, „rodinné“ modely V70 a XC70.

VOLVO = BEZPEČNOSŤ + KOMFORT


Volvo V70/XC70
Septembrové novinky V70 a XC70 sú ďalšími prírastkami do segmentu vozidiel značky Volvo, ktoré výrazne posilnili nielen motorovú ponuku. Táto dvojica modelov je dokonalým stelesnením neopozeraného švédskeho dizajnu a luxusného štýlu s poriadnou dávkou športového výrazu. Kto chce vlastniť dokonale vyzerajúce športové auto, no zároveň chce byť k dispozícii svojej rodine, Volvo V70/XC70 je kandidátom na kúpu číslo jeden.

Automobily Volvo sú celosvetovo známe svojím vysokým stupňom bezpečnosti, vďaka ktorému si získali prvenstvo v bezpečnosti osobných ale i nákladných automobilov. Pružnosť automobilky Volvo je viditeľná azda na každom ponúkanom modeli. Verzie kombi, kupé, sedany, všetky karosárske varianty sa nezaobídu bez športového základu, čo je dnes už veľmi žiadané. Takým je aj najnovší model V70 a jeho „odolnejší“ súrodenec XC70 Crossover (na obrázku vpravo).

Volvo najnovšie ukázalo svoj výkonový potenciál, keď prezentovalo vlani premiérový šesťvalcový, turbodúchadlom TwinScroll preplňovaný motor s objemom tri litre, ktorý v kombinácii s pohonom všetkých kolies Instant Traction, dosahuje výkon dravých 285 koní (210 kW) a točivým momentom 400 Nm.

Na rodinné kombi je to poriadna dávka „živej“ sily. Volvo nezabudlo ani na priaznivcov dízlových motorov, ktoré sú prezentované dvojicou TDI s objemom 2,4 litra a piatimi valcami, ktorých výkony sú 185 koní pri verzii D5 resp. 163 koní v úprave 2.4D.

Volvo V70 je bezpochyby ďalším kandidátom v segmente športových kombi modelov.

VOLVO V ÚPRAVE HEICO SPORTIV


Heico Sportiv Volvo V70/XC70
Výhodou pri športovo ladených vozoch je to, že ak má človek cit pre decentný športový dizajn, veľa na takomto výzore nezmení. Krásnym príkladom je aj úpravca Heico Sportiv, ktorý si bol vedomý švédskeho zmyslu pre športový detail a tak sa v exteriéri tejto dvojice modelov nezmenilo takmer "nič". Heico sa tak zameral na luxusný interiér a samozrejme performance týchto vozov.

Ako sme vyššie spomenuli, úpravca sa zameral predovšetkým na interiér a výkon tejto dvojice automobilov. Jediným výrazným prvkom v exteriéri je magické čierne lakovanie karosérie, disky kolies a výfuková sústava ku ktorej sa dostaneme neskôr.

Istým nepísaným pravidlom v prípade niekoľkých tuningových firiem vrátane Heico Sportiv je, že úprava interiéru má byť v takom rozsahu, aby bola vyjadrená jeho osobitosť, ako aj imidž celého auta. Ináč povedané, v decentnosti je krása. Vie to aj Heico Sportiv, ktorý pre budúcich zákazníkov pripravil zaujímavý interiérový paket. Pozostáva z čierno-šedej kože, ktorou sú potiahnuté sedadlá, ako aj výplň dverí, hliníkových doplnkov ako sú stredový panel, hlavica riadiacej páky, kolíky zamykania dverí, či pedálový set s vyrývaným logom úpravcu – vikingskou helmou.

V neposlednom rade sa jedná o skutočne zaujímavý a vo výsledku veľmi efektný prvok – vysvietené hliníkové prahové lišty. Heico Sportiv skutočne vie, ako zaujať.

Úpravca si dal predovšetkým záležať na úprave motora, kde prioritou bolo zvýšenie výkonu. Že sa to úpravcovi podarilo svedčia aj namerané výkonové hodnoty:

Model séria HEICO SPORTIV
Volvo V70 2.4D 163 HP / 340 Nm 210 HP / 460 Nm
Volvo V70 D5 185 HP / 400 Nm 210 HP / 460 Nm
Volvo XC70 D5 185 HP / 400 Nm 210 HP / 460 Nm


Heico Sportiv Volvo V70/XC70
Cela táto výkonová paráda bola dosiahnutá určitými úpravami. Jedná sa o upravenú riadiacu jednotku, výfukový systém so športovým tlmičom a ukončením v podobe dvojice oválov (120 x 74 mm) alebo štvorice okrúhlych koncoviek (76 mm). Vďaka tomuto kroku auto dostalo sýty športový zvuk a samozrejme dobre vyzerajúci "look" zadnej časti.

Nakoniec sa dostalo aj na podvozok, kam putovali športové pružiny znižujúce auto o výrazných 30 mm. Zabudnúť nesmieme ani na rozširovacie podložky, vďaka ktorým je auto širšie o 30 mm. Posledným krokom v rámci tejto úpravy boli disky. Zákazník si môže vybrať spomedzi dvoch modelov a hneď z niekoľkých veľkostí. Jedná sa o model VOLUTION V, čo sú päťlúčové disky v niekoľkých farebných prevedeniach, ktoré sú dostupné vo veľkostiach 8x18'', 8x19'' a 8.5x20''. V druhom prípade ide o modelovú radu VOLUTION X, čo sú 10-lúčové disky v dvoch farebných prevedeniach a v jednom dostupnom rozmere 8x18''. Stačí si už len vybrať.


Fotogaléria Volvo V70/XC70 HEICO SPORTIV :

Produktové brožúry k upraveným autám od HEICO Sportiv (PDF dokumenty):

preview
download
[ 22,6 MB ]


Čo poviete na tuning od Heico Sportiv pre značku Volvo? Hlasujte, nech vieme aj váš názor:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy HEICO SPORTIV, tak navštívte našu podstránku:

HEICO tuning


Ostatné úpravy áut značky VOLVO nájdete v zozname našich článkov tu:

VOLVO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9217x    hodnotenie: 1.7/5, 10 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt