support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volvo Volvo C30, V50 a V70 - Švédski Vikingovia v brnení od nemeckého Heico Sportiv ! logo volvo

Volvo C30, V50 a V70 - Švédski Vikingovia v brnení od nemeckého Heico Sportiv !

19.Mar.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

VOLVO C30 S KRYCÍM MENOM HEICO HS3


Heico Volvo C30
Nie je tajomstvom, že Volvo C30 je tiež označované ako auto pre mladých a to predovšetkým kvôli svojmu sviežemu a ozaj nevšednému dizajnu (Volvo C30 - AUTODESIGN Awards - design roku 2007).

Je to na pohľad veľmi príjemné autíčko s veľmi dobre zvládnutým interiérom a húževnatými motormi.

Najvýkonnejším agregátom je motor s označením T5, čo znamená päťvalcový dva a pol liter preplňovaný turbodúchadlom, ktorý dokáže vyvinúť maximálny výkon 230 konských síl (169 kW) pri 5000 ot./minútu a 320 Nm, ktoré si s jeden a pol tonovým autom hravo poradia.

Tešiť sa môžete na vzrušujúcu, dynamickú jazdu sprevádzanú tým nádherným zvukom turba.

Tuning
Heico Sportiv už po ďalší-krát prejavil záujem o toto prítulné Volvo C30. Tento-krát poňal úpravu v takom radostnom letnom duchu a nadelil mu poriadnu porciu nových dielov.

Heico Volvo C30
Všetko to začalo v prednej časti auta, kam úpravca osadil znížený predný nárazník s troma výraznými otvormi a športovou maskou chladiča.

Spodná časť nárazníka je navyše obdarená dvojicou spojlerov, ktoré nielenže skvelo vyzerajú, ale tiež sa starajú o usmernené prúdenie vzduchu. Všetky otvory sú pritom vyplnené čiernou mriežkou.

Rozšírené boli pôvodné bočné prahy, ktoré sa vďaka svojmu jednoduchému dizajnu veľmi dobre hodia k celkovému charakteru úpravy. Zadný nárazník je lahôdka sama o sebe. Opticky je rozšírený a v jeho strede sa nachádza mohutný difúzor, kontrolujúci prúdiaci vzduch spod auta.

Po jeho okrajoch je ešte umiestnená štvorica "hlasných" koncoviek výfuku. Celkový dojem z tohto bodykitu je viac než nádherný, pretože Volvo C30 je jedno z mála áut, na ktoré sa mohutné plasty absolútne nehodia.
Skvelý dojem je ešte umocnený nápaditým oranžovým lakovaním v štýle „surf design“.

Heico Volvo C30
Heico Sportiv sa zameral aj na pohonnú jednotku tohto žrebca, ktorá nesie označenie T5. Zopár zásahov zaručilo nárast výkonu o výrazných 70 koní, na celkovú hodnotu 300 žrebcov (224 kW) pri 5500 ot./minútu a až 420 Nm pri 3500 ot./minútu, čo už ozaj nie je málo.

Vyššiemu výkonu sa zákonite musel prispôsobiť aj podvozok, ktorý dostal tvrdšie tlmiče a kratšie pružiny, vďaka čomu úpravca dosiahol zníženie rovných 40 mm.

Posilnené boli aj brzdy v zmysle väčších tanierov, vpredu s rozmermi 326x30 mm so štvorpiestikovými strmeňmi.

Je vidieť, že úpravca sa k tejto úprave postavil ostro a nekompromisne. Auto ešte dostalo obutie v podobe 19 palcových diskov modelovej rady VOLUTION® V. TITAN, na ktorých sú navlečené pneumatiky Continental s rozmermi 235/35 R19.

Interiér bol obdarený množstvom hliníkových doplnkov a hlavne kompletným prečalúnením do kontrastnej oranžovej farby.


Heico Volvo C30


Heico Volvo C30


Fotogaléria Volvo C30 HEICO SPORTIV HS3:

VOLVO V50 Á LA HEICO HS5


Heico Volvo V50
Volvo V50 je mladší brat modelu V70, no nemá najmenší dôvod na to, aby sa skrýval do jeho úzadia. V50-tka je oproti svojmu predchodcovi menej robustná, no jej kráse to nijako neublížilo.

Rovnako ako V70, aj V50 je model, ktorý zaujme predovšetkým svojim perfektne zvládnutým dizajnom, ktorý sa vyznačuje švédskym zmyslom pre presnosť. Nechýba mu ani štipka športového vystupovania a pyšný môže byť aj na svoje pohonné ústrojenstvo.

Aj v tomto prípade nájdeme v pozícii najsilnejšieho agregátu motor s označením T5. Pod skratkou T5 sa skrýva päťvalcový benzínový motor s objemom 2,5 litra s asistenciou turbodúchadla. Jeho maximálny výkon činí 230 koní (169 kW) pri 5000 ot./minútu a 320 Nm.

Tuning
Heico Sportiv pripravil pre toto "skromné" kombi vcelku zaujímavý tuningový balík, ktorý mu určite zabezpečí zvedavé pohľady okoloidúcich.

Heico Volvo V50
Najprv bol osadený nový predný nárazník, ktorého hlavnou prioritou je dvojica výrazných spojlerov umiestnených po jeho bokoch. Spredu sa na svet díva obrovská športová maska, obdarená tmavým ťahokovom, ktorý tak len zvýrazňuje jej športové poslanie. Zaujímavá je tiež trojica podlhovastých úzkych otvorov s integrovanou dvojicou prídavných svetiel.

Úprava sa ďalej preniesla do zadnej časti, kde bol osadený nový zadný nárazník, vyznačujúci sa výrazne oblým tvarovaním, hlavne po jeho stranách. Svoje miesto si našiel aj jeden pár oválnych koncoviek športového výfuku. Aj tu sa potvrdilo staré známe heslo, že v jednoduchosti je krása.

Výraznú zmenu pocítilo aj pohybové ústrojenstvo auta. Osadený bol športový podvozok, ktorý auto priblížil k zemi o príjemných 30 mm a posilňovacia kúra sa nevyhla ani brzdám. Majiteľ sa tak môže tešiť na chladené kotúče s priemerom 326x30 mm v kombinácii so štvorpiestikovými brzdičmi. O niečo luxusnejšie je obutie, za ktorým sa tieto brzdy skrývajú. Ide o 19-palcové desať lúčové disky modelovej rady VOLUTION® X vo farebnom prevedení „čierny diamant“ obuté do pneumatík značky Continental.

Samozrejmosťou sú aj hliníkové doplnky interiéru.

NOVÉ DISKY OD HEICO SPORTIV


Heico Sportiv prednedávnom oficiálne vypustil novú modelovú radu diskov a už sa ocitli v repertoári niektorých vybraných úprav. Tešiť sa tak môžeme na štýlové desať lúčové disky s označením VOLUTION® X., ktorých rozmer je 8x19'' ET45 a 9x20'' ET43. Vďaka špeciálnemu postupu pri výrobe zaručujú tieto disky o 15% nižšiu hmotnosť oproti klasickým diskom. Dodávajú sa v troch farebných vyhotoveniach, „Bright Silver“, „Titan“ a krásny „Black Diamond Cut“.

Heico Volvo V50


Fotogaléria Volvo V50 HEICO SPORTIV s označením HS5:


VOLVO V70 AKO HEICO HS7


Heico Volvo V70
Volvo V70 je jedným z tých kombíkov, ktorým nechýba takmer nič. Model, ktorý bol do showroomov uvedený koncom roka 2007 v sebe ukrýva všetko potrebné pre spokojný rodinný život.

To znamená ten typický severský, elegantný, no výrazne športový dizajn, výkonné a úsporné motory a hlavne vysoký stupeň bezpečnosti, na aký sme u tejto švédskej automobilky zvyknutí.

Volvo V70 je skrátka perfektne zvládnutý cieľ na dosiahnutie čo najväčšej spokojnosti motoristickej verejnosti.

Volvo V70 sa za svoj najvýkonnejší motor s označením T6 nemusí vôbec hanbiť.

Pod týmto označením sa skrýva trojlitrový šesťvalec prepĺňaný turbodúchadlom (Twin-scroll) s pohonom všetkých kolies AWD, na ktorý je automobilka Volvo právom hrdá.


Heico Volvo V70
Po zošliapnutí plynového pedálu vás do sedadla už od 1500 ot./minútu poriadne zatlačí úctyhodných 400 Nm, za asistencie toho krásneho a návykového pískania turbodúchadla. Celkový výkon tohto monštra činí 285 kobýl (210 kW) pri 5000 ot./minútu.

Tuning
Volvo V70 je už od výroby veľmi dobre vyzerajúce auto, no Heico Sportiv posunul laťku o niečo vyššie.

Pre tento model tak pripravil rad doplnkov, vďaka ktorým bude táto mašina na ulici doslova žiariť.

Úprava pozostáva z modifikovaného predného nárazníka, ktorý tak obsahuje upravenú, športovú masku chladiča a trojicu veľmi podobných otvorov v spodnej časti nárazníka.
Po bokoch je ešte umiestnená dvojica spojlerov pre lepšiu korekciu obtekaného vzduchu. Všetky otvory sú navyše vyplnené štýlovým čiernym ťahokovom.

Heico Volvo V70
Automobily Volvo majú tak prepracovaný dizajn, že takmer akýkoľvek „laminátový zásah“ je viac než dokonalým umeleckým zážitkom.

Platí to aj v prípade bočných prahových nástavcov, ktoré sa k načrtnutému športovému charakteru auta nesmierne hodia.

Poslednou optickou zmenou je zadný podnárazník z ktorého vytŕčajú dva páry okrúhlych koncoviek výfuku. V jednoduchosti je krása.

Heico Sportiv taktiež pre toto "kombíčko" ponúka zvýšenie výkonu motora T6, konkrétne zo sériových 285 na 330 konských síl (243 kW).

Auto sa zároveň nesie na luxusných diskoch VOLUTION® X s rozmermi 8x19.

V interiéri nájdeme množstvo hliníkových doplnkov ako napríklad športové pedále, piny dverí, hlavica páky a taktiež prahy dverí s vysvieteným logom Heico Sportiv.


Heico Volvo V70


Heico Volvo V70


Fotogaléria Volvo V70 HEICO SPORTIV s označením HS7:

Produktové brožúry k upraveným autám od HEICO Sportiv (PDF dokumenty):

preview
download
[ 22,6 MB ]


Wallpaper "Heico Sportiv HS3 Volvo C30" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo poviete na tuning & styling od Heico Sportiv pre modely C30, V50 a V70 značky Volvo? Hlasujte, nech vieme aj váš názor:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy HEICO SPORTIV, tak navštívte našu podstránku:

HEICO tuning


Ostatné úpravy áut značky VOLVO nájdete v zozname našich článkov tu:

VOLVO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 21584x    hodnotenie: 2/5, 37 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt