support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volvo Heico Sportiv s modelmi Volvo C30, C70, S40 a XC90 ! logo volvo

Heico Sportiv s modelmi Volvo C30, C70, S40 a XC90 !

14.Feb.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Sú na svete firmy, ktoré svojou prácou dokazujú, že v tom, čo robia sú naozaj dobrí a že to myslia smrteľne vážne. Až tak vážne, že sme „nútení“ predstaviť vám hneď päť nových kúskov od jednej firmy. Ide o nemeckú tuningovú firmu, zaoberajúcu sa úpravami vozidiel Volvo. Päť rôznych úprav, štyri rôzne vozy a Heico Sportiv stále dokazuje, že je v tomto obore majstrom. To, že tuning, závodný svet a šport majú občas niečo spoločné, netreba hádam nikomu vysvetľovať. Častokrát vídame upravené autá, ktorých úlohou je buď vyhrať alebo propagovať tú ktorú športovú značku. Mýlim sa? Tak sa pozrite na Volvo C30, Volvo XC90, Volvo C70 a Volvo S40, ako s nimi naložila táto nemecká tuningová firma.

VOLVO C30


5
Volvo C30. To je štúdia predstavená na tohtoročnej show v Paríži, ktorá má osloviť najmä mladú skupinu užívateľov. Toto Volvo v sebe ukrýva športový potenciál kombinovaný s luxusným interiérom a extravagantným a hlavne nezvyčajným dizajnom. C30-ka postavená na platforme skôr predstaveného konceptu 3CC, je určená mladej generácii, ktorá si rada užíva život a to nespútaným spôsobom a zároveň žije rušným mestským životom.

Najmenší model v segmente Volvo je aj napriek svojim malým rozmerom (dĺžka 4,25 m) dostatočne priestranný na to, aby odviezol štyroch dospelých ľudí. V kombinácii s najvýkonnejším ponúkaným motorom s objemom 2,5-litra a podporou turba, ktorý ma výkon úctyhodných 220 koní (320 nm) sa toto auto stáva ozajstným nespútaným živlom. Pri automobilke Volvo sme zvyknutý na zvýšenú bezpečnosť.

Inak to nebolo ani v tomto prípade, auto disponuje systémami ako napríklad Whiplash Protection System (WHIPS), Side Impact Protection System (SIPS) a BLIS (Blind Spot Information System), ktorý dozerá na to, aby v mŕtvom uhle vášho spätného zrkadla nezostalo žiadne auto.

Automobilka Volvo počíta so 65 000 kusmi ročne a to prevažne na európskom trhu. Podľa mňa pôjde toto auto na dračku, pretože má všetko, čo nielen mladý užívateľ od svojho auta vyžaduje. Potešením môže byť tiež fakt, že sa naňho dajú už teraz zohnať celkom slušné tuingové doplnky :-).

HEICO HS3 THOR = SNOWBOARDING + TUNING


5
Na svete nie je nič krajšie, než si s kamošmi vyjsť do hôr, v rukách držať „jednu lyžu“ a vychutnávať si voľnosť. O čom tu básnim? O snowboardingu, športe, ktorý sa po svete rozmohol neuveriteľným tempom a aj naďalej si získava množstvo priaznivcov (mňa drží už osem rokov a nehodlám „mu“ dovoliť, aby ma opustil). Je to šport, ktorý sa vyznačuje voľnosťou, vzrušením a štýlom. Snowboarding je aj o životnom štýle (punk, hip-hop, ...), hudbe, obliekaní a spôsobe života. Lyžovanie je podľa môjho skromného názoru už „z módy“. Je to stále o tom istom. Ale pri snowboardingu si pri jazde zjazdovkou môžete skúšať stále niečo nové. Je to niečo úplne iné a nedá sa to s ničím porovnať. Dostali ste už niekedy z jazdenia na doske orgazmus? Tak si skúste nikým nedotknuté backcountry s krásne napadaným prašanom a s občasnými prírodnými kickermi a zistíte, o čom tu hovorím ;-).

Burton Snowboards. Snowboardistom známy pojem. Táto firma existuje už vyše 30 rokov a je lídrom, čo sa týka snowboardového sveta (+ firmy ako Nitro, Nidecker, atď.). Možno aj preto sa stalo to, čo sa stalo. Spoluprácou firiem Heico Sportiv & Burton Snowboards vznikol projekt, ktorý nesie označenie Heico/Burton HS3 THOR.

Ide o upravenú svetovú novinku Volvo C30 v štýle free lifestyle, ktorého heslom je užívať si život. Predstavme si ju.

Exteriér


5
Pri pohľade na toto auto ako prvé zaujme nápadné sedemvrstvové lakovanie á la skalný maskáč. Kombinácia sivej, bielej a hnedej vytvára dokonalý dojem hôr. Čo lepšie mohli úpravcovia z Heico Sportiv vymyslieť.

Auto prešlo, síce nie veľmi výrazným, ale predsa, facelifitngom. Pribudol modifikovaný predný nárazník, ktorý sa teraz môže popýšiť novým difúzorom, ktorý nápadne pripomína automobily SUV. Taktiež bola pridaná trojica otvorov, podlhovastý stredový a dva bočné s integrovanými hmlovými svetlami, ktoré privádzajú vzduch k modifikovaným motorovým častiam. Tieto otvory vrátane masky dostali novú výplň v podobe čierneho ťahokovu. Auto tak dostalo výraznejší agresívnejší vzhľad, ktorý presne kopíruje štýl hôr.

Nové sú aj prahové nástavce, ktoré sú v rovnakom poňatí, ako predný difúzor. Nečakajte dynamický športový nádych, ide skôr o terénny štýl, ktorý ale dostatočne presvedčí človeka, že to je to pravé – orechové.

Modifikovaný bol aj zadný nárazník, ktorému taktiež pribudol difúzor a zväčšené boli aj hmlové svetlá.

Azda najvýraznejším prvkom sú zväčšené otvory pre potreby štvorice koncoviek custom výfukového systému s priemermi 76 mm. Môžete sa tešiť na ostrý zvuk a dokonalý prietok splodín.

Keďže ide o auto, ktoré v sebe kombinuje úžitkovosť so štýlovým dizajnom, na streche si našli svoje miesta držiaky snowboardových dosiek, ktoré sú uchytené šikmo. Celé auto takouto úpravou naberá charakter ozaj premysleného auta, v ktorom sa skrýva všetko, čo zanietený fanúšik tohto športu potrebuje. A či chcete alebo nie, všimne si vás každý okoloidúci.

Interiér


5
Poriadnou zmenou prešiel aj interiér. Dominantou celého vnútorného priestoru je koža. Dvoj-farebnú kombináciu Sapphire Black a Alpha Gray nájdeme na športových predných aj zadných sedačkách a exkluzívna koža Lugano v kombinácii s bielym prešívaním si našli miesto na športovom volante a celej palubnej doske. K tomu treba prirátať hliníkové doplnky ako sú pedále, hlavica riadiacej páky, madlo ručnej brzdy, celá stredová konzola a prvky na dverách.
Že málo športový charakter? Perfektná vzájomná súhra materiálov, ktoré dokopy vytvárajú extravagantný štýl. Minimálne presne taký, akým samotný snowboarding je.

Dvojicu podieľajúcich sa firiem na tejto úprave poznáme a preto je logické, že po nich ostane nejaká „stopa“. Ak nerátam samotnú úpravu vozu, na mysli mám luxusné koberce s logom Heico, sedačky s vyšívanými logami Burton Snowboards a koberce v priestore kufra s obidvoma logami po stranách, samozrejme vyšívanými.

O tom, že je táto úprava venovaná mladej generácii ľudí, užívajúcich si voľnosť a mladosť, svedčí stredová konzola na ktorej nájdeme dvojicu vreckových „hračiek“ a samotné ozvučenie auta.

O to sa stará Volvo’s Premium Sound System, ktorého základom je desať reproduktorov Dynaudio® s Dolby® Pro Logic II Surround System s celkovým výkonom 650 wattov, napájaných buď hlavným prehrávačom, alebo v tomto konkrétnom prípade iPod-om Nano. Ten s radosťou spolupracuje s GPS vreckovým počítačom Motorola Q a dokonalým Motorola Bluetooth handsfree systémom. Chce k tomuto ešte niekto niečo dodať? :-)

Aby vám ešte nebolo málo, obzrite sa za seba. Nie doslova, ale myslím tým, za zadné sedačky. Zbadáte krásne na modro vysvietený kufor, ktorý je ako stvorený (zámerne upravený) pre potreby snowboardovej výstroje, kam patria konkrétne helmy, dosky a boty. Pri prezentácií tejto káry, sa spolu s úpravou firmy Heico predstavovali aj k autu dodávané produkty firmy BRTN Snowboards, konkrétne dosky 2008 Burton Vapor s nádherným dizajnom, C60 prilby a boty SL-10.

Performance


5
Keďže je toto auto určené na horské tripy za snowboardovým dobrodružstvom, úprava sa patrične dotkla aj motorovej stránky tohto auta. Ako? To si hneď povieme.

Na prvý pohľad si ľudské oko všimne značný výškový rozdiel medzi podvozkom auta a vozovkou prípadne zjazdovkou :-). Dôvod, prečo tomu tak je hádam nemusím spomínať. Je to vďaka výškovo nastaviteľnému Heico podvozku. Ten sa môže popýšiť 18-palcovými 5-lúčovými diskami s titánovým lakovaním, ktoré sú obuté do pneumatík Toyo R888 s rozmermi 245/40R-18. To, že Heico dbá na detaily vidieť práve na pneumatikách, ktoré sa môžu pochváliť svetu svojim dezénom v tvare lôg tejto nemeckej firmy. Za týmito diskami sa skrývajú výkonné rezané kotúčové brzdy s priemerom predných kotúčov 320 mm a zadných 285 mm, do ktorých sa zahryzávajú 4-piestikové strmene, lakované na alpínsku modrú.

Najhlavnejším krokom tejto úpravy bol tuning motora. Sériou úprav ako modifikácia turba, výkonnejší intercooler s upraveným vstrekovaním vody, nerezový športový výfukový systém a samozrejme Heico riadiaca jednotka ECU, dosiahli úpravcovia celkový nárast výkonu o necelých 50%, na konečných 300 koní a krútiacim momentom 360 Nm.

Vďaka tejto úprave auto zrýchli z pokoja na hodnotu 100 km/h za slušivých 5,5 sekúnd. Táto značná sila sa pomocou šesťstupňovej manuálnej prevodovky prenáša na všetky štyri kolesá (AWD) s elektronickým regulátorom sily, ktorý automatický riadi pohon od náročnosti vozovky.

Kombinácia lahodného snowboardingu a tejto dizajnovo skvelej technológie, to musí byť naozajstný zážitok.

Fotogaléria Volvo C30 HEICO SPORTIV HS3 THOR:


Wallpaper Volvo C30 Heico Sportiv HS3 Thor (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Krátka video prezentácia Volvo C30 Heico Sportiv HS3 Thor:HEICO SPORTIV HS3 D5


Po projekte v spolupráci s firmou BRTN Snowboards, firma Heico Sportiv pripravila pre tento útly športový automobil ďalší plastový balík, ktorý zahrňuje predný a zadný nárazník, bočné prahy, interiérové doplnky a samozrejme tuning motora.

Patrí sa spomenúť, že týmto druhom úpravy dostalo auto ešte silnejší športový charakter a každým ďalším pohľadom naň sa mi čoraz viac páči. Predstavujeme vám HEICO HS3 D5.

Exteriér


5
Ako prvé zaujme ostré červené lakovanie, ktoré je konfrontované so samotnými plastovými dielcami a takýmto spôsobom dáva toto auto najavo, že patrí medzi športovú elitu. Výrazný predný nárazník, charakteristický štyrmi rôzne veľkými otvormi, dáva najavo svoje úmysly. Navyše, maska dostala chrómový lem a tak isto sa stala miestom pre umiestnenie loga Heico Sportiv. Výplňou všetkých otvorov sa stal čierny ťahokov, ktorý vďaka svojej priehľadnosti odkrýva motorové časti, čo len umocňuje silný emotívny zážitok. Navyše, bočné dva otvory obsahujú hmlové svetlá. Už na prvý pohľad je viditeľné akési rozšírenie blatníkov, na čo veľmi pekne nadväzuje predný nárazník, konkrétne bočnými spojlermi.
Pokiaľ vravíme o nadväznosti, zároveň sa bavíme o bočných prahoch. Tie svojou dizajnovou jednoduchosťou príliš nekričia, no práve tento štýl udáva smer celej úpravy tohto vozu. Podľa môjho skromného názoru sa sem tieto prahy ideálne hodia. Ak by úpravcovia zvolili niečo agresívnejšie, nebolo by to už ono. Tieto prahy (s integrovanými otvormi vzadu) presne vyjadrujú poslanie tohto „mladistvého“ auta.
Nenáročná modifikácia zadného nárazníka priniesla očakávané ovocie a to v podobe dynamického dizajnu, ktorý v sebe skrýva výrazné športové prvky. Pribudol matný difúzor, v ktorom sa vyníma štvorica 76 mm koncoviek výfuku.

Interiér


Aj interiéru sa dotkli čarovné ruky úpravcov. Pribudli tak hliníkové doplnky, ktoré nájdeme v podobe športového pedálového setu, hlavice riadiacej páky, madla ručnej brzdy a rúčiek, resp. výplní dverí. Aby hliník nebol sám, je kombinovaný s dvojfarebným, zväčša koženým poťahom, podľa výberu zákazníka.

Performance


Azda ďalším veľkým lákadlom hneď po bodykit-e je úprava motora. Sériový päťvalcový dízel produkuje sériových 180 koní a 350 Nm točivého momentu. Po sérií úprav, ako je napríklad riadiaca jednotka ECU, výfukový systém atď., vzrástol výkon na príjemných 205 koní, pričom ani krútiaci moment neostal pozadu a povyrástol o 50 Nm, na konečných 400 Nm. To stačí na to, aby sa auto z pokoja na stovku rozbehlo za 7,9 sekundy a maximálka sa tak zastavila na hodnote 230 km/h. Bezpochyby veľmi slušné hodnoty.

K celkovej úprave ešte treba prirátať výškovo nastaviteľný športový podvozok Heico, štvorpiestikové rezané kotúčové brzdy a maximálne štýlové päťlúčové VOLUTION® V. disky s rozmermi 8.5x20" titánovom vyhotovení, obuté v tenučkých pneumatikách.

Podľa mňa, by sa úpravy takýchto rozmerovo menších áut mali uberať práve takýmto smerom. Nenáročné, maximálne športové úpravy ulahodia očiam mnohých majiteľom, ako aj okoloidúcim.

Fotogaléria Volvo C30 HEICO SPORTIV HS3 T5:

VOLVO C70


Tretím kandidátom z našej pätice automobilov Volvo, je nový letný tátoš, Volvo C70. Auto plné dynamiky, športového nádychu a nespútanej odvážnosti. Krásavec s pevnou sklápateľnou strechou je ideálnym spoločníkom na najrôznejšie letné výlety. Nádherný dizajn, vysoká bezpečnosť, proste Volvo.

To, že Volvo dbá na výkon, sme sa presvedčili už mnohokrát. Inak to nie je ani v prípade tohto dravca. Zákazník sa môže rozhodnúť pre jeden z troch benzínových a jedného dízlového motora. Ak si vyberie najvýkonnejší „benziňák“ T5, tak sa môže tešiť na 5-válcový 2,5-litrový motor s celkovým výkonom 220 konských síl (162 kW) a točivým momentom 320 Nm.

Viem si živo predstaviť Volvo C70, Cote D´Azure vo Francúzsku a príjemnú spoločníčku :-). Čo si človek môže priať viac ;-)))

HEICO SPORTIV HS7


5
To, že málo je niekedy veľa, sa potvrdilo už veľa krát. Dovolím si povedať, že sa to potvrdilo aj v prípade tejto C70-tky. Už sériovo športový vzhľad doplnili úpravcovia z firmy Heico pár detailmi, ktoré pozdvihli úroveň tohto športového charakteru ešte o niečo vyššie. Pozrite sa bližšie na HEICO HS7.

Do parády si úpravcovia ako prvé vzali predný nárazník. Žiadny radikálnu zmenu síce nespravili, ale za to pridali pár spodných spojlerov, ktoré verne kopírujú krivky predných partií auta a dodávajú tak šmrnc sériovým oblým krivkám predného nárazníka. Taktiež pribudlo logo Heico Sportiv na mriežku prednej masky. Zmena v podobe bočných prahov sa nekonala, pretože aj bez nich vyzerá auto dostatočne športovo. Úpravcovia sa skôr zamerali na zadný nárazník, ktorý sa teraz vyznačuje pridaným tmavým difúzorom v ktorom sa hrdo vyníma štvorica chrómových koncoviek športového výfukového systému. Minimalistická zmena, ale maximálne efektná.

K samotnému dizajnu, ako aj k performance stránke tejto káry patria disky. Ako inak, bravúrny výber v podobe 20-palcových, 5-lúčových strieborných diskov, samozrejme obutých v nízkoprofilových pneumatikách.

Za nimi sa pyšne ukazujú 4-piestikové rezané kotúčové brzdy s exkluzívnymi modrými strmeňmi s logom úpravcu. Športový dojem má na svedomí aj nastaviteľný športový podvozok, ktorý dovolí klesnúť autu o maximálne 30 mm.

Úprava sa týkala aj sériového T5 motora, ktorému výkon vyskočil o 30 koní a 40 Nm, na konečné hodnoty 250 konských síl a 360 Nm.

Fotogaléria Volvo C70 HEICO SPORTIV HS7 T5:

VOLVO XC90


Všestrannosť automobilky Volvo dokazuje aj tento robustný model XC90. Luxusné SUV so všetkým, čo k takýmto autám patrí. Výkon, univerzálnosť, štýlový dizajn a elegancia a v neposlednom rade aj luxus. Aj to je nové Volvo XC90 Štyri motory v ponuke nie je až tak veľa, no o to výkonnejšia ponuka zaujme hádam každého. So 4,4-litrovým motorom V8, ktorý disponuje výkonom 315 konských síl (232 kW) sa na ceste zaručene nestratíte. Určite zaujme aj hodnota točivého momentu, ktorá činí 440 Nm pri 3900 ot./minútu. Značný výkon sa prenáša na všetky štyri kolesá (AWD).

HEICO SPORTIV HS9 V8


5
Aj toto je istý dôkaz o tom, že tuningové firmy prejavujú záujem aj o veľké autá. Zvlášť ak ide o úpravcu, ktorého ratolesťami sú autá jednej a tej istej automobilky. To dnešné nesie označenie HEICO HS9 V8.

Pre úplnosť treba povedať, že Heico Sportiv sa v tomto prípade ozaj predviedol a pripravil stylingový balík v podobe plastových častí, doplnkov interiéru a ďalších performance doplnkov.

Predná časť, resp. jej predný nárazník dostal trojdielny spojler s integrovanými hmlovými svetlami. Vyznačuje sa množstvom viditeľných línií, ktoré príjemne korešpondujú so samotnými otvormi spojlera.
Dva stredové a horný podlhovastý s chrómovým lemom dodávajú autu tu neodolateľnú charizmu.

Vďaka tejto plastovej zmene sadlo auto opticky viac k zemi, čo nie je určite na škodu. Spomenúť tiež treba prednú masku, ktorá dostala výplň v podobe čiernej mriežky s logom úpravcu na boku.

Aj na zadnú časť auta prišiel rad. Konkrétne v podobe spodného difúzora, ktorý si svoje miesto našiel najmä kvôli dvojici športových koncoviek výfuku navyše špeciálnym rezonátorom umiestneným vpredu. Predsa každý chce cítiť a najmä počuť silu motora V8.

K samotnému stylingu auta patria aj disky. Zvolené boli s citom, ale aj s miernou dávkou drzosti. Ide o model VOLUTION® V. s rozmerom 8,5x20", pričom disky sú obuté do nízkoprofilových pneumatík.

Pre dosiahnutie maximálneho športového nádychu vybavili úpravcovia tento voz športovým podvozkom, ktorý zníži svetlú výšku tejto káry o 30 mm.

Fotogaléria Volvo XC90 HEICO SPORTIV HS9 V8:

HEICO HS4 ODIN


5
Prednedávnom iba concept, dnes plnohodnotné závodné auto. HEICO HS4 ODIN, postavené na základe Volva S40 má dnes na konte už niekoľko víťazstiev. Medzi prvými bol štvorhodinový závod v Máji 2006, po ňom hneď nasledoval 24-hodinový pretek v nemeckom Nürburgring.

ODIN priniesol jediné víťazstva pre stajňu Volvo, pričom jazdcami tohto stroja sú zamestnanci firmy Hecio Sportiv - Patrick Brenndoerfer, Frank Eickholt a Martin Müller. Hlavnými partnermi tohto závodného auta, ako aj samotnej firmy Heico sú firmy TOYO Tires, Eibach Springs, KW Suspension, Castrol, Recaro a Sebring.

Aj v tomto roku 2007 prajeme tomuto závodnému krásavcovi, ako aj firme Heico Sportiv veľa úspechov.


Fotogaléria Volvo S40 HEICO SPORTIV HS4 ODIN:Aktuálny cenník doplnkov od firmy HEICO Sportiv si stiahnite tu:

preview
download
[ 329 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Produktové brožúry k upraveným autám od HEICO Sportiv (PDF dokumenty):

preview
download
[ 22,6 MB ]


Čo poviete na tuning od Heico Sportiv pre značku Volvo? Hlasujte, nech vieme aj váš názor:


Ostatné úpravy áut značky VOLVO nájdete v zozname našich článkov tu:

VOLVO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný
a Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15808x    hodnotenie: 2.2/5, 25 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt