support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volvo Volvo C30 1,6D DRIVe Heico Sportiv – úsporný elegán logo volvo

Volvo C30 1,6D DRIVe Heico Sportiv – úsporný elegán

30.Nov.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Volvo C30 je od momentu svojho zrodu veľmi obľúbeným objektom pre rôzne tunerské projekty. Výsledkom snažení rôznych tuningových firiem boli vo väčšine prípadov veľmi príťažlivé kúsky. C30 je skrátka veľmi vďačným objektom na realizáciu myšlienok svetových tunerov. Známy nemecký úpravca HEICO Sportiv sa tento krát pustil do úpravy faceliftovej C30-ky a doprial jej tak decentnú zmenu nielen zovňajšku.

Od predstavenia tohto štýlového vozidla ubehol už nejaký ten rok, no vďaka šikovnosti vývojárov sa aj naďalej teší skutočne obrovskej obľube. Malé, šikovné auto oblečené do neokukaného švédskeho dizajnu, nepritiahlo len mladú generáciu našej planéty. Vďaka svojej všestrannosti si ho obľúbil azda každý, kto čo i len pomyslel na kúpu nového auta alebo sa len tak „flákal“ po internete. Toto Volvo v sebe ukrýva športový potenciál kombinovaný s luxusným interiérom a extravagantým a hlavne nezvyčajným švédskym dizajnom.

To, že sa „duševne nejedná o tak malé vozidlo, dokazuje aj ponúkaný najsilnejší motor. Berte pritom na vedomie, že nejde o žiadnu ťažkú zrúdu. Pod kapotou Volva C30 drieme najsilnejší päťvalec preplňovaný turbodúchadlom s objemom 2,5-litra, ktorý produkuje nemalý výkon 230 konských síl (169 kW) a 320 Nm.

VOLVO C30 1,6 D DRIVE - 3,9L/100km


Volvo do faceliftovanej C30-ky implementuje aj extrémne úsporný agregát 1,6 D DRIVe, ktorý sa pýši spotrebou 3,9 litra na sto kilometrov a to už naozaj stojí za zmienku.

Heico Sportiv sa teda pri tomto projekte rozhodol, že pre úpravu použije vyššie spomínaný úsporný agregát a uprednostnil tak radosť z jazdy pred ekologickým správaním sa auta. Čo sa týka exteriérových zmien, tých sa veľa neudialo. Dopredu sa nasťahoval nový podspojler, ktorý je charakteristický ostrejšími hranami a výraznejším športovým prejavom. Dozadu taktiež pribudol nový podspojler, ktorý okrem príjemnej kombinácie ostrých a oblých hrán vyniká aj vďaka stredovému difúzoru vo farbe karosérie. Dizajn, ale aj funkčnosť dopĺňajú 19-palcové disky VOLUTION s desiatimi lúčmi, ktoré sú dostupné vo farbách: strieborná, titánová a čierna. Tento model diskov je taktiež k dispozícii v dizajne piatich lúčov. Nielen veľké disky, ale aj zvýšený výkon si žiadali trochu viac dôvery v zákrutách, preto na auto putoval športový podvozok so znížením 30mm a štvorpiestikový brzdový systém.

Tuner sa tiež rozhodol pre úpravu úsporného agregátu a preprogramovaním riadiacej jednotky a nainštalovaním nového výfukového systému ukončeného štvoricou okrúhlych koncoviek, dosiahol nárast výkonu o celých 16 koní (12 kW). Spotreba po týchto úpravách už asi nebude tak extrémne nízka, ale radikálne zvýšenie spotreby sa taktiež neudeje.

Heico Volvo C30


Heico Volvo C30


Produktové brožúry k upraveným autám od HEICO Sportiv (PDF dokumenty):

preview
download
[ 22,6 MB ]


Čo poviete na tuning & styling od Heico Sportiv pre úsporný model C30 1,6D DRIVe od Volva ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy HEICO SPORTIV, tak navštívte našu podstránku:

HEICO tuning


Ostatné úpravy áut značky VOLVO nájdete v zozname našich článkov tu:

VOLVO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4865x    hodnotenie: 2/5, 4 hodnotenia


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt