support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Hartmann-Tuning Mercedes Sprinter SP5 – mohutná ´štýlovka´ ! logo mercedes

Hartmann-Tuning Mercedes Sprinter SP5 – mohutná ´štýlovka´ !

20.Feb.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Existujú autá, pri výrobe ktorých by nikoho ani len nenapadlo, že sa o nejaký ten čas stanú stredobodom pozornosti istej tuningovej firmy. Jednoducho preto, že sa vzhľadovo, veľkosťou a hlavne potencionálom ich využitia, nehodia do tejto oblasti motorizmu. No tuneri sú plní prekvapení a takmer z každého typu auta dokážu vykúzliť minimálne udivenému pohľadu hodné vozidlo. Časy, kedy sa upravovali výlučne, resp. prevažne sedany, či kupéčka sú nenávratne preč a otvorili sa tak dvere nových tuningových možností aj pre vozy „iných“ kategórií. S dobrým a hlavne nevšedným nápadom prišla nemecká tuningová firma Hartmann-Tuning, ktorá sa pustila do nesmierne odvážnej úpravy, ktorej stredobodom pozornosti bol Mercedes-Benz Sprinter.

NASTUPOVAŤ PROSÍM


Hartmann-Tuning Mercedes Sprinter SP5
Dnes už veľa automobiliek vyrába modely, ktorých hlavnou črtou je viditeľná priestrannosť. Tieto vozy slúžia buď na prepravu veľkého množstva rozličného materiálu alebo na prepravu veľkého počtu ľudí. Aj model Sprinter, od nemeckej automobilky Mercedes-Benz, spadá do tejto kategórie účelových vozidiel.

V ponuke je viacero „karosárskych prevedení“, no nás bude zaujímať prevedenie „kombi“, čo vystihuje charakter auta, konkrétne, prioritne slúžiace na prepravu osôb. Mercedes Sprinter, nie je len bezduché skriňové auto, ale práve naopak, má všetko, čo moderné auto má mať. To znamená, technologicky vyspelý a pohodlný interiér, kvalitné a výkonné motory, bezpečnostné prvky ako ABS, ESP a v neposlednom rade aj moderný a lákavý dizajn.

Pekným prekvapením je motorová ponuka. Mysleli by ste si, že dodávkam nepatrí výkon? Tak sa držte a pre istotu sa do súboja s týmto obrom nepúšťajte, mohli by ste byť sklamaný. Najvýkonnejším agregátom, montovaným do tohto Mercedesu je prosím pekne benzínový šesťvalcový tri a pol liter s priamou podporou turbodúchadla.

Nestačí? A čo hodnoty 258 konských síl pri 5900 ot./minútu a 340 Nm v rozmedzí otáčok 2500-5000. Žiaľ je to tak, Mercedes Sprinter sa môže rovnať mnohým dnešným cestným „frajerom“, aj keď s váhou 2,3 tony nie je akcelerovať žiadna sranda.

ŠPRINTÉR SO ŠPORTOVÝM DUCHOM


Hartmann-Tuning Mercedes Sprinter SP5
Tento projekt v podaní nemeckej firmy Hartmann-Tuning je naozaj nezvyčajný a predovšetkým nevídaný, no o to viac zaujímavý. Čo môže potešiť zamestnanca viac, než fakt, že môže jazdiť na tak krásnom služobnom aute aj za cenu veľkých rozmerov. Úpravca sa zameral hlavne na dizajn vozidla, no ani miesto pod kapotou mu nie je cudzie.

Prednej časti dodávky dominuje jednoduchý, ale zato mohutný predný nárazník, ktorý je v spodnej časti veľmi zaujímavo tvarovaný. Obsahuje tak dvojicu bočných spojlerov a centrálnu zaoblenú časť.

V hornej časti nárazníka je umiestnený jeden podlhovastý otvor, ktorý je po krajoch zdobený dvojicou prídavných svetlometov. Vzhľadom na oblé časti karosérie, je tento nárazník vhodne vytvarovaný tak, aby dobre korešpondoval s týmito oblými prvkami karosérie.

Pozmenená bola aj maska chladiča, ktorá dostala hliníkové dierované rebrá, čo pôsobí veľmi športovým dojmom. Pribudli aj číre svetlomety, ktoré už len potvrdzujú vážnosť úpravy a zvýrazňujú jej športovosť.

Hartmann-Tuning Mercedes Sprinter SP5
Ďalším doplnkom tohto mohutného vozidla sú bočné prahové nástavce. Áno, aj dodávky, môžu mať športové prahy :-). Dizajnovo sú veľmi jednoduché, ale aj v tomto prípad to prináša úžitok. „Nekričia“, no aj napriek tomu dávajú bežnej dodávke ten správny šmrnc.

Zadná časť je charakteristická takmer nevýrazným nárazníkom, ktorý taktiež plní funkciu nastupovacieho, resp. nakladacieho mostíka. Je ale tak perfektne tvarovaný, že dvojica chrómových koncoviek výfuku sa pod ním vyníma viac než excelentne. Celkový dobrý dojem už len dotvárajú zatmavené okná.

Vzhľad a funkčnosť bezpochyby určujú aj kolesá. Nie nedarmo sa vraví, že disky robia auto a v tomto prípade to platí dvojnásobne. Autu dvoria deväťlúčové 19-palcové disky z ľahkých zliatin Kagen s pneumatikami s rozmermi 255/55 R19. Ak k tomu prirátame pritvrdený a znížený podvozok, o zábavu a nekončiaci údiv je postarané.
Hartmann-Tuning dokonca sľubuje aj úpravy motorov, no viac informácií zatiaľ nevypustil.

Pri úprave Mercedesov, sa majiteľ vo vnútri musí cítiť ako kráľ, ináč povedané, mal by byť rozmaznávaný kvalitnými a oku lahodiacimi materiálmi. A je jedno, či je to luxusná vlajková loď, či napríklad minibus, ak luxus, tak všade. Hartmann-Tuning sa postaral o ozajstnú parádu vo vnútri tohto Sprintera. Ponúka totiž rôzne druhy materiálov, ktoré sa dajú nájsť na stredovom panely a kľučkách dverí. Jedná sa o tmavý karbón, dva druhy dreva, chróm a hliník. Stačí si už len vybrať. Interiér je taktiež zdobený luxusnými kobercami s logom úpravcu, štýlovými stúpačkami a športovo tvarovaným volantom s prvkami karbónu.

Hartmann-Tuning Mercedes Sprinter SP5


Hartmann-Tuning Mercedes Sprinter SP5


Hartmann-Tuning Mercedes Sprinter SP5


Fotogaléria Hartmann-Tuning Mercedes Sprinter SP5 :Čo poviete na túto mohutnú ´štýlovku´ Mercedes Sprinter SP5 v podaní Hartmann-Tuning?Chcete sa dozvedieť viac o upravených autách značky Mercedes-Benz? Navštívte našu podstránku::

MERCEDES-BENZVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15438x    hodnotenie: 40/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt