support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Hartge BMW M5 logo bmw

Hartge BMW 3 E92 a E93 – športový prejav na tretiu

25.Mar.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Všetko nové je zaujímavé. Či je to nový model kuchynského robota, nový módny výstrelok, či pre nás dôležitý nový model automobilu, istú dobu to na seba viaže veľkú dávku pozornosti. Je to vývoj, ktorý nezastaví nikto, pretože novinky vychádzali, vychádzajú a vychádzať budú a to dovtedy, kým sa ľudstvo ako také bude rozvíjať. To isté platí aj pre motoristický svet. Požiadavky dopytu sa každým dňom menia a preto musia inžinieri každej automobilky nachádzať nové možnosti, ako im vyhovieť. Jednou z posledných požiadaviek bolo vytvoriť nenáročné kupé, resp. kabriolet s novodobým a hlavne športovým dizajnom, ktoré by svojho majiteľa potešilo živým motorom a navyše, aby malo základ v overenej značke.

BMW 3


Hartge BMW 3
Nové trojkové BMW predčilo očakávania mnohých z nás. Nikto nevedel, ako sa nové trojkové BMW zachová, ako bude vyzerať a hlavne čo bude na ňom oproti predchodcovi zmenené, až kým bavorský inžinieri neuverejnili prvé fotografie a informácie o novom nástupcovi. Nové BMW radu 3 je spojením príjemného elegantného a zároveň športového dizajnu, dynamického interiéru a príjemne prekvapenie na majiteľa čaká aj pod prednou kapotou. No hlavným lákadlom tohto najnovšieho modelu je jeho charakter, ktorý je na prvý pohľad zrejmý. Nové BMW 3 v sebe svojho dravého športového ducha skrátka neskryje.

Športovej agresivite pridáva aj najsilnejší ponúkaný motor, ktorý je skutočnou lahôdkou pre priaznivcov ťažkej nohy na plynovom pedále. Pod označením 335i sa ukrýva trojlitrový šesťvalec s priamym vstrekovaním High-Precision Injection, preplňovaný dvojicou turbodúchadiel.
S ich pomocou dosahuje tento motor maximálny výkon 306 konských síl (225 kW) pri 5800 ot./minútu a 400 Nm. Sto kilometrovú rýchlosť tak toto kupé zvládne za 5,5 sekundy a maximálka je, ako sme zvyknutí, elektronicky obmedzená na rýchlosť 250 km/h.

HARTGE BMW 3


Hartge BMW 3
BMW 3 je už od výroby veľmi pekné auto a preto bolo a je dôležité, aby sa v prípade jeho úpravy postupovalo veľmi opatrne.

Úpravca Hartge to ale zvládol na jednotku a zo sériového trojkového BMW Coupé ako aj Cabrio spravil decentného športového jedinca.

Prednej časti vozu dominuje dvojica spodných spojlerov, ktoré tak zvýrazňujú charakter tohto BMW ako aj samotnej úpravy a zároveň pomáhajú usmerňovať prúdiaci vzduch.

Je vidieť, že úpravca si nepotrebuje dokazovať svoju silu mohutnými plastmi, práve naopak. Krídla dobre lícujú s líniami predného nárazníka a tak niet divu, že sa tam skvelo hodia.

Úprava ďalej pokračuje bočnými prahovými nadstavcami, ktoré sú veľmi podobné tým sériovým. Rozdiel je ale v ich tvarovaní. Prahy od Hartge sa tak vyznačujú výrazne oblými partiami, čo len umocňuje príjemný pocit z tejto úpravy.

Hartge BMW 3
Aj zadným partiám bol venovaný nejaký ten čas. Zmenou prešiel zadný nárazník, ktorý bol obdarovaný mohutným rebrovitým difúzorom, ktorého úlohou je usmerňovať obtekajúci vzduch. Po jeho bokoch sa ešte nachádzajú dva páry okrúhlych koncoviek nerezového výfuku. Nezabudlo sa ani na veko kufra, kam poputovala decentná prítlačná lišta. Celkový dojem z úpravy je viac než pozitívny a je vidieť, že Hartge vie, čo robí.

Zásahu sa dočkal aj podvozok vozidla, kam putovali športové tlmiče a pružiny, vďaka ktorým sa auto k zemi priblížilo o pekných 25 mm. Následne na auto putovali nové 10-lúčové disky, ktorých dostupné rozmery sú od 19 do 20 palcov.

Aj interiér si prišiel na svoje a ovenčený bol množstvom dobre vyzerajúcich materiálov. Materiál asi s najväčším zastúpením je karbón, ktorý nájdeme na celej palubnej doske, stredovej konzole a dokonale tvarovanom športovom volante. Implementované boli aj športové pedále, madlo ručnej brzdy a hlavica riadiacej páky ako aj luxusné koberce s logom úpravcu.Hartge BMW 3


Hartge BMW 3


Hartge BMW 3


Hartge BMW 3


Hartge BMW 3


Hartge BMW 3


BMW 3 v podaní od spoločnosti Hartge:


Aký je váš názor na úpravu BMW 3 od firmy Hartge? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hartge, tak navštívte našu podstránku:

Hartge tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11274x    hodnotenie: 24/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt