support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Okrídlený kôň - Hamann Ferrari F430 logo

Okrídlený kôň - Hamann Ferrari F430

25.Jul.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Iste ste si všimli, že nejaký čas už firma Hamann nie je iba úpravcom bavorákov. Svoje aktivity rozšírili na takmer všetky prémiové i luxusné značky vrátane superšportov. Pred zhruba dvoma rokmi sa pustili do Ferrari 360 Modena a bez povšimnutia, logicky, nemohli nechať ani jeho nástupcu – F430. Prezentujú ho ako pretekové auto vhodné na bežné jazdenie. Poďme sa teda pozrieť, čo to v ich ponímaní znamená. Inžinieri firmy Hamann vytvorili nápadný bodykit, ktorého účinnosť je samozrejme odladená skúšaním v aerodynamickom tuneli. Napriek dostatočne individualistickému dizajnu potlačili túto stránku ešte ďalej, F430 od Hamanna si skrátka s ničím nezmýlite. Predný spojler zaisťuje efektívny prítlak na prednú nápravu a prahové nadstavce optimalizujú prúdenie vzduchu okolo karosérie. Pretvarovaný zadnú difúzor z kompozitných materiálov zaisťuje ešte väčší prítlak na zadnú nápravu. Keď už sme spomenuli materiály, všetky diely bodykitu pre F430, ktoré sú štandartne vyrábané strojovo z plastu ABS, sa u Hamanna dajú objednať i vo vyhotovení z kompozitov.

V tejto galérii si môžete pozrieť Ferrari F430 upravené od HAMANN-a, nech sa páči sem:


Na motor sa pozrela iná skupina inžinierov a skonštatovali, že najväčšie výkonové rezervy sú vo výfukovom potrubí. Vyvinuli kompletne nové potrubia vrátane zvodov, a s použitím racingových katalyzátorov dosiahli nárast o 25 kW (48 koní). Úpravám sa nevyhlo ani riadenie, podvozok a brzdy. U Hamanna sú pre toto auto na výber dva typy a niekoľko rozmerov kolies. Ide o typy PG3 a Anniversary II s rozmermi od 9x19 vpredu a 11,5x19 vzadu až po 8,5x20 vpredu a 12,5x20 vzadu. V najmohutnejšej verzii sú predné plášte 235/30 ZR20 a zadné s mierou 335/25 ZR20. Nechýba hromada karbónových doplnkov pre interiér, napokon, oni si to nechajú všetko do bodky pekne zaplatiť...

Zvedavý na viac týchto krásnych snov na štyroch kolesách od Hamanna? Tak mrknite aj sem:Aj Ferrari sa radí k jedným z najexkluzívnejších superšportiakom na svete a tak sme si opäť dovolili vyhotoviť nejaký ten „wallpaper“, teda pozadie pre váš monitor. Dúfame, že bude skrášľovať vašu pracovnú plochu na počítači. Ak si neviete rady ako vložiť resp. inštalovať takéto pozadie na vašu obrazovku monitora, tak nás prosím kontaktujte, radi vám pomôžeme.

Wallpaper "Hamann FERRARI F430" si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo hovoríte na úpravu od HAMANN-a na tomto superšportiaku F430? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak chcete zápasiť s nemčinou či angličtinou, tak navštívte aj stránky nášho partnera:

HAMANN


Viac informácií o firme Hamann a ich extravagantných úpravách vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8745x    hodnotenie: 31/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt