support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Žltý pavúk od Hamanna – Ferrari F430 Spider ! logo ferrari

Žltý pavúk od Hamanna – Ferrari F430 Spider !

24.Apr.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Svetoznámu taliansku značku Ferrari vyrábajúcu tie najexklusívnejšie superšporty poznáme všetci. Pod touto značkou bolo a pravdepodobne ešte bude vyrobených množstvo unikátov ako napr. Maranello, Enzo, Spider atď. My sa teraz budeme zaoberať tým posledne spomínaným kusom, teda F430 Spider.

ferrari_f430_spider
Presne na tento model vyvinula rovnako exkluzívna firma Hamann bodykit podľa svojho gusta. Niežeby jeho „kabát“ nebol postačujúci, ale „niekto to rád horúce“. Neznamená ešte to, že by tento „pavúk“ nebol „horúci“ dostatočne.

Hoci má na znaku len jedného žrebca, no pod kapotou ich má 538 ukrytých v motore V8 s obsahom 4,3 litra. Ten sa nachádza v zadnej časti karosérie, čo je u Ferrari bežným výrobným procesom, veď prečo nie, keď je to najlepší spôsob vyváženia pomeru hmotnosti na jednotlivé nápravy.

Zatiaľ čo vpredu vzduch tlačí na nos auta a vyvíja tlak na prednú nápravu, zadná časť je zaťažená tlakovou silou váhou motora. V tomto prípade Hamann doplnil túto zadnú časť o prítlačné krídlo, čo robí auto ešte stabilnejším, hlavne prejazdom ostrých zákrut.

Samotný motor, teda aspoň jeho vrchná časť, je viditeľný cez priehľadné sklo, a tak si prídu aj na svoje tí, ktorí majú radi kúsok extravagancie. Štvorica zadných oválnych svetiel sú už dlho-tradičným dizajnom značky Ferrari. Bez týchto zadných brzdových svetiel, by Ferrari asi nemalo ten správny lesk.

Ferrari F430 Spider od nemeckého úpravcu Hamann:


ferrari_f430_spider
Čo vylepšiť na unikátnom superšporte? Tejto otázke čelili aj návrhári Hamannu, ktorí „pavúkovi“ vylepšili bodykit ľahkými karbónovými podnárazníkmi tiež vo funkcii difúzorov usmerňujúcich vzduch, čo môže prísť pri maximálnej rýchlosti 310 km/h k pozitívnym výhodám stability auta na ceste. Môžeme si ich všimnúť vpredu pod nárazníkom, pod podprahom a na mieste zadného difúzora.

Chuťovkou je unikátny spojler (na zadnej kapote) taktiež z ľahkých uhlíkových vlákien (karbón), postavený na štvorici extravagantných oválnych (valcového tvaru) nožičiek. Hoci sú to všetko maličkosti, dodávajú F430-ke lepší a ešte viac nepriehľadnutelný výzor.

Žlto-sfarbená karoséria umocnená o čierne časti vozidla (disky kolies, predné vzduchové nasávače vzduchu, mriežky, karbónové krídlo a difúzory,...) dávajú tomuto športovému kupé športový šmrnc. Kvarteto zadných výfukov sa starajú nielen o basový zvuk, ktorý neodmysliteľne patrí k tejto triede superšportov, ale aj o elegantný a decentný vzhľad zadnej časti automobilu. Druhou výhodou zadného krídla s oválnymi podperami je, že zlepšia v sérii nezvládnuté aerodynamické vlastnosti Spideru, čiže „cabrio“ verzie F430, čo sa citeľne prejavuje na jazdných vlastnostiach.

Wallpaper s námetom Hamann Ferrari F430 Spider:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ako sa vám ľúbi tento superšportiak Ferrari F430 Spider od nemeckého úpravcu Hamann? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k možným úpravám áut od firmy HAMANN MOTORSPORT sa dozviete na našej podstránke:

HAMANN tuning


Zoznam článkov o autách značky Ferrari nájdete tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Patrik Sabo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14438x    hodnotenie: 66/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt