support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Mestský šprintér Mini Cooper S HAMANN ! logo

Mestský šprintér Mini Cooper S HAMANN !

03.Aug.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Výhodou malých áut je dobrá ovládateľnosť a rozhľad aj v tej najhustejšej premávke. Tiež nie je pravidlom, že malé autá patria do rúk výlučne ženám. I keď nejaký ten skrytý význam to určite má :-). Sme zvyknutí na to, že autíčka takýchto malých tried toho nemajú až tak „veľa“ pod kapotou. I keď treba rozlišovať, čo znamená až tak veľa. Je jasné, že športovému fanúšikovi to nebude stačiť a preto si ani takéto auto nekúpi. Ale bežnému užívateľovi to bohate postačí. A práve v takýchto prípadoch sú tu tuningové firmy, ktoré nielen takýmto autám zvýšia výkon a zároveň zmenia vzhľad. Určite sa všetci pamätáte na Mr. Bean – mániu, kedy sa tento komik vozil v maličkom útulnom „angličanovi“, zvanom Mini. Dvere na zámok, ošúchaná zelená farba, to bol proste Mr. Bean a jeho Mini. Časy sa menia a na trh už prišla dávnejšie jeho vynovená verzia. Mám na mysli auto :-). Predstavujeme vám Mini Cooper S v podaní tuningovej firmy HAMANN.

SÉRIOVÝ MILÁČIK


Mini Cooper. To je kultové auto, ktoré pozná hádam každý. Od prvého modelu v roku 1963 ubehlo už veľa rokov, no aj napriek tomu je toto auto stále populárne a vo svojich kruhoch má stále viac a viac priaznivcov. Ináč tomu nie je ani dnes, kedy je Mini symbolom určitého osobitého štýlu a extravagancie. Nemecká firma HAMANN si pre svoju úpravu vybrala najvýkonnejší model spomedzi Mini a to konkrétne Cooper S.

Mini Cooper S je vyrábané ako kabriolet a taktiež ako hatchback. Čo sa týka motorovej stránky tohto vozidla, nemá sa naozaj za čo hanbiť. Disponuje motorom s objemom 1,6 litra a s počtom valcov 4. Sériový výkon tohto motora je tak 170 koní (125 kW) pri 6000 ot./minútu. Krútiaci moment je 220 Nm. Vďaka takejto konfigurácií dosiahne toto Mini „stovku“ za 7,2 sekundy a „maximálka“ sa zastaví na hranici 222 km/h. Malé, ale výkonné.

MINI V PODANÍ „MAXI“ ÚPRAVCU


mini cooper Hamman
Predstavte si situáciu, keď lev zaútočí napríklad na zajaca (síce málo pravdepodobné, ale je to len príklad :-) ). To isté sa stalo v prípade „útoku“ HAMANN-a na toto malé Mini. Čo z toho vzniklo, si povieme v nasledujúcich riadkoch.

Vizuálna prestavba je na tomto aute očividná. Začalo sa to pri prednom nárazníku, kde sériový bol vymenený za tuningový. Ten sa síce trošku podobá na pôvodný, ale už pri prvom pohľade je jasné, že v sebe nesie silné črty športového charakteru.

Taktiež obsahuje jeden centrálny otvor zakrytý čiernym ťahokovom, s hmlovkami po stranách. Pritom sa plynule napája na blatníky.

Osadené boli aj bočné prahy, ktoré majú v zadnej časti otvory na prívod vzduchu k zadným kotúčom. Sú pritom poňaté v takom skôr decentnejšom štýle, avšak so silnými športovými prvkami. Keď ešte pritom dokonale ladia s krivkami karosérie, tak im nie je čo vytknúť.

V zadnej časti došlo k zmenám v rámci strechy auta a zadného nárazníka.

Jednak, že pribudol spodný spojler pod zadný nárazník, pár custom chrómových HAMANN koncoviek výfuku s priemerom 70mm (spolu 2, predný a zadný tlmič) a strešný spojler. Zmeny na prvý pohľad až tak nevýrazné, ale o to dravšie. Dodajú autu ten nezameniteľný športový šarm.

Obrázky upraveného auta Mini Cooper S od Hamanna:mini cooper Hamman
V rámci exteriéru nesmieme zabudnúť na disky. Tie sú v prípade tohto Mini exkluzívne, pretože ide o modelovú radu Anniversary-I-Mini. Presnejšie sa jedná o 18-palcové lúčovité disky, ktoré sú obuté do nízkoprofilových pneumatík Hankook. Niet pochýb o tom, že ide skutočne o veľmi prepracované disky. Cez nich je dobre vidieť kotúčové brzdy HAMANN, ktorých strmene sú maľované dočervena.

Ostaňme ešte chvíľu pri performance stránke tohto autíčka. Úpravcovia nezabudli ani na športový podvzok, ktorý v tomto prípade znižuje auto o celých 50mm.

Zaujímavejšou modifikáciou bol tuning motora. V prípade Mini Cooper S ide o zvýšenie výkonu o pekných 41 koní, čo v konečnom dôsledku činí 211 konských síl (151 kW) . Nahor išiel samozrejme aj krútiaci moment a to na hodnotu 255 Nm. Vďaka tomu sa „maximálka“ vyšplhala na 229 km/h a zrýchlenie z nuly na 100km/h sa zlepšilo na konečných 6,6 sekundy.

Tak čo na to poviete? Berte na vedomie, že hovoríme stále o malom Mini. Takúto modifikáciu motora ponúka HAMANN pod označením „Sportkit CS4“ .

Úpravcovia nezabudli ani na interiér a vybavili ho množstvom karbónu na palubovke a taktiež ako výplň dverí. Pribudol tiež trojramenný športový volant typický pre vozy Mini potiahnutý semišom, hliníkové pedále, hliníková hlava riadiacej páky a rukoväte ručnej brzdy s vyrývaným nápisom HAMANN. Taktiež na požiadanie vám HAMANN môže vyhotoviť kožený interiér v akejkoľvek farbe. Záleží na vašej fantázii.


Wallpaper s námetom Hamann Mini Cooper S:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aký je váš názor na úpravu malého Mini Cooper S od firmy Hamann ? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

Hamann tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mini vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Mini tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 22715x    hodnotenie: 31/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt