support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mini Hamann Mini Cooper S R56 - vytunený trpaslík ! logo mini

Hamann Mini Cooper S R56 - vytunený trpaslík !

15.Mar.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Hamann Mini Cooper
Mini je staro-nová známa legenda. Preslávila ho okrem iných vlastností aj skvelou ovládateľnosťou. Pôvodne Austin vyrábal toto skvelé autíčko, dnes to však nie je celkom pravda, keďže Mini patrí do koncernu BMW. Koncern BMW je garanciou kvality a skvelým pokračovaťeľom v trádícií malého Mini. Poslednú generáciu BMW Mini si vzala do parády firma Hamann a jeho chlapci. Angličan s nemeckými koreňmi sa pýši nielen novým kitom, ale aj špičkovou silou a kvalitným motorom pod kapotou.

Z ľudového autíčka, akým Mini voľakedy bolo, sa za desaťročia stala imidžová a srdcová záležitosť viacerých mladých ľudí a tunerov. Chlapci z Hamannu obliekli Mini do krásneho a kvalitného športového strihu. Aerodynamický kit obsahuje predný spojler, ktorý vyvodí väčšiu prítlačnú silu, prahové nádstavce a dvojdielny zadný difúzor. Terajším výzorom by sa nemuselo Hamann Mini hanbiť ani medzi svojimi bratmi v Mini Coupe. Naopak, pútalo by na seba pozornosť vďaka špeciálnemu lakovaniu s dekoráciou šachovnicovej vlajky. V ponuke je viacero odtieňov dekóru v striebornej, antracitovej a bielej farbe. Tieto vlajky je možné nalepiť kďekoľvek na aute, na difúzor, strechu, či na kapotu. Záleži len od požiadaviek. Úpravca ponúka aj možnosť, kde sa prejaví estetické nadanie samotného majiteľa, keď si môže nalepiť tieto vlajky na karosériu sám.

Inžinieri pripravili tento kit pre najsinelšiu verziu Mini Cooper S, samozrejeme kopletný kit je dostupný aj pre verziu Cooper. Pod kapotov zostáva turbom preplňovaný radový štvorválec s objemom 1,6 l a s výkonom 128 kW (174 koňských síl), ktorý je k dispozícii už pri 5500 ot/min. Hamann už šíri zvesti o upgrade motora, kde by sa mal výsledný výkon blížiť k 200 konským silám.

Krátka, akčná video prezentácia sériového, nedotknutého auta Mini Cooper S R56:


17“ a 18“ kolesá


Hamann Mini Cooper
Hamann ponúka tri druhy kolies pre tento „Miník“. Začnime modelom HM4 v 17 palcovom vyhotovení sú jednodielne zliatinové disky s piatimi lúčmi a širokým lemom s povrchovou úpravou v striebornej farbe. Dodávajú autu už na prvý pohľad široký postoj.

Model PG4 sú poctivé dvojdielne zliatinové disky z lešteným lemom. Sú to takzvané viaclúčové. Nedávajú už síce taký široký postoj ako model HM4, ale všetko je len otázkou cítenia zákazníka. Ďalším jednodielnym diskom v elegantnom mnoholúčovom prevedení ma názov Anniversary I.

Strieborný nástrek a vysoko leštený lem z antikorovej ocele a k tomu rozmer 18“ v sebe kombinuje nielen skvelý „look“, ale aj praktickú stránku, keďže lem možno vymeniť po poškodení či zničení povrchovej úpravy.

Obutie diskov je takisto vo vysokej kvalite. Na HM4 v 17“ prevedení, obúvaju pneumatiky v rozmeroch 215/40. Na PG4 v 18“ prevedení obúvajú pneumatiky vpredu v rozmeroch 215/35 a vzadu 225/35. A pri modeli Anniversary I obúvajú rovnaké pneumatiky ako sú požité pri modeli PG4.

Výfuk


Zvuk výfuku tuningovaného auta je nepomerne dôležitý, ako aj ostatné prvky. A tak sa chlapci z Hamannu pohrali aj s touto partiou. Pre maniakov a vyznávačov hluku je zvuk výfuku Mini ľúbostnou serenádou. Športový tlmič výfuku s dvoma, či štyrmi antikorovými koncovkami, (každá s priemerom 90 mm), v kombinácii s novo vyvinutým otvoreným saním vlastnej konštrukcie od Hamannu je dostatočným zadosťučinením. Tento tlmič je dostupný pre oba modely Cooper ako aj Cooper S.

Podvozok


Už bez samotých úprav má Mini jedno z najlepších ovládaní na svete. Avšak chlapci z Hamannu nenechali kameň na kameni ani v týchto partiách a pozreli sa na zúbok aj podvozku. Vymenili tlmiče aj s pružinami a nasadili na Mini nové športové tlmiče s možnosťou výškového nastavenia. Vďaka tomu môže byť Mini nižšie na prednej náprave o 50 mm a na zadnej náprave o 30 mm. Týmito úpravami sa dosiahlo nižšie ťažisko a už tak skvelé ovládanie sa ešte o kúsok zlepšilo. Čo povetie, celkom slušné „lízatko“, však?

Interiér


Samozrejmosťou je komplexná úprava intriéru. Prahové lišty vyrobené z hliníku s logom firmy Hamann vás prívitajú hneď ako nastúpite do auta. Ďalšími úpravami sú hliníková radiaca páka vyleštená do vysokého lesku. Tejto úprave sa nevyhlo ani madlo ručnej brzdy. Exkluzívne čierne rohože s čiernymi sedadlami dopĺňajú už tak skvelý interiér. V karbóne je vyrobená prístrojovka s hliníkovým lemom tachometra, ktorá ladí so vzduchovými vetrákmi v hliníkovo karbónovej povrchovej úprave. Hamann nezabudol ani na drobnosť, akou určite pri takejto komplexnej úprave sú napríklad držiaky nápojov, ktoré sú tiež vyrobené v hliníkovej úprave. Človeka poteší, keď si všimne, že úpravca venoval pozornosť aj týmto drobnostiam. Do hliníkového dizajnu sú upravené aj kľučky dverí, lemy reproduktorov, lem radiacej skrine,... Tuneri nezabudli ani na bočné stĺpiky, ktoré sú vyrobené z karbónu.

Dobrým zvykom Hamanna je jeho flexibilita a ochota prispôsobiť sa zákazníkovi a na požiadanie spraviť akékoľvek úpravy, na aké si majiteľ zmyslí.

Obrázky upraveného auta Mini Cooper S R56 od nemeckého tunera Hamann:
Wallpaper Hamann Mini Cooper S R56 (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aký je váš názor na úpravu malého Mini Cooper S od firmy Hamann ? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Chuť na viac tuningu od firmy HAMANN? Tak pozrite toto video: Ferrari F360 a BMW Z8:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

Hamann tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mini vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Mini tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10093x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt