support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Hamann Ferrari F430 Black Miracle ! logo ferrari

Hamann Ferrari F430 Black Miracle !

15.Jun.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ferrari F430 Black Miracle
Čo ešte možno vylepšiť na Ferrari F430? Veď už samo o sebe je autom, ktoré priťahuje zrak mnohých ľudí vďaka svojmu vzhľadu a technológiám, ktoré pripomínajú pretekárske vozidlo.

No HAMANN MOTORSPORT predsa len ponúka pre tento model nápadný dizajn dodávajúci mu image skutočného „pretekára“ vytŕčajúceho z davu, za ktorým sa otočí mnoho hláv. Ide o lahôdku s názvom „Black Miracle“ (Čierny zázrak).

Čo v sebe skrýva: sám názov hovorí o farbe, ktorá je matne čierna s leštenými farebnými aerodynamickými komponentmi výkon zvýšený o 50 konských síl – to znamená zo 490 na 540 integrované krídlové dvere 20 palcové odľahčené disky „Edition Race“
Prístup k úprave auta bol určite jedinečný. HAMANN pokryl „Čierny zázrak“ pomocou fólie, čo na pohľad pripomína len základný náter pred nalakovaním auta a vytvára dojem akoby celá karoséria bola obalená zamatom. Táto myšlienka pochádza z automobilového športu, kde sa matná čierna používa na kryty motorov a zabezpečuje jazdcovi čo najmenší odraz slnka od kapoty.

Takáto úprava dodáva „Čiernemu zázraku“ obraz čiernej diery, ktorá absorbuje všetko žiarenie. Aby však auto nebolo fádne, ponúka HAMANN, ako „svetlo na konci tunela“, doplnky karosérie vo farbách podľa vkusu zákazníka. A to: jasno červená, oranžová a žltá. Na mnohých Ferrari zrazoch bude práve kontrast, medzi matnou čiernou farbou auta a „svetielkujúcimi“ doplnkami, určite pôsobiť hypnotizujúco. Oku vyznávačov značky Ferrari to určite ulahodí alebo aspoň ho aspoň zaujme. Nič podobné totiž na Ferrari F430 ešte nemohli vidieť. Čerešničkou na torte je fakt, že matnú čiernu fóliu možno kedykoľvek odstrániť.

Ferrari F430 Black Miracle
Čo sa týka aerodynamiky, nechal sa HAMANN inšpirovať priamo automobilovým športom. Práve tieto partie, slúžiace na plynulejšie obtekanie vzduchu popri aute, vidieť v už spomínaných oslnivých farbách. Pri pohľade spredu to je predný spoiler HAMANN, ktorý dodáva autu osobitný športový výraz a minimalizuje vztlak pôsobiaci na prednú os auta. Zboku zas udierajú do očí široké prítlačné krídelká pod prahmi, vďaka ktorým je „Čierny zázrak“ na pohľad ešte bližšie pri zemi. A keď sa presunieme dozadu, vidíme ďalšie doplnky pripomínajúce naozajstné športové auto, ktorými sú difúzor a zadný spoiler od HAMMAN-a, ktorý vytvára väčší prítlak na zadnú os. Tento efekt je ešte znásobený pomocou systému Venturi Tunnel, ktorý spod auta „saje“ vzduch, čím sa dosiahne zníženie tlaku pod vozidlom a tým pádom jeho „prilepenie“ k vozovke.
Okrem týchto leštených aerodynamických komponentov v troch možných farbách sú do výbavy „Čierneho zázraku“ zahrnuté aj farebné bočné zrkadlá a brzdové strmene. Motor sa takisto schováva pod farebným krytom. Ďalej sú to tmavo tónované sklá, vrátane čelného, a tónovanie nachádzame aj na zadných svetlách. Vnútrajšok auta je v koži v dvoch farbách (ich kombinácia je ľubovoľná) a na hlavových opierkach je logo firmy HAMANN. Disky dostali lak rovnakej farby ako aerodynamické komponenty s tým, že ich obruba zostala matne čierna.

Ďalším ťahákom „Čierneho zázraku“ v kombinácii s jeho farbami sú bezpochyby HAMANN-om špeciálne skonštruované krídlové dvere. Na procese výroby týchto dvoch súčastí si konštruktéri ozaj nechali záležat. Zvonka automobil jednoducho vyzerá ako jeden kus, dvere sú kompletne integrované do karosérie a na pohľad sa hádam ani nedajú rozoznať ich okraje.

Ferrari F430 Black Miracle
A od dizajnu prechádzame k výkonu. Pod kapotou sa vzpiera 540 koní (pôvodne 490), ktoré v sebe skrýva osemvalec s objemom 4,3 litra, čo v prepočte znamená 125.6 koňských síl na 1 liter. Takéto zvýšenie výkonu dosiahol HAMANN pomocou nového motronického programovania, ďalej nového výfukového potrubia a športového oceľového katalyzátora. Samozrejme, aby sa „Čierny zázrak“ udržal na ceste a poskytol vodičovi čo najväčšiu radosť z jazdy vyvinul pre neho HAMANN špeciálne pruženie. Vďaka nemu sa F430-ka dostala bližšie k zemi a je o poznanie agilnejšia.

Neoddeliteľnou súčasťou každého auta sú samozrejme kolesá. Tie HAMANN ponúka s trojdielnymi 20 palcovými diskami, špeciálne odľahčenými, s označením „Edition Race“. „Čierny zázrak“ ich má na prednej náprave v rozmeroch 8,5 x 20 (pneumatiky 235/30-20) a na zadnej 12,75 x 20 (pneumatiky 325/25-20). Farebne sú zladené so zvyškom auta. Ako už bolo spomenuté, výplň má lak rovnakej farby ako aerodynamické komponenty a obruba je matne čierna. Ešte pre zaujímavosť stojí za zmienku, čo to znamená odľahčené koleso od HAMANN-a. Zoberme si napríklad zadné koleso v rozmeroch 12,75 x 20 palcov – jeho hmotnosť je len 15,45 kg.Ferrari F430 Black Miracle od nemeckého úpravcu Hamann:


Wallpaper s námetom Hamann Ferrari F430 Black Miracle:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ako sa vám ľúbi tento superšportiak Ferrari F430 Black Miracle od nemeckého úpravcu Hamann? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k možným úpravám áut od firmy HAMANN MOTORSPORT sa dozviete na našej podstránke:

HAMANN tuning


Zoznam článkov o autách značky Ferrari nájdete tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.
Autor textov: Martin Čikel
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11504x    hodnotenie: 40/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt