support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Hamann BMW X6M Tycoon EVO – extrémny prejav vkusu logo bmw

Hamann BMW X6M Tycoon EVO – extrémny prejav vkusu

05.May.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


BMW X6 sa dá upraviť na viacero spôsobov. Existuje viacero firiem, ktoré už v skoršom období zaradili tuning novej X6-tky do svojich programov, no to, čo predvádzajú „istí jedinci“, je tak trochu bláznivé. Niekto sa neuspokojí s bežnou, klasickou, či výnimočnou úpravou daného auta, niekto proste potrebuje zahasiť svoj tuningový smäd niečím naozaj ostrým a extrémnym. Hm, vyššie spomenuté slovo „bláznivé“, je v prípade projektu od úpravcu Hamann len veľmi slabým opisom toho, čo sa v poslednom období zrodilo v jeho dielni. Dámy a páni, Hamann Tycoon EVO M!

BMW X6M, to je slovné spojenie, ktoré má obrovskú zásluhu na tomto projekte. X6 s magickým prívlastkom M je jedno z veľmi malého počtu áut, ktoré sú tak intenzívne ospevované. Príprava tohto športového modelu trvala viac ako 10 rokov a teraz je tu medzi nami. X6M je stelesnením nespútanej sily a výraznej agility, ktorá je ukrytá v hardcore dizajnovom šate tohto nemeckého špeciálu. Nie je tajomstvom, že BMW X6M je technologicky vyspelým strojom, ktorý nie náhodou dostal prívlastok najrýchlejšie SUV.

Miesto pod prednou kapotou tejto štvorkolesovej strojovne predstavuje ódu moderných technológií. Všetko, čo má prívlastok v podobe písmena M, vyráža dych hoc obyčajným naštartovaním. Model X6M v sebe nosí svetovú premiéru v podobe 4,4 litrovej V8-čky M TwinPower Turbo, ktorá dokáže vyprodukovať úchvatných 555 konských síl (408 kW) a 680 Nm. Toto SUV síce váži niečo málo cez 2300 kg, no aj napriek tomu dokáže odšprintovať na sto kilometrovú rýchlosť za neuveriteľných 4,7 sekundy. BMW X6M je proste kráľ medzi SUV.

BMW X6M HAMANN TYCOON EVO


Na svete asi ani neexistuje obdoba projektu nemeckého tuningového špecialistu Hamann. To, čo vytvoril zo „sériovej“ X6M, sa nedá nazvať zdravou predstavou uleteného dizajnu. Upravená X6M teraz pôsobí nesmierne dravo a agresívne a mnohí sa môžu opýtať: „Nie je to gýč“? Hold, aj takéto zvrátené predstavy sa premietajú v hlavách úpravcov.

BMW X6M bola kompletne oblečená do zbrusu nového bodykitu, ktorý bol vyvinutý aj za pomoci veľkého množstva ultraľahkého karbónu. Kit sa nevyznačuje len masívnym prevedením, ale je taktiež doslova poprepletaný rôznymi otvormi, ktoré sa starajú o prívod čerstvého vzduchu k motorovým a brzdovým komponentom. Kit je postupne zložený z naozaj masívneho predného nárazníka, ktorý je obdarený množstvom otvorov, dvojicou karbónových spojlerov a štvoricou LED denného svietenia. V kombinácii s kompletne karbónovou kapotou, ktorá navyše obsahuje masívny centrálny výduch, je toto spojenie viac než úchvatné. Vidieť blížiť sa niečo také v spätnom zrkadle, je lepšie sa uhnúť!

bmw x6m tycoon evo hamann tuning

Znovuzrodením prednej časti sa len odštartoval dlhý maratón zbesilej úpravy tejto X6M-ky. Celá karosérie je pomocou blatníkových nástavcov rozšírená o zreteľných 60 mm. Blatníky majú navyše odvetrávacie otvory rovnako ako nové prahové nástavce. Ak sa vám predná časť zdala príliš dravá, bude veľmi zaujímavé sledovať, čo poviete na zadok tohto mastodonta. Je obdarený masívnym zadným nárazníkom, ktorý v strednej časti obsahuje výrazný karbónový difúzor - je domovom dvojice okrúhlych koncoviek nového výfukového systému. Obrovský potlesk patrí úpravcovi za spracovanie zadnej časti nad úrovňou nárazníka. Tam sa snúbia nové LED šošovkové svetlomety s karbónovým krytom, karbónová dvojica spojlerov a karbónová anténa. Je dôležité podotknúť, že tieto svetlá spravili hodný kus práce na celkovom dojme z toho projektu. Celé auto je pritom zahalené do matnej šedej farby, ktorá v kombinácii s množstvom použitého chrómu vyzerá viac než úžasne!

Mnohí sa teraz možno pýtate, kto má toľko guráže a nechá si motoricky upraviť najvýkonnejšie SUV? No, nájdu sa takí a firma Hamann veľmi dobre vie, ako im vyhovieť. Sériová X6M predstavuje skutočné peklo na zemi a to nielen vďaka svojmu výkonu, ale najmä čistokrvnému zvuku. Hamann sa ale aj napriek tomu rozhodol nainštalovať kompletný titánový výfukový systém a skombinovať ho s upraveným softwarom auta, ktorý okrem iného odblokoval povolenú maximálku 250 km/h. Výsledkom je teda rapídne zvýšený výkon s aktuálnymi hodnotami 670 koní (493 kW) a až 950 Nm (séria – 555 koní a 680 Nm). Na stovku teda toto monštrum zašprintuje za necelých 4,2 sekundy a maximálna rýchlosť predstavuje 300 km/h.
bmw x6m tycoon evo hamann tuning

Podvozok je jednou z častí, ktorú si úpravca formátu Hamann špeciálne užíva. Na túto X6M putoval kompletný športový podvozok so znížením 40 mm a kompletný brzdový kit. Ten je od firmy MOV´iT a jedná sa o nekresťansky drahý keramický brzdový kit, pozostávajúci z oranžových šesťpiestikových strmeňov vpredu, štvorpiestikových strmeňov vzadu a vŕtaných keramických kotúčov. Tie majú rozmery 420x40 mm na prednej náprave a 380 x 32 mm na náprave zadnej. Lahôdkou na tomto aute sú ultraľahké kované disky modelovej rady Anodized s úchvatným viaclúčovým dizajnom a s ešte úchvatnejšími rozmermi – 11x23 palcov vpredu a 12x23 palcov vzadu s pneumatikami 315/25 R 23.

bmw x6m tycoon evo hamann tuning

Interiér je lahôdkou samou o sebe. Hamann ako jediný dokáže ponúknuť zákazníkom ešte nezažité – čalúnenie s použitím lososovej kože Nanai. Jedná sa o kvalitný a luxusný materiál v sýtej oranžovej farbe, ktorej je prispôsobený taktiež zvyšok úpravy. Podlaha je očalúnená so vzorom kosoštvorcov, prešívaných oranžovým stehom a vyšitým logom úpravcu. V interiéri nájdeme taktiež hliníkové prvky v podobe štýlového pedálového setu, podsvietené prahy dverí, či športový trojramenný volant.

bmw x6m tycoon evo hamann tuning

bmw x6m tycoon evo hamann tuning

bmw x6m tycoon evo hamann tuning

bmw x6m tycoon evo hamann tuning

Hamann BMW X6M Tycoon EVO vo fotogalérii:


Váš názor na úpravu BMW X6M s pomenovaním Tycoon EVO od nemeckého tunera HAMANN?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

Hamann tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 21787x    hodnotenie: 19/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt