support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Hamann BMW X5 Flash – nebezpečnejší ako búrka logo bmw

Hamann BMW X5 Flash – nebezpečnejší ako búrka

07.Jan.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Pri počutí slova Nemec napadne každého z nás množstvo súvislostí. Azda najčastejšou súvislosťou by bola minulosť spojená s vojnou. Ale nehovorme o tejto nie veľmi radostnej udalosti a zamerajme sa na myslenie automobilového nadšenca. Ten si Nemca môže spojiť jedine so slovom tuning. Či sa nám to páči alebo nie, Nemecko je povestné množstvom ozaj kvalitných tuningových firiem a ešte kvalitnejšími automobilkami. Veď upravenému množstvu Golfov sa nevyrovná azda nič. Aj dnešná novinka pochádza z nemeckej stajne a to hneď na dvakrát – nemecké auto upravené nemeckou firmou. Dnes nepôjde o žiadny sedan, či kombík, baviť sa budeme o triede SUV, resp. SAV (Sports Activity Vehicle), čo sú „veľké“ autá, hodiace sa do každého terénu. A aké BMW-čko sa do tejto kategórie hodí? Jedine X5-ka. Tento ušľachtilý voz sa dostal už po tretíkrát do rúk nemeckého tuningového velikána, ktorý sa svojou kvalitou práce radí medzi svetovú špičku, firmy Hamann. Upravené BMW X5 firmou Hamann má príznačné označenie „Flash“.

BMW X5


Hamann BMW X5 Flash
Kto požaduje priestranné vozidlo, vybavené modernými technológiami, výkonným motorom a zároveň obdarené dominantným a športovým dizajnom, nech sa páči, nové BMW X5 je tu. Toto vozidlo je stelesnením všetkých myšlienok, ktoré smrteľníka kupujúceho auto môžu napadnúť. Svojim robustným vzhľadom a sebaistým vystupovaním, si vždy vydobyje miesto na vozovke. Veď koho sebavedomie by pri takomto dizajne nebolo také silné.

Je zbytočné začínať o tom, že modely BMW ako napríklad toto nové X5, sa svojim výkonom môžu chváliť. Kto pozná najsilnejší X5-kový agregát vie, o čo nám ide. Kto sa s ním ešte nestihol zoznámiť, je najvyšší čas tak spraviť. Dámy a páni, toto je osemvalec s objemom 4,8 litra, vybavený systémom Valvetronic a riadením ventilov double-Vanos.

Jeho maximálny výkon je vyjadrený hodnotou 355 konských síl (261 kW), čo je zárukou 6,5 sekundového zrýchlenia z pokoja na 100 km/h. Komu sa tento výkon zdá stále primalý, nasledujte nás na ďalšie poschodie s označením Hamann Motorsport.


HAMANN BMW X5 FLASH


To, že firma Hamann je ozajstný tuningový profesionál, je asi každému jasné. Jeho záľubou je úprava rýchlych, luxusných a niečím výnimočných vozidiel akými sú Lamborghini, BMW, Porsche, Ferrari atď. Dôkazom jeho kvalít je neustály záujem zákazníkov a prestíž na celom svete. Najnovším úlovkom tejto nemeckej firmy je luxusné BMW X5 druhej generácie, s výsledným označením Flash.

Hamann BMW X5 Flash
Exteriér
Robustná X5 prešla značnou prestavbou nielen zvonku, ale aj zvnútra a taktiež po motorovej stránke. My sa najprv pozrieme bližšie na exteriérové zmeny. Pomerne výraznou zmenou je inštalácia nového predného nárazníka, ktorý výrazne vychádza z pôvodného.

Celý nárazník je oproti sériovému vo farbe karosérie, vrátane ťahokovu, ktorý vyplňuje veškeré otvory. Navyše bol pridaný spodný diel nárazníka, ktorý pozostáva z imitácie krytu motora a dvojice bočných spojlerov. V kombinácií s dravou čiernou mriežkou masky chladiča, je táto prestavba dokonalým stelesnením dynamického života BMW X5-ky.

Pocit „extrémneho“ je umocnený vytiahnutými blatníkmi, na ktoré sa napájajú zvyšne časti tohto tuningového paketu. Konkrétne ide o bočné prahové nástavce, resp. krídla umiestnené na koncoch pôvodných prahov.
Spolu so stúpačkami je to skvelý ťah úpravcov, ako docieliť perfektnú harmóniu sériového a upraveného.

Pokračovalo sa „zadkom“ tohto obra, kde si svoje miesto našiel upravený zadný nárazník. Tou spomínanou zmenou bol spodný diel, ktorý sa skladá z difúzora, resp. imitácie krytu podvozka a bočných nástavcov napájajúcich sa na rozšírené blatníky.

Hamann BMW X5 Flash
V otvoroch nárazníka sa nachádza štvorica okrúhlych koncoviek výfuku s priemerom 76 mm. Tie sú súčasťou upraveného výfukového systému (športový katalyzátor, športový tlmič).

Aby toho nebolo málo, Hamann ešte pridal športové krídlo nad piate dvere, ktoré je osadené na pôvodnej sériovej strieške. Auto tak dostalo nezameniteľný športový nádych, ktorý napovedá, že X5 nie je auto len na dlhé služobné cesty.

Interiér
Úpravca bol síce skromný na informácie týkajúce sa úpravy interiéru, no isté je, že zákazník sa môže tešiť z rôznych doplnkov, ako hliníkový pedálový set a extravagantný kožený dekór. V ponuke je taktiež možnosť dať si namontovať rôzne multimédia typu DVD, TV alebo dokonca PlayStation.

Performance
Poslednou zastávkou bola úprava motorickej stránky vozidla. V prvom rade sa Hamann zameral na zvýšenie výkonu a to hneď všetkých troch ponúkaných motorov.

Začneme najsilnejším osemvalcom 4,8-litra, ktorý dosiahol nárast výkonu o 18 koní (13 kW), čo určite nie je zanedbateľná hodnota. Tak nasledoval benzínový trojliter so 14 koňovým (10 kW) nárastom výkonu a napokon sa na rad dostal aj trojlitrový dízel, ktorému sa výkonová hodnota vyšplhala o výrazných 30 konských síl (22 kW). Stačí si len vybrať :-).

Hamann BMW X5 Flash
Potom prišiel na rad sériový podvozok, ktorý bol vymenený za športový od firmy Hamann. Pre X5-ky, ktoré majú nastaviteľný podvozok, ponúka Hamann zníženie o 40 mm na obidvoch nápravách a pre X5-ky bez nastaviteľného podvozku je pripravené zníženie o 40 mm vpredu a 30 mm vzadu. Vcelku chytré riešenie.

Posilňovacou kúrou prešlo aj brzdiace ústrojenstvo tohto BMW X5. Do športových rezaných kotúčov s rozmerom 405x34 mm sa vpredu zahryzujú nasivo lakované šesťpiestikové strmene a s kotúčmi s rozmerom 345x28 mm vzadu, spolupracujú štvorpiestikové strmene. Skutočnou lahôdkou pre zákazníka sú však disky.

K dispozícií je trojica vysokokvalitných luxusných diskov Hamann v rozmedzí 20- až 22-palcov, pričom záleží čisto na chuti a požiadavkách zákazníka. Spomenúť však treba disky modelovej rady Edition Race. Jedná sa o mnoholúčové dvojdielne disky odeté do „tajomného“ čierneho laku s gigantickými 23-palcami. Ich rozmermi sú pre obidve nápravy 10,5 Jx23, pričom nízkoprofilová pneumatika musí mať rozmer úctyhodných 315/25R23.


BMW X5 Flash Hamann edition vo fotogalérii:


Wallpaper "Hamann BMW X5 Flash" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Hamann BMW X5 Flash

Hamann BMW X5 Flash

Hamann BMW X5 Flash

Hamann BMW X5 Flash

Aký je váš názor na úpravu BMW X5 Flash od firmy Hamann? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

Hamann tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 34695x    hodnotenie: 63/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt