support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo H&R Springs Fiat 500 – útly šprintér ! logo

H&R Springs Fiat 500 – útly šprintér !

07.Nov.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Rozmerovo malé autá sú čoraz viac populárnejšie a to nielen u žien. Svojimi malými rozmermi, inovatívnym dizajnom a „šikovným správaním“, sa stávajú dobrými spoločníkmi na rušných mestských komunikáciách. Je pravda, že v nedávnej minulosti (90. roky až doteraz) neboli autá tejto „malej“ kategórie veľmi príťažlivé, no s postupom času, odkedy svet používa moderné technológie a nové výrobné postupy, sú tieto autíčka čoraz viac žiadanejšie. Keď sa v súvislosti s týmito autami spomenie slovo tuning, mnohí sa určite zatvária nedôveryhodne. No aj malé autá vedia človeka zaujať a pritom ani nie je potrebný zásah tuningovej firmy. Stačí pritom trocha fantázie továrenského dizajnéra tej ktorej automobilky a športový model je na svete. Ak sa k tomu ešte pridá známa tuningová firma, novinka je na svete. V poslednej dobe je obrovský záujem o svetové novinky, ktoré sa ešte ani nestihli ohriať a už sú pre nich nachystané rôzne balíky úprav. Takým je aj novinka s označením Fiat 500, ktorá sa vďaka svojej minulosti teší obrovskej obľube. Netrvalo dlho a na svete je prvá modifikácia, ktorej stvoriteľom je svetoznáma podvozková firma H&R Springs.

FIAT 500


fiat 500
Kto by nepoznal kultovú značku z Talianska, automobilku Fiat. Talianske vozidlá sú známe hlavne svojim ladným dizajnom, ktorý je charakteristický množstvom oblých kriviek. Jednoducho povedané, talianski dizajnéri veľmi dobre vedia, ako navrhovať autá. Fiat ma vo svojom portfóliu už nejedno auto, ktoré sa tešilo a ešte stále teší obrovskej obľube ľudí po celom svete. Spomenieme napríklad jeden konkrétny model – Fiat 500. Ten pred 50 rokmi uzrel svetlo sveta a dodnes sa z neho ľudia tešia. Auto maličkého vzrastu s motorom produkujúcim výkon 18 koníkov, bolo obľúbené hádam u každého, bez ohľadu na vek. Išlo predovšetkým o príťažlivý dizajn a schopnosť prispôsobiť sa každej situácii.
No dnes sa píše rok 2007 a Fiat 500 sa dočkal svojho nástupcu s trefným označením, Fiat 500 :-). Od jeho uvedenia na trh už ubehlo pár dní a treba povedať, že záujem oň je viac než veľký. Veď bodaj by nie, krásny útly taliansky dizajn s jemnými líniami, svižné motory a príťažlivý interiér osloví takmer každého.
Pri kúpe Fiatu 500 si je možné vybrať z troch ponúkaných motorov, ak nerátame edíciu Abarth. Najsilnejším z trojice je motor 1,4 16V s výkonom príjemných 101 koní (74 kW). Na relatívne ľahké vozítko je to slušná dávka výkonu.

Navyše, zákazník si môže v rámci voliteľnej výbavy vybrať rado doplnkov, ako predný spojler, bočné prahy, rôzne polepy karosérie atď., vďaka čomu auto rázom dostane ten taliansky športový šmrnc. Je jasné, že druhým pokračovaním tohto populárneho automobilu sa začala písať „nová“ história modelu 500.

H&R FIAT 500


h&r fiat 500
Firma H&R sa do „Bambína“ pustila ešte skôr, než bol v Nemecku oficiálne predstavený. O čo vlastne išlo? Azda každému autu prospeje znížený podvozok. Rovnako je tomu aj v prípade maličkej 500-ky a jeho guľatému dizajnu, ktorému 30 mm zníženie náramne prospeje.

Stalo sa tak vďaka športovému podvozku firmy H&R Springs, ktorý obdaril toto auto športovými tlmičmi a športovými pružinami. Podvozok je pritom plne nastaviteľný, takže majiteľ si môže regulovať jeho svetlú výšku v závislosti od momentálnej nálady a povrchu cesty.

Firma H&R taktiež obdarila tento Fiat 500 novými rozširovacími podložkami modelovej rady TRAK+, vďaka čomu auto dostalo ostrý look nielen pri pohľade z profilu.

Ruku k dielu taktiež priložila firma eMotion Wheels, ktorá dodala 17-palcové mnoho-lúčové načierno lakované disky „Desire“ s pneumatikami 205. Tie sa dokonale hodia k nenáročnému talianskemu temperamentu.Fotogaléria Fiat 500 s podvozkom H&R:Všetky produkty od firmy H&R si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Wallpaper "H&R Springs Fiat 500" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aký je váš názor na tohto útleho šprintéra Fiat 500 s podvozkom H&R Springs?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy H&R Springs, tak navštívte našu podstránku:

H&R Springs


Viac informácií k možným úpravám áut značky Fiat vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FIAT tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10948x    hodnotenie: 26/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt