support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Gymkhana 4: The Hollywood Megamercial - štvrté megadivadlo od Kena Blocka logo ford

Gymkhana 4: The Hollywood Megamercial - štvrté megadivadlo od Kena Blocka

12.Aug.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ken Block je v motoristickom svete pojem sám o sebe, ktorý sa zrodil predstavením prvého dielu Gymkhana – nefalšovanej zábavy na štyroch kolesách.

Neskôr prišiel druhý diel Gymkhana II, ktorý dovolíme si tvrdiť bol, a napokon možno aj je tým najlepším dielom z predošlých troch sérií. Za ním nasledoval tretí diel, ktorý spolu s ostatnými dielmi vynútil sledovanosť viac ako 110 000 000 ľudí po celom svete.

Na svete je v poradí už štvrtý diel, ktorý mal premiéru len pred pár dňami a svet naňho čakal ako na zázrak a konečne je von – Gymkhana 4: The Hollywood Megamercial – ako samotný názov vypovedá, jedná sa o veľkú komerčnú záležitosť, v ktorej nechýbajú suprové filmové efekty, jazda bokom, skoky, srandy s gorilou (žeby téma na planétu opíc? ;-), prezentácia oblečenia a veľa ďalších „extra“ vecí.

Trefný je názov pre v poradí už štvrtú Gymkhanu: The Hollywood Megamercial, pretože celá záležitosť bola natočená v gigantickom kalifornskom Universal Studios, kde sa Ken preháňa po miestnych komunikáciach, halách, parkoviskách s filmovými kulisami a s doprovodom vysokozdvižných vozíkov, opice na segwayi a iných rekvizít.

ken block ford fiesta wrc gymkhana 4

Umelo vytvorené filmové scény ako centrá miest, či odľahlé hotely a servisné dielne, ktoré sa stali dokonalým útočiskom pre šantenie tohto úspešného pretekára, resp. showmana. Vo videu môžeme vidieť kulisy z filmov Čeľuste, Vojna svetov, či Milionár z chatrče, ktoré sú dotvorené špeciálnymi efektami v podobe ohňostrojov, ohnivých lúčov a úžasnej kamerovej produkcie.

ken block ford fiesta wrc gymkhana 4

Videokamera je okrem iného aspekt, ktorý si v tomto štvrtom počine zaslúži viac pozornosti. Celé video bolo snímané na niekoľkých profesionálnych kamerách, medzi ktorými nechýbali ani populárne zariadenia od GoPro HD, pričom celý počin je prelinkovaný zaujímavými kamerovými efektami a prelínaním obrazov.

Dá sa teda s určitosťou povedať, že Gymkhana 4 by mohla byť pokojne nominovaná na Oscara, pokiaľ sa jedná o technickú stránku projektu v rámci videa na tému motorového športu, s odľahčenou atmosférou (funny) celého predstavenia ;-).

ken block ford fiesta wrc gymkhana 4

Najnovším Kenovým náčiním, s ktorým si užil štvrtý diel Gymkhany je špeciálne upravená Ford Fiesta RS WRC s aktuálnym výkonom 600 koní a 902 Nm. Takto napumpovaná Fiesta vie narobiť poriadny neporiadok (aj bordel, ak chcete).

ken block ford fiesta wrc gymkhana 4

Ken toto auto používa nielen na účely Gymkhany, ale jazdí s ním taktiež Rally a Rallycross. Auto je pritom na každý typ súťaže modifikované, aby spĺňalo náročné kritériá týchto súťaží.

Čo viac dodať – pohodlne sa usaďte, užite si takmer desaťminútové Kenove divadlo vo Full HD a vytvorte si vlastný názor na túto záležitosť.

ken block ford fiesta wrc gymkhana 4

ken block ford fiesta wrc gymkhana 4

ken block ford fiesta wrc gymkhana 4

ken block ford fiesta wrc gymkhana 4

VIDEO: GYMKHANA 4: The Hollywood Megamercial s Kenom Blockom a Ford Fiesta WRC:Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


Váš názor na toto štvrté pokračovanie Gymkhana IV: The Hollywood Megamercial v podaní Kena Blocka ?


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FORD tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 24603x    hodnotenie: 16/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt