support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Goodyear uvádza na trh novú vysoko výkonnú pneumatiku Eagle F1 Asymmetric

13.Mar.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Goodyear, jeden z najväčších svetových výrobcov pneumatík, uvádza na trh revolučnú pneumatiku Eagle F1 Asymmetric. Táto nová vysoko výkonná pneumatika prináša inovačnú technológiu aktívnej priľnavosti pri odbočovaní – „Active Cornergrip Technology“.

Goodyear F1 asymmetric
Nová technológia umožňuje rovnomernejší kontakt pneumatiky s vozovkou po celej šírke behúňa, a väčšiu priľnavosť pri odbočovaní. Vďaka špeciálnej pretekárskej behúňovej zmesi zvyšuje pneumatika Eagle F1 Asymmetric taktiež priľnavosť za mokra, čo z nej robí vo všetkých smeroch ideálnu vysoko výkonnú pneumatiku. Nová pneumatika Eagle F1 Asymmetric je nástupcom pneumatík Goodyear, ktoré získali mnoho ocenení, a prekonávjú i pneumatiky Goodyear Eagle F1, ktoré porážali svojich konkurentov niekoľko rokov v rôznych testoch automobilových asociácií a odborných časopisov po celej Európe. Pneumatiky Goodyear Eagle F1 získali ocenenia a boli doporučované prestížnymi časopismi, ako sú napríklad Autocar, Stiftung Warentest, Powercar, Evo, ADAC motorwelt, sport auto, Powercar, Auto Bild alebo Auto, Motor und Sport.

V celom automobilovom priemysle nie je nič viac fascinujíce a vzrušujúce ako segment výkonných automobilov. Najlepším dôkazom sú rýchlo rastúce predaje automobilov tejto trieddy na európskych trhoch. Súčasné odhady uvuvádzajú, že sa predaj v tomto segmente zvýši o 800 000 kusov počas nasledujúcich piatich rokov. Tento nárast sa samozrejme odráža aj v predaji vysoko výkonných pneumatík, ktorý sa v Európe od roku 2000 viac ako zdvojnásobil. Vývojom novej pneumatiky Eagle F1 Asymmetric tak Goodyear reaguje na rýchlo rastúci dopyt práve po tomto type vysoko výkonných pneumatík.

Dnešné automobily s veľmi výkonnými agregátmi sú oveľa dokonalejšie, inteligentnejšie, silnejšie a luxusnejšie, ako bývali v minulosti. Sú tiež tažšie a rýchlejšie, a to znamená, že vyžadujú pneumatiky, ktoré môžu ovládať a kontrolovať tieto silné a moderné automobily bez straty výkonnosti alebo kompromisov týkajúcich sa jazdného komfortu a bezpečnosti.

„Zákazníci od svojich pneumatík vyžadujú bezpečie, výkonnosť a komfort,” konštatoval Hans Vrijsen, marketingový riaditeľ spoločnosti Goodyear pre Európu, Blízky Východ a Afriku. „Požadujú, aby ich automobily držali na ceste, rovnako tak ako pretekárske automobily držia na okruhu. Majú vysoké očakávania predovšetkým v oblasti bezpečnosti a výkonnosti a nie sú pripravení robiť v nich kompromisy. Preto je Goodyear veľmi hrdý na to, že je schopný splniť viac ako len tieto požiadavky zákazníkov – a to vďaka pneumatike Eagle F1 Asymmetric. Pneumatika Eagle F1 Asymmetric ešte viac potvrdzuje to, čím je Goodyear známy po minulých sto rokov: je to spoločnosť, ktorá vedie pneumatikársky priemysel neustálými inováciami a uspokojuje zákazníkov prostredníctvom vynikajúcich, spoľahlivých produktov.”

Nové štandardy riadenia s veľmi vysokým výkonom vyžadujú revolučnú technológiu


Ako nevyhnutný článok medzi automobilom, jeho bezpečnostnými systémami a vozovkou je pneumatika klúčovým faktorom aktívnej účinnosti systému bezpečnosti. Vysoko kvalitné pneumatiky, ktoré podávajú dobrý výkon na mokrom povrchu, pneumatiky, ktoré majú krátku brzdnú dráhu, pneumatiky, ktoré poskytujú pohodlie a spoľahlivé riadenie vo vysokej rýchlosti – všetky tieto prvky prispievajú k bezpečnosti a výkonu vozidla.

Vylepšené jazdné vlastnosti a optimálny výkon


Dezén behúňa Eagle F1 Asymmetric sa v šírke pneumatiky mení. Otvorené dezénové bloky na vnútornej strane behúňa zvyšuje rozptyl vody, zatiaľ čo pevné stredové rebro zaisťuje zvýšenú stabilitu pri vysokej rýchlosti. Široké masívne ramenné bloky na vnútornej strane umožňujú maximálnu priľnavosť pri odbočovaní.

Tieto vlastnosti behúňa sú podporené špeciálnou pretekárskou behúňovou zmesou, ktorá ešte viac zvyšuje priľnavosť na mokrom povrchu.

Spoľahlivo v zákrutách


Keď vozidlo prechádza zákrutou, pôsobí na stopu pneumatiky veľké množstvo sily. Rozloženie váhy automobilu sa premiestňuje k vnútornému ramenu pneumatiky a priľnavosť na vnútornej časti behúňa sa zvyšuje, zatiaľ čo priľnavosť na vnútornej časti pneumatiky sa naopak znižuje. Unikátna technológia pre zvýšenie priľnavosti pri odbočovaní – „Active Cornergrip Technology“ zvyšuje kontakt pneumatiky s vozovkou na vnútornej strane, čím zaistí prejazd zákrutou s väčšou priľnavosťou. Vďaka technológii „Active Cornergrip” – s aramidovou výstužou vnútornej bočnice pneumatiky – sa znižuje deflekcia pneumatiky pri odbočovaní, a tlak sa tak rovnomernejšie rozkladá po celej kontaktnej ploche, a následne zaisťuje väčšiu priľnavosť.

Väčšia přiľnavosť vo vlhkom počasí


Podľa prieskumu trhu, realizovaného spoločnosťou Goodyear, je bezpečné riadenie za mokra jednou z najdôležitějších požiadaviek spotrebiteľov. Vďaka kombinácii „Active Cornergrip Technology” a špeciálnej pretekárskej behúňovej zmesi vyniká Eagle F1 Asymmetric predovšetkým v jazdných podmienkach za mokra.

„Active Cornergrip Technology” je dôležitým faktorom lepšieho výkonu za mokra – zaťažuje vnútornú část behúňa, tzn. Kľúčovú oblasť pre riadenie na mokrom povrchu. Hlboké stredové drážky odvádzajú povrchovú vodu, a tým dosahujú vynikajúcu priľnavosť. Odvodové kanáliky na vnútornej strane pneumatiky rozptylujú vodu mimo kontaktnú plochu.

Hans Vrijsen parametre novej pneumatiky zhrnul takto: „Rozsiahle výsledky testov spoločnosti Goodyear ukazujú, že výkon pneumatiky je vynikajúci: Eagle F1 Asymmetric zanecháva konkurenciu ďaleko za sebou ako v testoch ovládateľnosti za mokra, tak v testoch brzdenia. Pneumatika naozaj poskytuje to, čo zákazníci požadujú: vysokú úroveň spoľahlivosti s vynikajúcou ovládateľnosťou a výkonnosťou pri odbočovaní.”

Dostupné v mnohých rozmeroch


Pneumatika Goodyear Eagle F1 Asymmetric je dostupná v 24 rozmeroch, od 17 palcových po 20 palcové a od série 50 po sériu 25. Takmer celý sortiment je vyrábaný vo verzii extra load, a tak je vhodný pre väčšinu moderných vysoko výkonných automobilov.

Rozmer / Index nosnosti / Rýchlostný index:

235/50R18 XL 101 Y225/35R18 XL 87 Y
215/45R17 XL 91 Y245/35R18 XL 92 Y
225/45R17 XL 94 Y255/35R18 XL 94 Y
235/45R17 XL 97 Y265/35R18 XL 97 Y
245/45R18 XL 100 Y225/35R19 XL 88 Y
255/45R18 XL 103 Y235/35R19 XL 91 Y
235/40R17 90 Y245/35R19 XL 93 Y
245/40R17 XL 95 Y255/30R19 XL 91 Y
225/40R18 XL 92 Y275/30R19 XL 96 Y
235/40R18 XL 95 Y245/30R20 XL 90 Y
245/40R18 XL 97 Y255/30R20 XL 92 Y
265/40R18 XL 101 Y285/25R20 XL 93 Y

Goodyear


Goodyear je najväčším svetovým výrobcom pneumatík. Spoločnosť so sídlom v Akrone (Ohio, USA) vyrába pneumatiky, technické gumové výrobky a chemikálie vo viac ako 100 závodoch v 28 krajinách po celom svete. Svoje marketingové aktivity má spoločnosť takmer v každej krajine sveta. Goodyear zamestnáva přibližne 80 000 pracovníkov.

Novinky spoločnosti Goodyear už viac ako sto rokov nasadzujú latku pre celý automobilový priemysel. Goodyear je priekopníkom inovačnej bezpečnostnej technológie známej ako RunOnFlat, ktorá šoférovi umožňuje pokračovať v jazde aj po defekte pneumatiky. Goodyear je v tejto oblasti svetovou špičkou: pneumatiky s touto technológiou nájdeme na rôznych automobiloch BMW, cenami ovenčenom Mini, vysoko výkonných autách Mercedes-Benz, Opel a u dalších značiek. Na obzore sú ďalšie vybavenia pneumatikami Goodyear RunOnFlat, pretože konštruktéri spoločnosti Goodyear spolupracujú s mnohými výrobcami automobilov na viac ako 150 projektoch tohto typu. V roku 2006 Goodyear dodal viac ako 2 milióny pneumatík RunOnFlat.

Pre rodinné a športové autá Goodyear ponúka široké spektrum zimných pneumatík a 4x4 pneumatík značky Wrangler.

Viac informácií nájdete na adrese www.goodyear.com, www.goodyearpneu.cz

Fotogaléria Goodyear Eagle F1 Asymmetric :Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Tlač. spr. Goodyear Dunlop Tires Slovakia s.r.o.

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5318x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt