support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw %title% logo vw

POWER MAGAZINE - Tuning & Racing nové číslo 08/2011

06.Aug.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview
Práve vyšlo nové číslo Power magazine 08/2011, ktoré je preplnené novinkami z oblasti performance tuningu a racingu!

Power magazine je slovenský časopis pre fanúšikov motorovej sily a všetkému, čo k nej patrí.

Power magazine je nový slovenský motoristický mesačník s jedinečným tématickým zameraním v rámci segmentu automobilizmu a ako jediný slovenský titul zameraný na tuning a racing ponúka verejnosti atraktívne čítanie z tejto oblasti.

POWER MAGAZINE - Časopis plný sily práve v predaji !!!


Ukážka hlavnej strany nového čísla časopisu POWER magazine, ktorý vyšiel už tento mesiac !!!

časopis power magazine

Volkswagen Golf 1,9TDI 4motion - Snehovo-biela dokonalosť


Toto auto ste mohli vidieť v júnovom čísle 06/2011 POWER Magazine

(autor textu Milan Dzadík)

Peťova biela nádhera sa mi v pamäti vynára ešte spred pár rokov, kedy som sa s jeho autom prvý krát zoznámil po fotení mojej prvej zákazky – čiernej CRX. Vtedy som prvý krát uvidel jeho snehovo biely VW Golf, na ktorom som už vtedy obdivoval masívnu brzdovú sústavu. Peťo si ma určite z toho dňa ani nepamätá, no jeho Golf IV. mi v hlave ostal a po pomerne dlhom čase sa mi naskytla príležitosť vyfotiť ho a ukázať tak svetu, akú špecialitku v našom meste, v Prešove máme. Musím podotknúť, že tento Golf je unikát nielen v tomto regióne, ale dovolím si tvrdiť snáď aj na Slovensku. Je upravený štýlom, ktorým sa u nás veľa ľudí zatiaľ neuberá a Peťo si naozaj nerobí ťažkú hlavu zo zlých ciest, závistlivých pohľadov a podobných záležitostí... Každopádne, predstavujem vám „Bielu Kráľovnú“!

Peťo je typ človeka, ktorý si vie užiť deň. Nerieši haterov, nerieši škaredé počasie – jeho najväčším plusom je jeho úsmev a dobrá nálada, ktorú rozdáva so svojou skvelou partiou po okolí. Nie sú to klasickí autičkári s rukou v strede volantu, sú to ľudia, ktorí robia to, čo ich baví bez toho, aby pútali negatívnu pozornosť... Strávil som s nimi jeden večer pretiahnutý až do noci a poviem vám, neboli to obyčajné chvíle plné nudných momentov. Peťov životný príbeh sa začal písať pred pomerne dlhým časom, kedy si hľadal svoje vysnívané auto na úpravu. Po viac ako deväť mesačnom pátraní sa mu to konečne podarilo – voľba padla na VW Golf IV. v modrej farbe, umiestnené kdesi v Prahe. Auto bolo vo vynikajúcom stave, pod kapotou mu priadol motor 1,9 TDI s výkonom 110 kW a 320 Nm, navyše s pohonom všetkých kolies 4Motion. Peťo sa do tohto auta hneď zamiloval a bolo jasné, že si ho odvezie domov.

vw golf tuning tdi biely power magazine

Príbeh tohto vozu sa píše už zopár rokov a zoznam úprav je preto veľmi rozsiahli a takmer neustále sa meniaci. Preto, čo bolo v minulosti bolo a zameriam sa teda na aktuálny stav auta, ako aj jeho úprav. Faktom je, že Golf bol na začiatku svetlo modrý a dnes je v bielej perleti s čiernou strechou a karbónovou zamračenou kapotou pochádzajúcou až z USA skombinovanou s čiernou maskou chladiča bez znaku. Už toto je prvým neklamným znakom toho, že Peťo vie, čo je dobré a ktorým smerom sa úprava jeho káry poberie. Karoséria je okrem luxusného laku obdarená aj predným a zadným nárazníkom R-Line s lipom z Leonu Cupra, ktoré výrazne podtrhujú samotný zmysel úpravy. Peter nie je ani zďaleka vyznávačom mohutných plastov a všelijakých iných blbostí, práve naopak. Kľučka piatych dverí bola zavarená rovnako ako bočné smerovky a kto by si náhodou nevšimol to mohutné karbónové krídlo vzadu, tak mu pravdepodobne ujde taktiež fakt, že predné blatníky sú vytiahnuté o približne 1,5 cm. K dôvodu tohto kroku sa ešte vrátime... Vidieť a byť videní je základom bezpečnej jazdy premávkou a Peťo to zobral ešte tri krát vážnejšie. Predné svetlá totiž prešli úpravou rukami p. Okusha, ktorý ich prestaval zo xenónových na tri-xenónové a to vďaka bixenónovým šošovkám z VW Touareg ako aj jednej HID sade v diaľkových svetlách. Ako by sám majiteľ podotkol – „svieti to na posratie!“ :-). Zadné svetlá boli pritom nahradené kompletnou LED zástavbou od firmy DEPO.

vw golf tuning tdi biely power magazine

Podstatou celej tejto úpravy a samotnej Peťovej vášne je v podvozku tohto auta. Peťo žije Low Life a to doslova. Zo začiatku, keď ešte nemal ujasnenú predtavu o tom, ako bude auto vyzerať, sa na aute nachádzala športová lahôdka v podobe KW Variant 1 Inox Line. Postupom času sa ale chute majiteľa zmenili, slovenské cesty bili na poplach a tak prišiel čas na zmenu. V prvom rade boli vymenené všetky silentbloky od motora až po podvozkové komponenty, za polyuretánové prvky od Powerflex-u. Tak prišla na rad lahôdka v podobe vzduchového podvozku, na ktorý je Peťo právom hrdý, pretože jeho auto vďaka nemu vyzerá presne tak, ako by kvalitné auto vyzerať malo!!! Jeho samotná montáž trvala Peťovi a jeho bande celé 3 mesiace, no tá námaha stála za to! Vzducháč efektne hryzie do 19 palcových diskov BBS Le Mans, obutých v slickoch Kumho Ecsta s rozmermi 225/35 R19. A tu sa dostávame k podstate vytiahnutých predných blatníkoch, o ktorých podstate som sa naplno presvedčil naživo. Úplne spustený Peťov Golf je totiž neschopný zatáčania. Tak či onak, význam vzduchového podvozku hádam nemusím objasňovať a budem sa opakovať, no musím to napísať – vzducháč v kombinácií so stylingom samotného auta predstavuje úžasný výsledok. Milí sabinovskí tuneri a im podobní jedinci, už konečne viete, ako to má vyzerať? Low is a Lifestyle bitches!

vw golf tuning tdi biely power magazine

Keď som na začiatku spomínal, že pri prvom stretnutí s Peťom som obdivoval masívne brzdové ústrojenstvo na jeho aute, bolo to oprávnene. Na prednej náprave sa totiž vyníma brzdový systém zložený z vŕtaných plávajúcich kotúčov s priemerom 380 mm pochádzajúcich z Lamborghini Gallardo, do ktorých hryzú 8-piestikové strmene z Audi RS6. Zadok je navyše obdarený kotúčmi s priemerom 335 mm a brzdičmi taktiež z Audiny RS6. Máte dosť...? Golf má pre majiteľa zatiaľ dostatočný výkon, preto dostal len upravený software firmou BH Motorsport, karbónové otvorené sanie a na mieru robený výfuk z rúry o priemere 70 mm.

Asi to neviete, ale Peťo je tak trochu audiofil. Na audio zástavbe v svojom aute si nechal ozaj záležať a je preto vytvorená zo samých fajnových komponentov. V prvom rade bolo celé auto ostrojené a vytlmené tlmiacimi materiálmi od firiem Tecsound, Bullpack od Dynamat-u a Sikadamp (dohromady 50 plátov). Na predné dvere putovali custom doorboardy taktiež od p. Okusha, ktoré nielenže úžasne vyzerajú, ale taktiež skvelo hrajú. Poďme prejsť na samotné audio komponenty. Mozgom celej zástavby je autorádio Pioneer P88RS, ktoré spolupracuje so 7-palcovým výsuvným LCD displejom, na ktorý sa okrem iného prenášal taktiež obraz zo Sony Playstation 2. Signál pritom putuje do dvojice masívnych zosliovačov Fenix Gold Titania umiestnených na zadnej stene predných sedadiel. Na mieste zadnej lakťovej opierky je umiestnený ďalší zosilovač, Zapco Competition. Kompletná nahromadená „zvuková sila“ sa následne presúva do dvojice predných repro Focal KXR2, do zadných reproduktorov rovnakej značky Focal, avšak model K2P. No skutočné hovado sa nachádza v kufri Peťovej krásky, resp. v celokarbónovej zástavbe – 1500 wattový, 24 kg vážiaci subwoofer JL audio 13W7.

vw golf tuning tdi biely power magazine

Samotný interiér Peťovho Golfu sa nesie v znamení štýlovej jemnosti – v základe bol v modro čiernej kombinácií so sériovými sedačkami Recaro. Táto kombinácia bola zachovaná a k nej boli dopasované ostatné plasty, ktoré boli buď lakované do čiernej farby alebo očalúnené Alcantarou spolu so stropnicou a stĺpikmi. Pozmenené bolo aj podsvietenie prístrojov palubnej dosky. Miesto stredových ofukov zabrala trojica prídavných budíkov DTS – tlak turba, tlak oleja a tlak vzduchového podvozku. Ak Peťa aktuálne nezaujímajú informácie o jeho aute, môže si pred budíky osadiť iPad od Applu, ktorý je navyše spojený s wifi komunikátorom PLX. Ten do iPadu posiela veškeré údaje o aute - diagnostika, spotreba, rôzne stavové informácie, atď. Samozrejmosťou je počúvanie hudby a sledovanie filmov, či surfovanie po internete.

Peter vlastní jeden prenádherný Golf, ktorý nemá konkurenciu široko ďaleko. Počas toho dlhého obdobia prestavby bol pozvaný na rôzne druhy výstav – King of Europe, Tuning Show Budapešť a podobne, navštívil aj SEMU v USA, skrátka, jeho auto sa páči. Okrem toho, že Peťo vlastní úžasné auto, je aj sám úžasným človek a ja len pevne verím, že takýchto ľudí je na svete viac. Čo viac dodať... Azda len to, že Peťo by chce zo srdca poďakovať všetkým, ktorý sa na tomto projekte podieľali a stále podieľajú – jeho partii, susedom za trpezlivosť a p. Okushovi sa cenné rady a pomoc pri úpravách.

vw golf tuning tdi biely power magazine

Technické údaje a tuning - VW Golf 1,9TDI 4motion


Motor:
VW 1,9 TDI 4Motion, upravený soft riadiacej jednotky od BH Motorsport, karbónové otvorené sanie, custom výfukový systém s priemerom 70 mm, výkon 110 kW a 320 Nm.

Pohon:
Náhon predných kolies, 5-stupňový manuál

Podvozok:
Vzduchový podvozok s ovládaním v interiéri samostatne pre obe nápravy, silentbloky Powerflex, predne brzdové kotúče z Lambo Gallardo, predné 8-piestikové a zadné brzdiče Audi RS6, 19 palcové disky BBS Le Mans, pneu Kumho Ecsta 225/35 R19.

Karoséria:
Biela perleť s čiernou strechou, predný a zadný nárazník R-Line, karbónová zamračená kapota, predný lip z Leonu Cupra športová maska chladiča bez znaku, zahladená kľučka piatych dverí a bočné smerovky, zadné LED svetlá DEPO, predné upravené svetlomety s trixenónovoutechnológiou, zadné mohutné karbónové krídlo.

Interiér:
Sériový Recaro interiér, prečalúnená strecha a stĺpiky do Alcantari, prestriekané pôvodné šedé plasty do čiernej, Integrovaný Apple iPad, trojica prídavných budíkov DTS, prekopané podsvietenie ukazovateľov

Audio:
Kompletne vytlmený interiér, autorádio Pioneer P88RS, zosilovače 2x Fenix Gold Titania a 1x Zapco Competition, predné repro Focal KXR2, zadné repro Focal K2P, masívny subwoofer v karbónovej zástavbe JL Audi 13W7

vw golf tuning tdi biely power magazine

časopis power magazine

Váš názor na upravené auto VW GOLF 1,9TDI od tunera Peťa ? Nech sa páči, hlasujte


Viac informácií o aktuálnom vydaní slovenského mesačníka o racing & tuningu sa dozviete na stránkach vydavateľa:

POWER MAGAZINE


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Fotografie a text: POWER MAGAZINE
Obrázky a kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17048x    hodnotenie: 16/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt