support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo naradie Gola sady, kliešte, prístroje, boxy, kladivá, sekáče, vrtáky - ručné náradie YATO od firmy TOYA logo naradie

Gola sady, kliešte, prístroje, boxy, kladivá, sekáče, vrtáky - ručné náradie YATO od firmy TOYA

12.Jul.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Len prednedávnom sme vám predstavili popredného výrobcu náradia – firmu Toya S.A., ktorá svoje produkty distribuuje takmer do každej krajiny v Európe a na konte má milióny spokojných zákazníkov. Či už ide o vybavenie profesionálnej dielne, alebo kufríka domáceho kutila, v ponuke tejto firmy si určite vyberiete. Na svoje si samozrejme prídu aj tí, čo sa rozhodnú upraviť si svoje auto. Zo skúseností môžeme povedať, že bez poriadneho náradia to jednoducho nejde a toto by mal mať na pamäti každý pracujúci človek – manuálne zručný ;-). Áno, a to sme aj my – tuneri a tunerky ;-)

Firma Toya S.A. sa výrobe náradia venuje už viac než 20 rokov, čo je dosť dlhá doba na to, aby poznala kvalitatívne požiadavky svojich zákazníkov a odberateľov a keďže ponuka tohto výrobcu je veľmi bohatá a svoje produkty vyrába pod rôznymi značkami (Yato, Fala, Flo, Power Up, Sthor, Vorel a TG&CC), budeme si ich portfólio predstavovať postupne. Dnes sa pozrieme na to, čo je v ponuke pre tých, čo hľadajú praktické ručné náradie a priblížime vám tie najzaujímavejšie produkty.

S ručným náradím, ako takým, mal už zrejme každý „tú česť“ a narábať s ním naozaj nie je nijak zložité, len človek musí vedieť ako na to. To vám síce v dnešnom článku neprezradíme, ale možno vďaka nemu nájdete ten správny kus, ktorý vám uľahčí prácu. V ponuke firmy Toya nájdete prakticky všetko, od kľúčov, klieští, kladív, až po meracie prístroje, či odkladacie boxy. Aby sme ale nepredbiehali, predstavíme si ich postupne, ešte predtým ale malý tip na začiatok, kde svoje náradie uchovávať.

Boxy na náradie a odkladacie priečinky – Aj keď nejde priamo o ručné náradie, je to jedna z najdôležitejších pomôcok - súčastí každého dobrého kutila, kto náradie potrebuje mať pekne usporiadané a pripravené na presúvanie. Firma Toya ponúka široké množstvo plastových kufríkov rôznymi oddeleniami a priečinkami, s ktorými si vystačí väčšina remeselníkov. V ponuke pod značkou Yato je však pripravený aj kovový box na náradie, ktorý sa môže okrem svojej pevnosti a odolnosti pochváliť aj kvalitným dielenským spracovaním. Pripomeňme, že produkty predávané pod značkou Yato sú určené predovšetkým profesionálom a tieto výrobky sú stavané do náročných priemyselných podmienok. Tieto skladateľné kufríky sú v ponuke vo viacerých rozmeroch. Okrem samotných boxov nájdeme v tejto kategórii aj skladovacie plastové priečinky, háčiky na uchytenie a praktické priečinky na skladovanie skrutiek a pod.

hoblík kliešte striekacia pištoľ našívačka brúsne kotúče tavná pištoľ ručné náradie

Dláta, páčidlá a sekáče – Predstavenie ručného náradia firmy Toya S.A. začnime od veľmi jednoduchých avšak veľmi praktických nástrojov. V ponuke firmy nájdeme množstvo rôznych dlát, ako zámočníckych, tak aj bežných rezbárskych, ktoré sa predávajú nielen v sadách ale aj samostatne, na výber je pritom z množstva druhov odlíšených priemerom plochy, či technickým spracovaním. Aj tu môžeme ponuku kvalitatívne rozdeliť, produkty predávané pod značkou Yato sa vyznačujú vyšším akostným štandardom a väčšou odolnosťou. Spolu v tejto kategórii nájdeme oceľové páčidlá rôznych rozmerov a prevedenia. Ďalším produktom sú sekáče a priebojníky, pričom aj tu ich je neúrekom a nájdeme tu množstvo rôznych typov, od špicatých, cez ploché až po krížové. Gola sady a kľúče – mimoriadne praktickými sú gola sady a sady kľúčov, ktoré nemôžu chýbať v každej aspoň priemerne vybavenej garáži, či domácnosti. Výber je pritom veľmi bohatý, od skutočného základu až po najrozšírenejšiu sadu, ktorá obsahuje aj sadu násad typu Torx, ktorá sa najmä pri autách veľmi zíde.

Veľmi zaujímavou je kompletná sada vyrábaná pod značkou Yato, ktorá obsahuje prakticky všetko dôležité, okrem hláv, torx násad a kľúčov rôznych veľkostí, tu nájdete aj kladivo, kombinované kliešte, klasické kliešte a niekoľko základných krížových a plochých šraubovákov. Jednotlivé diely, kľúče a násadky sa dajú samozrejme nakupovať aj samostatne, v ostatnej časti ponuky nechýbajú ani očkové, imbusové, či torx kľúče, alebo kľúče trubkové. Kladivá – nemenej podstatnou súčasťou každej garáže je aj kladivo, ktoré si svoje využitie pri opravách, či vylepšovaní auta nájde svoje opodstatnenie. Myslíme to samozrejme v tom pozitívnom slova zmysle (obrazne) ;-) . Opäť aj tu nachádzame rôzne typy: gumené kladivá, kamenné, či „tkáčske“ alebo tesárske kladivá. Motoristov by mohla zaujať najmä ponuka klampiarskych kladív rôznych cenových kategórií, za pozornosť stojí to najdrahšie, ktoré je určené na skutočne profesionálne použitie v klampiarskych dielňach. Tým, ktorí sa klampiarstvu profesionálne nevenujú však určite postačí aj niektoré z kladív nižšej cenovej kategórie.

elektrické náradie svietidlo predlžovačka nabíjačka leštidlo

Prístroje a meracie zariadenia – medzi ručným náradím ponúkaným firmou Toya nájdeme aj rôzne meracie prístroje, ktorých úžitok snáď ani nemusíme príliš rozpitvávať. Podľa vlastných potrieb si môžete vybrať ultrazvukový merač vzdialenosti, jednoduché pásma a stáčacie metre, detektory kovov, vodováhu, či rôzne meracie lanká využívané prevažne pri stavbách. Ponuka je teda, čo sa meracej techniky týka, veľmi štedrá.

Spojovacie náradie – táto kategória je tiež jednou z tých, pri ktorej by mal tuningu-chtivý nadšenec zvýšiť svoju pozornosť. Firma Toya ponúka množstvo spojovacieho náradia a rôzneho materiálu. Ide napríklad o spájkovačky, lepiace tavné pištole (značka Power Up), či pištole na montážnu penu a silikón. Spoľahnúť sa môžete aj vtedy, ak pre hľadáte nitovačku, alebo zošívačku, pričom okrem najjednoduchšieho prevedenia sú k dispozícii aj pneumatické zošívačky pre profesionálov predávané pod značkou Yato. Na správnom mieste ste aj vtedy, ak hľadáte len obyčajné plastové sťahovacie pásky, či „hadicové“ spony.

Náradie pre rezanie a vŕtanie – ak naopak budete potrebovať niečo od seba oddeliť siahnite po produktoch z tejto kategórie. Tu nájdete rôzne hoblíky, jednoduché pilníky, frézy a kotúče. Taktiež tu nechýbajú ani vrtáky rôznych druhov, ako vrtáky s uchytením SDS alebo vrtáky na kov, drevo, betón, či špeciálne na sklo. Taktiež tu nájdete rôzne príslušenstvo pre vybrané elektrické náradie tohto výrobcu, ktoré sme si vám priblížili už minule v článku Elektrické náradie.

Toľko k najzákladnejším prvkom ponuky ručného náradia firmy Toya S.A. Okrem iného v ponuke nechýbajú ani zveráky, sekery, kliny, rôzne nástavce na uťahovanie, či všetky bežné druhy šraubovákov. Ponuka je čo sa tohto segmentu týka, skutočne bohatá. Stačí si len vybrať to, čo potrebujete.

Prečo kúpiť ručné náradie "YATO" od výrobcu Toya S.A.? Výhody:
- Vysoká kvalita za dostupné ceny
- Viaceré druhy prevedenia
- Výrobky Yato vhodné pre profesionálov
- Bohaté skúsenosti vyplývajúce z 20-ročného pôsobenia firmy na svetovom trhu
- Široká paleta rôznych produktov, od celých setov až po jednotlivé diely


logo yato
Yato – značka nielen pre profíkov

Táto značka má naozaj veľmi široký záber a uspokojí potreby každého profesionálneho remeselníka, či náročnejšieho amatéra. V ponuke sa nachádza takmer všetko, čím sa dá vybaviť veľmi slušná dielňa, či garáž, nájdeme tu okrem iného: kladivá, sekery, šraubováky, rôzne typy kľúčov, vrtáky, brúsky, pneumatické náradie, sady do autodielní a ochranné doplnky. Zo všetkých značiek má práve Yato najširší záber a tieto produkty sa tešia veľkej popularite, okrem kvalitného prevedenia sa tieto produkty vyznačujú aj veľmi vydareným dizajnom a čo je najdôležitejšie, vysokou úžitkovou hodnotou. Samozrejme, na všetky produkty sa vzťahuje štandardná dvojročná záruka.

Kompletné ponúkané náradie si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)toya
Firma Toya S.A. - dlhoročný producent náradia


Firma taktiež ponúka aj kompletné príslušenstvo pre autodielne, kde nájdeme okrem kompletného ručného náradia aj montážne lampy a zdviháky. Toya S.A. sa výrobou náradia zaoberá už viac než 20 rokov a ich produkty majú osloviť predovšetkým tých, čo preferujú vysokú funkčnosť vo veľmi výhodnom pomere s cenou. Táto veľká spoločnosť má po celom svete viac než 3 000 odberateľov, pričom táto skupina sa stále ešte rozrastá, keďže táto poľská firma dokáže veľmi rýchlo a flexibilne reagovať na zmeny v dopyte po produktoch, v súčasnosti sa pritom celý ich sortiment skladá až zo 6 000 rôznych položiek.

Potrebujete elektrické náradie? Nech sa páči, kiknite sem:

thumb


Váš názor na toto ručné náradie "YATO" od firmy TOYA S.A.? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k tomuto ručnému náradiu Vám radi poskytneme:

Ručné náradie nájdete v zozname našich článkov tu:

RUČNÉ NÁRADIEOstatné náradie nájdete v zozname našich článkov tu:

NÁRADIEVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 21978x    hodnotenie: 16/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt