support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

GG Quad a GG Quadster – veľmi návyková zábava

GG Quad a GG Quadster – veľmi návyková zábava

21.Apr.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dnešný svet je plný najrôznejších „kolesových“ variácií, ktorých poslanie je viac-menej to isté. Máme štvorkolky, trojkolky, dvojkolky v tých najdivokejších dizajnových a funkčných variáciách. Vyskytujú sa aj viackolky, ale to už je iná hladina chápania. Popri hlavnej funkcii, ktorou je transport z bodu A do bodu B, je druhou najpodstatnejšou funkciou - zabaviť sa. Všetci to poznáme, občas nás nielen z nudy napádajú rôzne bláznivé myšlienky, ako využiť svoj voľný čas. Poprípade vymyslieť revolučný nástroj, ktorý v sebe spojí radosť z jazdy, schopnosť premiestniť sa a istý životný štýl. Možno presne takto rozmýšľali inžinieri zo švajčiarskej firmy GG Motorradtechnik, keď zostrojili dvojicu „ostrých“ štvorkoliek GG Quad a GG Quadster.

GG TECHNIK MOTORRAD - QUAD & QUADSTER


GG Quad a GG Quadster
Rok 2007 bol okrem množstva iných udalostí významný taktiež príchodom „nového“ druhu zábavy, ktorý nesie označenie GG Quad a GG Quadster. Táto dvojica našliapaných štvorkoliek s vnútornosťami BMW, je výsledkom namáhavého vývoja inžinierov z firmy GG Motorradtechnik, ktorá sídli vo švajčiarskom meste Ballwil. Táto firma sa zaoberá úpravami a návrhom nových dizajnov pre motocykle, pričom ich záľuba je v extravagantnom dizajne.
GG Motorradtechnik vznikla v roku 1983 a až v roku 1994 sa dostala na výslnie a do povedomia spoločnosti vďaka projektu GG Duetto, v ktorom šlo o spojenie motorky BMW a sajdkáry. Neskoršie projekty len pozdvihovali túto firmu na vyššiu úroveň a dnes sa Európa môže tešiť najnovšiemu projektu, aký sme ešte nevideli.

Po internete koluje množstvo videí upravených štvorkoliek, napríklad s motorom Subaru STi, no firme Grüter + Gut Motorradtechnik GmbH sa podarilo vytvoriť čistokrvné štvorkolky, ktoré smú jazdiť po verejných komunikáciách so všetkým, čo k tomu patrí a ktoré spĺňajú nemecké aj švajčiarske normy. Týmto sa otvára brána k novému, legálnemu, druhu zábavy a tráveniu voľného času.
Pýtate sa, aký je rozdiel medzi GG Quad a GG Quadster? Čítajte ďalej a dozviete sa.

GG Quad


GG Quad a GG Quadster
Celý nosný rám z leteckého hliníka, bol navrhnutý a vyrobený priamo spoločnosťou GG Motorradtechnik povestnou švajčiarskou kvalitou a presnosťou.
Naňho boli postupne montované laminátové diely karosérie, ak to tak môžeme povedať :-). Dohromady je táto paráda široká 1400 mm, dlhá 2220 mm a váži necelých 375 kg. Zvlášť predný diel stojí za pozornosť.

Charakteristický je implementovanými „čočkovými“ svetlami a ich rozmiestnenie pripomína výraz dravej šelmy, prahnúcej za svojou korisťou. Rovnako by sa dala opísať aj táto dvojmiestna štvorkolka. Celkový dizajn tohto stroja je viac ako zvláštny, no ku podivu veľmi očarujúci.

V doplnkovej výbave figurujú aj pseudo bočné prahy, ktoré slúžia ako odkladací priestor, taktiež vyhrievané rukoväte, predné ochranné plexisklo, navigácia alarm atď. Veľkým lákadlom a hranicou rozhodovania je pohonná jednotka. Pod „kapotou“ sa ukrýva dvojvalcový BMW boxer motor s objemom 1130 cm3 a ôsmymi ventilmi, ktorého výkon je 90 konských síl (70 kW) pri rinčiacich 7250 ot./minútu a 98 Nm od 550 ot./minútu.

GG Quad a GG Quadster
Niekomu sa môže takýto výkon zdať príliš málo, no vedzte, že pri hmotnosti 375 kg je to viac ako dosť.

Pomocou šesť stupňovej prevodovky zrýchli táto beštia z pokoja na stovku za krásnych 4,9 sekundy, vďaka čomu môže konkurovať mnohých športiakom.

Maximálna rýchlosť činí 170 km/h.

Auto je posadené na nezávislom zavesení kolies s individuálnym pružením, na 16-palcových diskoch OZ obutých do pneumatík Dunlop s rozmermi 195/40-16 vpredu a 225/40-16 vzadu.

O brzdenie starajú dierované kotúče s priemerom 270 mm a štvorpiestikovými strmeňmi.

Ak máte záujem o túto parádu, pripravte si približne $49 500 ;-).


GG Quadster


GG Quad a GG Quadster
GG Quadster je v princípe to isté, ako jeho slabší brat GG Quad. Konštrukcia nosného rámu je rovnaká, podvozok je rovnaký, taktiež diferenciál a prevodovka. Dokonca aj doplnková výbava je takmer rovnaká, ako v prípade GG Quad. No aj napriek týmto spoločným črtám sa GG Quadster predsa len v niečom líši.

Je to predovšetkým motor, ktorý týchto dvoch súrodencov od seba odlišuje. V prípade GG Quad išlo, vzhľadom na smiešnu hmotnosť, o celkom slušnú a postačujúcu dávku výkonu. No u GG Quadster sa pripravte na výkon hodný mnohých dnešných, sériovo športových vozidiel, ktoré ale ani zďaleka nevážia toľko, čo rodinka GG.

Srdcom GG Quadster je štvorvalcový štvorventilový BMW boxer agregát s objemom 1157 cm3, ktorý dokáže vyvinúť výkon „luxusných“ 167 konských síl pri motorkových 10 250 ot./minútu a 130 Nm pri 8250 ot./minútu!

Maximálna rýchlosť tohto stroja je 210 km/h, čo na ultraľahkú štvorkolku nie je vôbec málo! Sprevádzaný ostrým rinčiacim zvukom sa majiteľ môže vydať na spanilú jazdu ostrými zákrutami ;-).

GG Quad a GG Quadster
Pre potreby silnejšieho motora boli osadené aj mohutnejšie kolesá, vpredu 17-palcové s pneumatikami 205/40-17 a vzadu 18-palcové s pneumatikami 245/35-18.

GG Quad a GG Quadster sa od seba dajú rozlíšiť aj prednou maskou, pričom pri silnejšej verzii je maska mohutnejšia a výrazne natiahnutá dohora s veľkým otvorovom pre chladič motora.

Prednedávnom sa firma GG Motorradtechnik rozhodla vyrábať GG Quad a GG Quadster pre ľudí s fyzickým hendikepom.

To znamená implementáciu niektorých špeciálne upravených častí štvorkolky - napríklad operadlo na chrbát, elektricky ovládaná prevodovka, brzda umiestnená na volante, nožná brzda kombinovaná s automatickým podradením, špeciálna plošinka na nastupovanie, bočný priestor slúžiaci na prenášanie vozíka atď.
Jednoducho konštruktéri zo švajčiarska mysleli aj na splnenie svojich snov hendikepovaných ľudí.


GG Quad a GG Quadster

GG Quad a GG Quadster

GG Quad a GG Quadster

Fotogaléria GG Quad:


Fotogaléria GG Quadster:


Fotogaléria GG Quad jazdou na asfaltovej ceste:


Fotogaléria GG Quadster jazdou na asflatovej ceste:


Fotogaléria GG Quad pre hendikepovaných:


Fotogaléria GG Quadster pre hendikepovaných:


Mini fotogaléria GG Quad (kvalitnejšie foto):


Fotogaléria GG Quadster v detailoch:


Fotogaléria GG Quadster - doplnková výbava:


Fotogaléria z výroby GG Quad resp. GG Quadster:
Televízia ATV a ich malý test na GG Quad:Televízia ATV - tentokrát GG Quad bez komentára:GG Quadster v malom teste z relácie Abenteuer Auto:Aký máte dojem z týchto dvoch štvorkolesových striel? Prosím, hlasujte:


Viac informácií vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13305x    hodnotenie: 41/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt