support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Gemballa GT Concept: to najlepšie pre Porsche 911 Turbo logo porsche

Gemballa GT Concept: to najlepšie pre Porsche 911 Turbo

10.Jan.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Tuningové eso, spoločnosť Gemballa predstavila nedávno viacero špičkových projektov. Tým najnovším je Gemballa GT Concept, ktorý posúva hranice Porsche 911 Turbo ešte o poriadny kus ďalej. Športiak dostal množstvo nových komponentov, bol zvýšený výkon a zaujme tiež upraveným vzhľadom.

Gemballa GT Concept nenechá nikoho chladným


Gemballa GT Concept sa verejnosti predstavila iba nedávno v Los Angeles a je perfektnou ukážkou toho najlepšieho, čo toto tuningové štúdio dokáže. Presvedčia vás o tom nielen prepracované tvary tohto Porsche ale aj použitá technika, ktorá potenciál Porsche 911 Turbo výrazne rozširuje. Úpravca zároveň klientom ponecháva možnosť výberu jednotlivých súčastí a tak si pre svoje Porsche budete môcť vybrať presne to, čo považujete za dôležitejšie. Poďme si však už Gemballu GT Concept predstaviť ako celok.

Začnime tými najviditeľnejšími úpravami. Gemballa GT Concept sa od svojich sériových súkmeňovcov odlišuje predovšetkým prepracovaným bodykitom. Úpravca popracoval na celkovej aerodynamike, prítlaku predných partií pomáha predný spojler, na masívnosti zas dodávajú bočné prahy a rozšírenie blatníkov. Parádne pôsobí aj zadné krídlo z karbónu. Napriek početným vizuálnym úpravám sa netreba obávať zvýšenia hmotnosti, jednotlivé diely sú vyrobené poväčšine z ľahučkého karbónu. Dodajme, že rozšírené miesto pod blatníkmi vypĺňajú prémiové disky GRS-F1 s priemerom 21 palcov.

Dobre známy 3.8-litrový plochý šesťvalec podstúpil viacero zmien a dostalo sa mu doslova diabolského výkonu. Zo všetkých spomeňme najmä zväčšenie ventilov, nové turbodúchadlo, prepracované nasávanie s karbónovým airboxom, športový katalyzátor či kompletne prerobené výfuky. Úpravy motora zavŕšili v Gemballe konfiguráciou elektroniky samotného motora a prevodovky, aby všetky nové diely „hrali“ ako perfektne zladený orchester.

porsche 911 gt3 2018

Výsledok tohto performance tuningu je doslova úchvatný. Gemballa GT Concept sa môže pochváliť výkonom 609 kW/828 koní a maximálnym krútiacim momentom až 952 Nm pri 5 200 ot./min. Za všetko hovoria aj parametre zrýchlenia, z 0 na 100 km/h potrebuje tento športiak len 2,4 sekundy a z 0 na 200 km/h iba 7,5 sekundy. Maximálna rýchlosť podľa oficiálnych údajov mierne prekračuje hranicu 360 km/h.

porsche 911 gt3 2018

Vo vnútri si zákazník bude môcť navoliť z celého spektra prémiových materiálov, nechýbajú rôzne druhy kože či alcantara. V závislosti od zvolených doplnkov sa odvíja aj samotná cena, pre zaujímavosť uveďme, že takto vybavená Gemballa GT Concept v sebe skrýva úpravy za vyše 60 000 eur.

porsche 911 gt3 2018

porsche 911 gt3 2018

porsche 911 gt3 2018

porsche 911 gt3 2018

porsche 911 gt3 2018

Pokiaľ si chceš takto športovo upraviť svoje auto, kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


Čo povieš na Porsche 911 Turbo GT v úprave od spoločnosti Gemballa?Ostatné úpravy áut značky Porsche nájdete v zozname našich článkov tu:

PORSCHE tuning


Ak chceš ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy GEMBALLA, tak navštív našu podstránku:

GEMBALLA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1862x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt