support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Chevrolet Corvette C6 Cabrio v úprave od Geiger Cars ! logo

Chevrolet Corvette C6 Cabrio v úprave od Geiger Cars !

13.Jun.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Chevrolet Corvette. Asi každý z nás vie, čo za skvost sa skrýva za týmito dvoma slovami. Je to legendárny predstaviteľ športových automobilov spoza veľkej mláky. Od počiatku bol tento model koncipovaný ako „Dream Car“ (auto snov). Jeho počiatky sa datujú od roku 1953, kedy sa po prvýkrát predstavil verejnosti na motoristickej výstave Motorama v hoteli Waldorf Astoria v New Yorku. Corvette bol vlastne odpoveďou na čoraz obľúbenejšie športové automobily dovážané z Európy. Tím konštruktérov od Chevroletu pod taktovkou konštruktéra a dizajnéra Harleya Earla, vytvorili dvojsedadlový roadster s agresívnym dizajnom ale veľmi slabou technikou. Vďaka ruskému emigrantovi Zora Arkus – Duntovi, ktorý sa na prvý pohľad zamiloval do Corvetty a bol ochotný spolupracovať pri vývoji automobilu, sa Corvette stal pravým športovým vozidlom.

Chevrolet Corvette C6
Prvý model Corvette bol interne označený ako C1. Do súčasnosti bolo uvedených šesť modelov. Takže v dnešnej dobe sa vyrába model C6.

Model C6 sa predstavil v januári 2005 na Detroitskom autosalóne. Na prvý pohľad si hneď všimneme, že zmizol prvok, ktorý sa na modeloch Corvette požíval viac ako 40. rokov – vyklápacie predné reflektory. Týmto krokom sa snaží výrobca osloviť aj mladšiu generáciu potencionálnych majiteľov, pre ktorých bol tento prvok archaický.

Auto sa vyznačuje výrazne aerodynamickým profilom s kvapkovitou strechou, ktorá evokuje asi najúspešnejší model Sting Ray zo šesťdesiatych rokov. V základnom vyhotovení sa ponúka motorová jednotka s názvom „Small Block“ .

Je to osemvalec s objemom 6,0 litra, archaickým ale spoľahlivým rozvodom OHV a výkonom 294kW (400 PS) pri 6500 ot./min.

Motory sú kombinované buď so štvorstupňovým automatom, alebo šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Výbava vozidla zahŕňa všemožné luxusné doplnky od klimatizácie až po navigačný systém, ktorý okrem samotnej navigácie ponúka možnosť vyhľadania automobilu v prípade krádeže.

ÚPRAVA C6 CABRIO OD GEIGER CARS


Geiger Chevrolet Corvette C6
Tento základný model sa stal základom pre špičkového nemeckého úpravcu Geiger Cars. Vďaka dokonalosti a aerodynamickej čistote vozidla, nebolo potrebné vykonávať výrazné úpravy exteriéru a preto sa úpravca zameral na techniku, motorizáciu a podvozok. Základom pre zvýšenie výkonu motora je nainštalovaný kompresor značky Easton spolu s vodou chladeným medzichladičom stlačeného vzduchu. O kvalitný prísun čerstvého vzduchu sa starajú dva športové filtre.

Zvýšenie výkonu motora prinieslo aj nutnosť výmeny pôvodného výfukového potrubia. A to komplet celého, od zvodov až po koncové tlmiče. Pôvodné boli nahradené špeciálne pre tento model ladenými nerezovými rúrami so zväčšeným priemerom. Každému je jasné, že takéto úpravy si vyžadujú aj zmenu riadiacej jednotky pre optimálne využitie výkonového potenciálu. Corvetta dostala do vienka nové softwarové vybavenie riadiacej jednotky zohľadňujúce všetky zmeny.

Vďaka vyššie spomenutým úpravám tak dosahuje motor výkon 386 kW (524 PS) , krútiaci moment sa vyšplhal na hodnotu gigantických 637 Nm. Hodnota zrýchlenia z 0-100 km/h je 3,7 sekundy a maximálna rýchlosť sa pohybuje na hranici 325 km/h. Týmito hodnotami sa jasne zaraďuje do kategórie superšportov a môže narobiť vrásky na čele konkurenčným európskym modelom.


chevrolet corvette c6 geiger cars

Obrázky auta Chevrolet Corvette C6 Cabrio v úprave od Geiger Cars:Geiger Chevrolet Corvette C6
Úpravy motora si bezpodmienečne vyžiadali úpravy na podvozku. Pôvodné zadné listové pružiny boli nahradené vhodnejšími vinutými pružinami. Spolu s novými športovými tlmičmi vytvárajú športový a hlavne bezpečný komplet. Na prednej a zadnej náprave pribudli športové rozpery pre zvýšenie tuhosti.

Zmenám sa nevyhli ani brzdy. Pôvodné kotúče boli nahradené väčšími s vnútorným chladením vzduchom. Na prednej náprave sa udomácnili kotúče s priemerom 355 mm a na zadnej náprave našli svoje miesto kotúče s priemerom 345 mm. Súčasťou nového brzdového systému sú štorpiestikové brzdiče s brzdovými platničkami pochádzajúcimi z okruhových špeciálov.

Ozajstnou pastvou pre oči sú viacdielne disky kolies, ktoré sú kompletne pochrómované. Pochváliť sa môžu rozmermi 9,5 x 20“ vpredu a 11 x 20“ vzadu. Obuté sú do nízkoprofilových pneumatík s rozmermi 255/30 R20 vpredu a 305/25 R20 vzadu.

Zopár zmien sa udialo aj na zovňajšku automobilu. Ide len o minimálne zmeny. A to hlavne pridanie tzv. žiabrov na kapotu motora pre lepší odvod vzduchu z motoru alebo odstránenie charakteristických znakov Chevroletu – vlajok.

Taktiež oba nárazníky boli vymenené. Prednému dominuje obrovský nasávací otvor, ktorý dopĺňajú dva menšie po krajoch nárazníka. Zadný musel byť vymenený kvôli inému tlmiču výfuku. Z estetickej stránky nejde o najkrajší výtvor ale z hľadiska funkčnosti si plní svoj účel.

Chevrolet Corvette od úpravcu Geiger Cars má ambície konkurovať európskym a japonským superšportom. Vysoký výkon v spojení s typickým americkým luxusom má na to všetky predpoklady. Rozhodujúca je aj cena. V tejto oblasti sa svojou cenou od 90 tisíc eur stáva lídrom vo svojej kategórii.

Čo poviete na Chevrolet Corvette C6 Cabrio v úprave od Geiger Cars? Prosím, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Geiger Cars, tak navštívte našu podstránku:

GEIGER CARS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Chevrolet vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Chevrolet tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Samuel Fraňo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17151x    hodnotenie: 46/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt