support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo hummer Geiger Cars Hummer H3 GT – anjel s kladivom. logo hummer

Geiger Cars Hummer H3 GT – anjel s kladivom.

06.Nov.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Hummer H3 Geigers Cars
Firma GeigerCars nie je už snáď nikomu z vás neznáma. Táto nemecká firma ktorá ma sídlo v Mníchove sa už dlhé roky zaoberá tuningom výlučne pravých amerických áut ako Hummer, Chevrolet Corvette, Ford Mustang, Chrysler Viper atď. Každé auto, ktoré vyjde z ich dielne je však skutočný unikát. My sme vám v minulosti už priniesli niektoré z ich kreácií a dnes vám predstavíme jeden z ich najnovších prírastkov.

Konkrétne sa jedná o najmenšieho brata z rodinky Hummer a myslíme tým Hummer H3 s označením Alpha. Po úprave sa však už určite nemôže radiť medzi tých ostatných sériových „kladív“, pretože získal na výnimočnosti. Ako sa to podarilo? Jednoducho pôvodný Hummer totálne prerobili. Kolesá, farba laku, interiér, motor, no proste všetko načo si len spomeniete.

Začneme najskôr tým, čo si na aute všimne ako prvé väčšina z vás. Áno sú to disky, ešte stále platí: Čím väčšie, tým lepšie. V tomto prípade to platí dvojnásobne.

Úpravcovia sa predbiehajú kto dá na Hummer väčšie a exkluzívnejšie disky a samozrejme v GeigerCars nesmú zaostávať.

Hummer H3 Geigers Cars
Na aute sa preto objavili 5 lúčové 23 palcové zliatinové disky s čiernym stredom a chrómovým límcom obuté do pneumatík s rozmermi 305/35 R23. Komu by nestačilo, v ponuke sú taktiež 24 palcové disky s rozmermi pneumatík 305/35 R24.

Vo vnútri diskov sa skrývajú veľké dierované kotúčové brzdy so zárezmi, ktoré pomôžu toto 2,3 tonové auto zabrzdiť v každej situácii. Brzdy nie sú jedinou zmenou na podvozku tohto „drobčeka“, v GeigerCars mu dopriali športový podvozok, ktorý znižuje svetlú výšku a zaručuje vám stabilitu pri prejazdoch zákrutami vo vyššej rýchlosti. Úpravcovia tvrdia, že ich Hummer H3 nie je len luxusné SUV ale taktiež aj off-road. No myslíme si, že auto je určené hlavne pre cestnú premávku a s 23 palcovými diskami to v teréne nepôjde najjednoduchšie. :)

Zmeny sa nevyhli ani motoru. Pôvodný veľkoobjemový 5.3 litrový motor V8 teraz dosahuje výkon 300 koní. Maximálna rýchlosť je 124 míľ za hodinu (skoro 200 km/h). Dosiahli to zmenou softvéru motora a prevodovky, športovým vzduchovým filtrom a kompletným výfukovým systémom z nehrdzavejúcej ocele končiaci sa dvoma koncovkami, ktoré vydávajú vraj prekrásny zvuk.

Nuž ktorý americký motor nemá krásny zvuk a ešte po kompletnej zmene výfukového systému? :)

Celé vnútro najnovšieho Hummeru H3 od GeigerCars sme vám už opísali teda okrem interiéru no o tom o chvíľu. Stále však máme zvonku obyčajný Hummer s obyčajnou farbou no s prekrásnymi diskami. Toto však nemohlo ostať nepovšimnuté a preto sa v GeigerCars rozhodli pre kompletnú zmenu exteriéru.

Hummer H3 Geigers Cars
Najvýraznejšou zmenou je asi farba laku. Biela je stále v móde a preto sa rozhodli, že aj ich auto bude biele. Nesmie to byť však obyčajné a preto pridali jednoduchý modrý pás ktorý ide cez stred auta. Na boku sa objavili 2 menšie pásy s nápisom Hummer GT. Taktiež pribudli nálepky od firmy GeigerCars a o farbu je postarané. Čo je ale na nej také zvláštne? Biele je totiž skoro všetko. Z Hummera tak zmizla jeho charakteristická chrómová maska ktorá je teraz biela, taktiež spätné zrkadielka a farbe sa nevyhli ani všetky plastové časti na aute.

Ak si myslíte, že sa menili nárazníky ste na omyle. Všetky nárazníky sú pôvodné no auto prešlo odtučňovacou kúrou v podobe odstránenia náhradného kolesa zo zadných dverí, taktiež držiaky na streche sú minulosťou. Pribudli však decentné lemy na blatníky, stupačky do auta lakované do biela, a strešné okno. Pôvodne oranžové smerovky sú teraz čierne a taktiež sa čiernej nevyhli ani zadné svetlá.

Bočné smerovky nie sú pôvodným kusom ale vylepšeným, ktorý zasahuje do priestoru. Už povinným tuningom skoro pri každej úprava je zatmavenie skiel a tu nie je žiadna výnimka. Týmto sa exteriérové úpravy končia.

Hummer H3 Geigers Cars
V GeigerCars nezabudnú ale na nič a preto v H3 nájdeme taktiež prekopaný interiér ktorý vám zaručí pohodlnú cestu v podobe kožených sedadiel, karbónových doplnkov a kompletným ozvučením s navigačným systémom. Zaujímavosťou je, že v každej opierke hlavy sa nachádza samostatný DVD prehrávač s obrazovkou.

Pre tých čo sa zaujímajú o ekológiu u GeigerCars nájdu pochopenie. V ich ponuke je totiž palivový systém ktorý ochraňuje životné prostredie, jedná sa samozrejme o zemný plyn. Tento systém je možné nainštalovať do ktoréhokoľvek auta od GeigerCars. Po tom, čo ho nainštalujete, emisie klesnú až o 20% a sadze ktoré sa vylučujú, vraj zmiznú natrvalo. Dôležité je však, že tým šetríte aj svoju peňaženku. Tvrdia, že za 40 Eur natankujete doplna 75 litrovú nádrž a nijako tým neobmedzujete výkon svojho miláčika.

Jednoznačne sa jedná o veľmi zaujímavý projekt z dielne GeigerCars. Musíme uznať, že nás opäť nesklamali a priniesli veľmi zaujímavú úpravu. Povýšili tak malého brata z rodiny Hummer na vyššiu pozíciu a určite sa nebude hanbiť ani vedľa svojho staršieho brata H2. Sme zvedaví čo nám prinesie GeigerCars nabudúce. Vieme však jedno, určite sa nedajú zahanbiť.


V tejto galérii sme vám pripravili zopár obrázkov modifikovaného Hummera:Wallpaper "GeigerCars Hummer H3 GT" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo poviete na tento upravený Hummer H3 GT od Geiger Cars?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Geiger Cars, tak navštívte našu podstránku:

GEIGER CARS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Hummer vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Hummer tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matúš Babinec
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Matúš Babinec
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13370x    hodnotenie: 67/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt