support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford GeigerCars Ford F-650 – mohutnosť v americkej mierke logo ford

GeigerCars Ford F-650 – mohutnosť v americkej mierke

28.May.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Svet tuningu sa za posledné roky natoľko rozvinul, že úpravy sa týkajú aj takých áut, o ktorých by sme si to ozaj nepomysleli. Nedotýka sa len superšportiakov, či napríklad vozidiel SUV, ale pomaly a isto sa zameriava aj na vozidlá obrovských rozmerov a hmotností. Dnes už nie je prekvapením zazrieť upravený Hummer či rozmerovo jemu podobný voz, no dnešná novinka má od tohto kultového auta ďaleko. Množstvo z vás má určite aspoň nejaký prehľad o americkej motoristickej scéne a tak viete, že nadrozmerné autá a požierače benzínu, tzv. trucky, boli vždy ich silnou stránkou. Zvlášť automobilky Ford a Dodge vždy vedeli, ako má poriadny truck vyzerať. A práve prvá spomínaná automobilka má vo svojom portfóliu niečo ozaj veľké, čo dostalo označenie F-650. A tak nemecký tuner GeigerCars nemohol túto skutočnosť nechať bez povšimnutia.

FORD F-650 – AMERICKÝ MASTODONT S EURÓPSKYMI PRVKAMI


GeigerCars Ford F-650
Amerika je krajina s obrovským množstvom pick-upov a SUVčiek nemalých rozmerov a nie je novinkou, že Američania a zvlášť ženy tieto autá s obľubou používajú. Nebudeme tu teraz rozoberať ich vplyv na životné prostredie, či zvýšené nebezpečenstvo pre ostatných účastníkov premávky, zameriame sa skôr na ich „pozitívne“ stránky. Ktosi raz povedal, že veľké auto je znakom poriadneho chlapa, no v prípade tejto mašiny by to muselo platiť aspoň trojnásobne.

Ford F-650 uzrel svetlo sveta v roku 2006, pričom jeho prvotným poslaním bolo slúžiť na staveniskách a pri prevoze objemného materiálu, poprípade bol určený na iné náročné operácie.
Veď s jeho dĺžkou 6500 mm, rázvorom náprav 4 620 mm a hmotnosťou 5,2 tony (v papieroch je uvedená celková hmotnosť 7,5 tony) to nie je žiaden drobec a takýto druh prác je preňho ako stvorený.

Dôležitou informáciou je aj pohonná jednotka tohto amerického mastodonta. Pod mohutnou prednou kapotou sa nachádza vznetový šesťvalec, ktorý Američania s radosťou používajú aj v iných autách.

Má objem 6,7 litra a dokáže vyvinúť maximálny výkon dych (ne)berúcich 325 koní (239 kW). No zato točivý moment je už iná kapitola, činí až 1000 Nm! Táto sila sa prenáša na zadné kolesá pomocou šesťstupňovej automatickej prevodovky Allison 3 000.

GeigerCars Ford F-650
Už pri prvom pohľade naň sa vám zježia všetky chlpy na tele. Masívne kolesá, vzadu po pároch, obrovská maska chladiča, po bokoch umiestnené nádrže na benzín, dávajú pocítiť, že stojíte pred nie hocijakým truckom, resp. pick-upom. V skratke povedané, Ford a Dodge (napríklad model RAM) boli vždy lídrami vo výrobe tohto druhu vozidla. Ľudia sú však nepredvídateľný a rovnako ako z iných áut, aj z tohto si urobili štýlový rodinný prírastok, ktorý je zdobený najrôznejšími dizajnovými prvkami. Stal sa jednoducho symbolom sily a majiteľ sa s ním môže hrdo predvádzať.

Nemeckého tunera GeigerCars pozná väčšina obyvateľstva zeme najmä kvôli úpravám kultového vozidla menom Hummer, no GeigerCars sa špecializuje aj na americké mašiny. Najnovšie sa obzrel práve za touto obludou a pripravil preňho zopár štýlových vylepšení.

Zákazník sa môže tešiť napríklad z pochrómovaných palivových nádrží, umiestnených po stranách, pochrómovaného výfukového potrubia, koženého interiéru, otváranie dverí v štýle LSD, zábavného a navigačného multimediálneho systému atď. Ale pozor, rozhodne to nie je lacná záležitosť ;-).


GeigerCars Ford F-650

GeigerCars Ford F-650

GeigerCars Ford F-650

GeigerCars Ford F-650

GeigerCars Ford F-650

Ford F-650 v úprave od GeigerCars:Wallpaper "Ford F-650 Geiger Cars" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aký je váš názor na túto úpravu auta Ford F-650 od Geiger Cars?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Geiger Cars, tak navštívte našu podstránku:

GEIGER CARS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Ford tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18513x    hodnotenie: 30/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt