support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Galfer brakes

Profesionálne brzdy so španielskou príchuťou – GALFER BRAKES

15.Feb.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Španielská značka GALFER je jedna z významných producentov trecích materiálov, a je vnímaná ako vysokokvalitná nielen na kontinente Európy, ale aj v Amerike.

Zakladateľom spoločnosti je Maffi Milesi. Bola založená v roku 1950. Počas 50-ročnej existencie sa firma vypracovala medzi najlepších producentov trecích materiálov pre automobily. Vďaka tradícii, skúsenostiam a v vynikajúcim znalostiam trhu má Galfer zaručený neustály vývoj a využitie najmodernejších technológií. Vďaka týmto faktorom sa značka Galfer stala ideálom mnoho výrobcov automobilov.

Galfer brakes
Pre garanciu vynikajúcich výsledkov a udržania sa na vrchole technologického vývoja firma GAFLER zamestnáva vo svojom vývojovom a skúšobnom centre team najlepších odborníkov vo svojom obore.

Len vďaka nich, produkty GALFER-u spĺňajú nielen vo väčšine prípadov kvalitatívne štandardy, ale v mnoho prípadoch svojimi vlastnosťami predčia konkurencii.

Vývoj produktu GALFER pochopiteľne neprebieha len v laboratóriách, ale tiež v neposlednom rade na závodných tratiach za pomoci profesionálnych závodných teamov. Na mnohých závodných autách v celosvetových šampionátoch nájdeme produkty GALFER. Produkty od firmy Galfer nájdeme aj u motokár či motocyklov.

Všetky skúsenosti získané na závodných tratiach používa GALFER pri výrobe produktov určených pre bežných motoristov (napr. standard). Tak to je aj pri športových radoch: TUNING, X-TREME, RACING a EVOLUTION. Tieto produkty predstavujú úplnú špičku, čo dokazuje spokojnosť množstva zákazníkov každodenne používajúcich trecie materiály od firmy GALFER.

Teraz si trochu "posvietime" na typy bŕzd od firmy GAFLER. Najprv predstavíme „standard“, ktoré sú určené hlavne pre bežnú, neskôr to bude typ „tuning“, ktorý je určený hlavne pre športové účely, ďalej typ „racing x-treme“ využívané hlavne v závodnom nasadení, predposledný typ bŕzd „evolution“ - brzdy tuning-štýlu určené pre bežnú premávku. Nakoniec to budú doplnky Galfer, ako sú brzdové hadičky, koncovky hadičiek,...

1. Typ “STANDARD”


BRZDOVÉ DOŠTIČKY FDA1045

Galfer brakes
Brzdové doštičky FDA1045. Efektné a konštantné brzdné účinky materiálu s nízkym opotrebením. Minimálna hladina hluku. Výrazne menší čas potrebný pre zabehnutie doštičky. Materiál nieje agresívny k brzdovému kotúču. FDA1045 je vhodná okrem bežného použitia aj pre zákazníkov zo špecializovaných sektorov a firiem ako sú napr. požičovne áut, taxislužby, prostriedky hromadnej dopravy, atď. Prekračuje požiadavky dané špecifikáciou ECE-R-90.BRZDOVÉ KOTÚČE DFA

Galfer brakes
Kotúče vyvinuté ako pre náhradnú spotrebu, tak pre OE. Identické materiály. Aj pri agresívnom použití dochádza k minimálnemu opotrebovaniu kotúča. Možné ja aj kombinovať ho s originálnymi náhradnými dielami. Výrobca doporučuje použitie s doštičkami GALFER.BRZDOVÉ ČELUSTE

Galfer brakes
Brzdové čeľuste už pripravené k montáži. Dodávané spolu so všetkým potrebným príslušenstvom. Táto príprava pomáha ušetriť až 25% času potrebného na montáži na vozidlo. Samozrejmosťou sú splnené požiadavky normy ECE-R-90. Používané materiály sú identické s tými, ktoré Galfer používa pri výrobe OE.KIT TURISMO

Galfer brakes
Kompletný kit na prednú nápravu - obsahuje brzdové doštičky z materiálu FDA a brzdové kotúče DFA. Jednoduchá montáž, vynikajúca bezpečnosť.


2. Typ “TUNING”


DOŠTIČKY FDT 1055

Galfer brakes
Brzdové doštičky vyvinuté pre športovú jazdu a tuning. Výborný brzdný účinok, minimálne opotrebovanie spojené s maximálnym výkon za suchých i mokrých podmienok. Progresívny brzdný účinok, maximálna odolnosť voči fadingu. Minimalizovaná hlučnosť. Rýchlejší nástup brzdného účinku než u materiálov dodávaných do OE. Nasadenie možné na predných i zadných nápravách, možné použitie na zadných nápravách u závodných vozidiel s predným pohonom.BRDZDOVÉ KOTÚČE DFT

Galfer brakes
Brzdové kotúče so špeciálnym drážkovaním, ktoré umožňujú efektívnu očistu trecieho materiálu. Kotúče disponujú špeciálnou tepelnou úpravou, ktorá umožňuje skrátenie doby pre zabehnutie a zabraňuje zničeniu kotúča pri rýchlejšom zabiehaní. Badateľné zvýšenie brzdného účinku pri použití s brzdovými doštičkami FDT1055. Kotúče majú na každej strane 8 drážok. Diametrálny uhol drážkovania je 70°. Otvorenie kotúčov na vonkajšej strane umožňuje najefektívnejšie odvetrávanie plynov vznikajúcich pri transformovaní brzdnej sily z energie mechanickej na energiu tepelnú. Nasadením kotúča je možné regulovať veľkosť brzdnej sily. Nasadením kotúča drážkami v smere jazdy dosiahneme silnejší a prudší brzdný účinok vhodný na pevný povrch (napr. asfalt) a pri nasadení drážkami v protismere dosiahneme naopak plynulejšie nasadenie brzdnej sily čo hlavne využijeme na povrchoch klzkejších.


BRZDOVÉ HADICE FKA

Galfer brakes
Brzdové hadice určené na športové účely. Vyrábané v dvoch verziách. Prvá umožňuje natiahnutie hadice druhá je v pevnom prevedení. Efektívnejšia odozva celého brzdného systému. Rozmery podľa katalógu umožňujú okamžité nahradenie originálneho dielu. Hadice vyrobené z materiálu Teflon PTFE, vonkajší priemer hadice 6,2mm a vnútorný priemer 3,4mm.

Nerezová oceľ zosiluje hadice po celom ich povrchu. Všetko pre maximálnu ochranu prekrýva priesvitný plastový kryt. Vynikajúca flexibilita, úspora váhy, odolnosť voči vysokým teplotám. Doporučené pre všetky typy brzdových a spojkových systémov pracujúcich vo vysokom zaťažení. Odporúča sa kontrolovať minimálne 1 krát za rok.


KIT TUNING

Galfer brakes
Vyššie uvedené komponenty, (brzdové doštičky z materiálu FDT1055 a drážkované brzdové kotúče s pevným uložením) je možné si zakúpiť aj ako kompletný kit. Pre použitie týchto komponentov doporučujeme použitie brzdových hadíc FKA.


3. Typ “RACING”


GALFER patrí medzi významných dodávateľov závodných trecích materiálov pre top teamy vo svete vo väčšine motoristických disciplín. Rovnako samozrejme je dodávateľom aj pre väčšinu závodníkov a tímov tiež na národných a lokálnych úrovniach. Vďaka širokej rade svojich produktov dokáže GAFLER uspokojiť náročné požiadavky väčšiny závodných tímov.

BRZDOVÉ DOŠTIČKY FDR 1065

Galfer brakes
Organický trecí materiál vyvinutý hlavne pre závodné autá. Vhodné pre závody na okruhoch aj pre rely. Ľahšie dávkovanie brzdnej sily, vynikajúca predvídateľnosť brzdného účinku, široká možnosť využitia. Vďaka protihlukovým shimom a podloženia plechom vrátane pripadá v úvahe použitie v bežnej premávke, no FDR 1065 nemá homologizáciu podľa R90. Silný brzdný účinok z tohto produktu robí ideálnu voľbu pre závodné autá skupiny N vo WRC, a aj napríklad v európskej sérii Formula 3. Nutné správne zabehnutie. Je totiž kľúčové k docieleniu požadovaného brzdného účinku! Progresívny materiál zahrievajte a schladzujte, potom je materiál pri ľahkom brzdení schopný podávať svoj maximálny výkon. Koeficient trenia 0,56u. Použitie od 0°C do 700 °C. Táto zmes sa ešte vyrába v modifikácii C12 a to iba v tvare doštičky určenej pre Mitsubishi EVO V-VIII a Subaru Impreza WRX STI 2002+ pre skupinu N.


BRZDOVÉ DOŠTIČKY FDRS 1075

Galfer brakes
Trecí materiál tvoria kombinované zlúčeniny kovu a sintru vyvinuté iba pre závodné použitie. Vhodné pre použitie v závodoch najvyššej kategórie ako napríklad Svetovom šampionáte Rallye, FIA GT, Australian V8 alebo WTCC. Výborná predvídateľnosť brzdného účinku, progresívny výkon. Koeficient trenia 0,69u. Použitie do 800 °C. Túto zmes používajú továrne týmy pri závodoch majstrovstiev sveta v rely v kategórii JWRC s autami Super 1600.BRZDOVÉ DOŠTIČKY FDRR 1080

Galfer brakes
Trecí materiál pripravený zo zlúčenin kovu, karbónu a keramických prvkov, umožňuje skvelý brzdný účinok s krivkou lineárneho tvaru spojený s obdivuhodným koeficientom trenia. Jednoduché dávkovanie brzdných síl. Táto zmes je použitá pri závodoch majstrovstiev sveta rely (WRC), F-3, FIA GT, NASCAR, austrálskej sérii V8 a WTCC. Pomocou nízkeho opotrebovania sa z nich stala vynikajúca voľba pre vytrvalostné závody na okruhoch. Vyvážený pomer medzi citlivosťou materiálu a brzdným účinkom ako takým. Práve preto sa používa práve v disciplínách F3, WS a GP2. Koeficient trenia 0,64u. Použitie do 800 °C.BRZDOVÉ KOTÚČE DFX - RADA X-TREME

Galfer brakes
Brzdové kotúče určené pre závodné a športové účely. S plávajúcim uložením. Pre výrobu stredového zvonu použitia zliatina duralu 7075 s anodizáciou v červenej farbe. Vonkajšie drážky kotúča prispievajú ku správnemu čisteniu trecieho materiálu doštičky. Každá strana kotúča obsahuje 10 drážok v uhle 70° voči krivke vyznačujúcej priemer kotúča. Na vrchnej strane kotúča nájdeme otvorené drážky pre optimálne chladenie. Tieto kotúče tiež prechádzajú vo výrobnom procese špeciálnou tepelnou úpravou, umožňujúcu jeho kombináciu práve s trecími materiálmi s vysokým koeficientom trenia a extrémne vysokými pracovnými teplotami. Kotúče je možné nasadiť na nápravu v ľubovoľnom smere.


Takto je možné meniť silu brzdenia na viac agresívnu, alebo naopak plynulejšiu (viac o nadstavení drážok vyššie). Plávajúci stred kotúča zabraňuje jeho skrúteniu či popraskaniu i pri extrémnych teplotách (teplo sa rozptýli medzi kotúče a jeho plávajúci stred). Doporučuje sa použitie spolu s doštičkami Galfer Racing (rada FDR 1065, FDRS 1075 alebo FDRR 1080).


BRZDOVÉ KITY KTX - RADA X-TREME

Galfer brakes
Taktiež vyvinuté pre závodné nasadenie. Skrátenie brzdnej dráhy až o 35% voči originálnymi brzdovými systémami! Vynikajúci výkon a odolnosť voči fadingu. Vyžaduje citlivé dávkovanie brzdnej sily, veľmi rýchla odozva systému na impulz na brzdovom pedáli. Redukcia teploty celého brzdového systému pomocou použitia kotúču X-TREME s plávajúcim uložením. Kompletný kit obsahuje: Doštičky FDR 1065, Brzdové kotúče DFX, Brzdovú kvapalinu Super DOT 4, karbónové protihlukové shimy.BRZDOVÉ KITY EVOLUTION

Galfer brakes
Vyvinuté v spolupráci so závodnými tímami zo závodu GT pre použitie v bežne používanom aute v cestnej premávke. Brzdová sada pasujúca na originálne osadenie vozidla bez nutnosti ďalších úprav! Výrazné skrátenie brzdnej dráhy. Maximálna odolnosť voči fadingu. Jednoduché dávkovanie brzdnej sily. Tieto kity postačia každému náročnému športovému vodičovi. Viac menej, produkt bez akéhokoľvek limitu.Kit obsahuje nasledujúce komponenty:

Brzdové kotúče s priemerom 290 mm alebo 355 mm s hrúbkou až 32 mm, plávajúce uloženie s duralovým stredom. Brzdná plocha kotúča so špeciálnou povrchovou úpravou zaisťuje extrémnu odolnosť voči teplotám trecieho materiálu. Výborné odvetranie plynov vznikajúcich pri brzdení zaisťujú ventilačné prieduchy s náklonom 45° umožňujú vynikajúce chladenie kotúča a celého systému. Plávajúce stredy s anodizáciou a špeciálnym vytvrdeným duralom z materiálu 7075 zaisťujúce schopnosť maximálne odolávať vibráciám a odolnosť voči vysokým teplotám.

Brzdové strmene so 4 alebo 6 piestami. Rozdielna veľkosť piestu zaisťuje extrémny prenos sily a vysoký účinok. Vďaka jeho dizajnu je zaručené rovnomerné opotrebenie doštičky a ochrana samotných piestov pred mechanickým opotrebovaním. Teflonová povrchová úprava zaisťuje ochranu proti korózii, červená farba.

Brzdové doštičky FDT-1055 alebo FDR-1065. 3 rôzne tvary doštičiek podľa typu použitého strmeňa.

Brzdové hadice z nerezovej oceli. Kit disponujúci veľkou odolnosťou voči zmršteniu a spätnému roztiahnutiu zaisťuje väčšiu efektivitu celého brzdového systému. Vnútorná časť hadíc vyrobená z materiálu Teflon PTEF, zosilnenie vonkajšej časti z tvrdenej oceli. Celá hadica obalená priehľadným plastovým poťahom. Držiaky strmeňa z anodizovaného duralu 7075 so špeciálnou povrchovou úpravou. Úspora váhy. Brzdová kvapalina Galfer DOT 5.1. Vysoký bod varu spojený s veľkou tepelnou stabilitou. K montáži hadíc i brzdového strmeňu sú nutné adaptéry. Upozornenie! Montáž týchto kitov môže vyžadovať použitie vymedzovacích (dištančných) podložiek, v závislosti na type použitých ráfikov.


Produktový katalóg GALFER BRAKES (PDF dokument):

preview
download
[ 24,2 MB ]


Profesionálne brzdové komponenty od firmy GALFER si môžete samozrejme nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aktuálny cenník výrokov od firmy GALFER si stiahnite tu:

preview
download
[ 1,4 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Pevne veríme, že sa tieto radikálne a špičkové brzdové systémy budú páčiť všetkým entuziastom a fanúšikom takéhoto tuningu. Dodacie lehoty na produkty GALFER sa pohybujú okolo 14 až 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Pri týchto výrobkoch sa jedná o náročnejšie aplikácie, preto vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným a skúseným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.


Spoločnosť GALFER prezentuje svoje výrobky na prestížnych výstavách nielen v Španielsku. Pár postrehov z Lyonu a Madridu:

Galfer brakes Galfer brakes
Galfer brakes Galfer brakes


Poznáte brzdy značky Galfer? Aké sú? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Viac informácií k týmto brzdám vám radi poskytneme. Zoznam článkov o brzdách nájdete tu:

BRZDY - performance tuning


Viac informácií ohľadom GALFER BRAKES si môžete pozrieť na ich domovskej stránke:

GALFER


Viac informácií k tejto novinke v našej ponuke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Patrik Sabo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 16209x    hodnotenie: 51/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt