support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw G-Power BMW M5 Hurricane logo bmw

G-Power G4 BMW Z4 – nie je ´Zetko´ ako ´Zetko´

17.Mar.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecký úpravca G-Power očividne naozaj nemá čas na nejaký ten odpočinok a tak neustále vymýšľa stále nové a nové varianty tuningových balíkov. V jeho tunerskej hlave sa nedávno zrodil nápad upraviť nemecké kultové žihadlo v podobe coupé, s označením BMW Z4. Ako to celé dopadlo sa dozviete o pár riadkov nižšie.

BMW Z4


BMW Z4
Nie je to tak dávno, čo sa obľúbené BMW Z4 dočkalo faceliftu a do výroby sa pomaly ale isto dostáva zbrusu nový model Z4. To je ale iná „kapitola“. Nás bude dnes zaujímať ešte terajší model, ktorý sa počas svojej existencie tešil a stále teší nesmiernej obľube. Z4-ka predstavuje kombináciu všetkého, čo môže mladý človek, ale aj starší milovník chcieť. Predovšetkým je to schopnosť zabaviť, atraktívny dizajn, dynamický motor a v neposlednom rade prestíž. Už v čase nákresov a finálnej podoby BMW Z4 bolo viac než isté, že auto sa vo svete uchytí a stane sa, možno nie častým, ale veľmi obľúbeným a exkluzívnym úkazom. Čas len túto domnienku potvrdil...

Pod kapotou poslednej faceliftovej verzie drieme trojlitrový motor V6 s technológiami Double-Vanos a Valvetronic, ktorý svojmu džokejovi dokáže poskytnúť výkon úctyhodných 231 konských síl (195kW) a 315 Nm točivého momentu. Stovku tak hravo zvládne za 5,7 sekundy a ručička tachometra sa zastaví až na hodnote 250 km/h.

G-POWER G4 BMW Z4


BMW Z4
Kvality firmy G-Power sú väčšine z nás známe. Sériové auto vie pretvoriť s poriadnou dávkou majstrovského cítenia, ale zároveň pozná hranicu medzi krásou a gýčom. Nedávnym počinom firma G-Power opäť ukázala, čo jej ide najlepšie a naladila tak všetkých majiteľom BMW Z4.

Exteriér

G-Power začal svoj „rozprávkový príbeh“ osadením aerodynamických prvkov. Vprednej časti sa teraz vyníma nový nárazník, ktorý je charakteristický svojou spodnou časťou. V nej je integrovaná štvorica hmlových, resp. denných svetiel, medzi ktorými je podlhovastý otvor sprístupňujúci vzduch medzichladiča. Línie predného nárazníka sú príjemne oblé, jednoznačné a efektne dopĺňajú už od výroby štýlový dizajn.

Bočné línie auta sú „poznačené“ novými prahovými nástavcami, pred ktorými si tuner G-Power zaslúži poklonu.

Tieto nástavce totižto nie sú z tých „obyčajných“ okukaných, ale ich tvar ich radí do úplne inej kategórie. Nielenže sa perfektne hodia k autu, ale navyše vytvárajú dojem dokonalej celistvosti tejto úpravy.

BMW Z4
Tu sa pekne potvrdilo, že G-Power naozaj vie, čo robí...

Ďalšou príjemnou zmenou je inštalácia zadného difúzora do spodnej časti nárazníka.

Prioritným dôvodom pre tento krok bola absencia miesta pre dva páry okrúhlych koncoviek výfuku a difúzor bol jednou z najlepších riešení.

Neruší celkový dojem z auta a navyše mu dodáva ten chýbajúci šmrnc na záver.

Celkovo je „oplastovanie“ auta silnou stránkou tohto nemeckého tunera a v prípade tejto mašinky s označením Z4 sa výsledok podaril na viac ako sto percent.

Performance G-Power je okrem iného známy aj svojimi odvážnymi zásahmi do pohonnej jednotky auta, ktoré vo finále vedú k brilantnému úspechu. Nápadom sa medze nekladú a v prípade tohto auta to platí asi dvojnásobne.

BMW Z4
Mechanici z G-Power okrem inštalácie komplet výfukovej sústavy s novými zvodmi motoru dopriali aj mega posilňovaciu kúru v podobe silného turbokompresora EVO III, ktorého jadro je tvorené ASA T1-12 supercharger edície „black-line“ s keramickými ložiskami pre lepšiu účinnosť celého kompresora.

Tento kompresor EVO III dokáže do motora natlačiť viac ako 0,6 baru, čo je viac ako potešujúce. K maximálnej funkčnosti celého systému ešte bola nutná inštalácia veľkého medzichladiča a výkonnejšieho olejového chladiča.

Celá táto „hračka“ posúva výkonovú krivku tejto Z4-ky o neuveriteľných 144 konských síl, čiže na konečnú hodnotu 375 koní a úctyhodných 420 Nm.

Zrýchlenie z 0 na 100km/h sa tak zlepšilo na 4,9 sekundy a maximálka sa pohybuje okolo hodnoty 300 km/h. A to už je ozaj čo povedať. Nutné je ešte dodať, že celá táto motorová parádička vás vyjde na pekných 18.850,- EUR :-).


Pre potreby viditeľne väčšieho výkonu bolo treba posilniť aj podvozkové časti auta. G-Power preto osadil športový podvozok RS, ktorý auto zníži a dodá mu väčšiu istotu v zatáčkach a nezabudol posilniť ani brzdové ústrojenstvo. Za mohutnými diskami sa teraz vynímajú brzdové kotúče s rozmermi 380 x 34mm, do ktorých hryzú osempiestikové strmene. Bodkou celej tejto prestavby sú disky. Na aute sú tak osadené mnoholúčové 20-palcové disky z produkcie G-Power, ktorých rozmery sú 9.0J x 20 s pneu 245/30 ZR 20 vpredu a 10.0J x 20 s pneu 285/25 ZR 20 vzadu.

G-Power BMW M5 Hurricane RS G-Power BMW M5 Hurricane RS G-Power BMW M5 Hurricane RS


Fotogaléria G-Power G4 BMW Z4:


Čo si myslíte o úprave auta BMW Z4 od firmy G-power?Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy G-Power, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

G-POWER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6825x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt