support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw G-Power BMW M5 Hurricane logo bmw

G-Power BMW M5 Hurricane – veterná smršť z Nemecka !

04.Feb.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na svete je len zopár automobiliek, ktoré sa môžu pochváliť tak širokým zastúpením upravených vozidiel, ako napríklad BMW. O jej vozy prejavila záujem už nejedna tuningová firma a môžeme povedať, že modelov, ktoré podstúpili posilňovaciu kúru je viac, než dosť. Netreba sa čudovať, pretože baworáky sú autá, ktoré sa vyznačujú skvelým spracovaním, novodobým dizajnom a predovšetkým veľkým výkonom, ktorý je častokrát lákadlom pre firmy zaoberajúce sa rôznymi úpravami. Čerešničkou na torte navyše je aj to, ak konkrétne to vozidlo vytvorí "nejaký" významný rekord, napríklad svetový. Za všetky žihadlá stačí spomenúť napríklad Brabus Rocket či G-Power Hurricane. A práve posledné spomenuté slovné spojenie je označenie auta, ktoré najnovšie získalo titul ako najrýchlejšie BMW na svete. Jeho základ je tvorený povestnou M5-kou.

SÉRIOVÝ RÝCHLIK V KOŽI BMW M5


BMW M5
Keď sa pri modeloch BMW objaví písmeno M, mnohým naskočí husia koža. Je na to aj patričný dôvod, pretože písmeno M označuje športovú verziu, ako napríklad pri modeli M5. BMW M5 je prednedávnom vypustený športový sedan, ktoré v sebe ukrýva všetko to, čo motorista od svojho auta žiada. To znamená pohodlný a luxusný interiér, vysoký stupeň bezpečnosti, úchvatný dizajn exteriéru a predovšetkým silný a svetovo uznávaný motor. To všetko je výsledkom bavorských inžinierov, ktorí tak vytvorili jeden z najzaujímavejších sedanov v segmente vyššej triedy.

O tom, že BMW M5 je „pojazdný športový luxus“ svedčí niekoľko nepopierateľných faktov. Jedným z nich je aj prestížny motor 5,0 V10. Tento vidlicový desaťvalec so zdvihovým objemom 4993 cm3 sa už po druhýkrát stal medzinárodným motorom roka 2006. V poradí druhé víťazstvo toho istého motora už predsalen niečo znamená a dáva do povedomia, že motorári z automobilky BMW vedia, čo robia.

Titul získal aj v kategórii „Najvýkonnejší motor roka 2006“. Maximálny výkon tohto bavorského „super motora“ činí 507 konských síl (373 kW), ktorý vrcholí pri vysokých 7750 ot./minútu.

Na zahodenie nie je ani najvyšší točivý moment 520 Nm, prejavujúci sa pri 6100 ot./minútu. To je dostatočná záruka svižného zrýchlenia približujúceho sa k hodnote 4,7 sekundy.

VÝKONNOVÝ DOPING V PODANÍ G-POWER


G-Power BMW M5 Hurricane
Už z názvu tejto nemeckej firmy je jasné, že ich úpravy majú skôr výkonový charakter, než dizajnérsky. V tomto duchu sa niesla aj úprava M5-kového BMW-čka, ktorému poriadne priložili do kotla, a ušlo sa mu aj nejaké to optické skrášlenie. G-Power si tento projekt označil veľavravným heslom „Hurricane“.

Prvým bodom na zozname úprav bol exteriér vozu, pre ktorý je príznačné heslo „s mierou, ale štýlovo“. Všetky diely bodykitu sú z uhlíkových vlákien, čoho výsledkom je úspora hmotnosti. Do prednej časti auta putoval mierne pozmenený nárazník, ktorý je charakteristický trojicou podlhovastých otvorov, rozdelených dvoma šikmými priečkami. Navyše je zospodu nárazníka namontovaný difúzor s dvojicou bočných spojlerov. Firma G-Power sa nesnažila urobiť z tohto BMW nablýskaný showcar, cieľom bolo vytvoriť športovo orientovaný voz so štipkou elegancie.

Na bok auta poputovali elegantné, športovo ladené prahové nástavce. Tie príjemne kopírujú línie predného nárazníka a pokračujú tak v dobre začatom „seriáli“. Upravený nárazník bol osadený aj v zadnej časti, ktorého centrálnou časťou je teraz difúzor korigujúci prúdiaci vzduch spod auta.

G-Power BMW M5 Hurricane
Po jeho bokoch sú navyše osadené dva páry okrúhlych koncoviek výfuku. Tie sú predzvesťou niečoho nebezpečného. Úprava exteriéru bola zakončená zaujímavým lakovaním, v ktorom sú obe kapoty a strecha sfarbené do tmavšej farby oproti zvyšku karosérie.

Keď sme na začiatku spomenuli, že G-Power sa v tomto projekte zameral viac na motorovú stránku auta, neklamali sme. Úpravca si doslova zgustol na mohutnom desaťvalcovom päťlitri a nadelil mu značnú dávku konských síl. Stalo sa tak na vďaka montáži dvojice špeciálnych kompresorov T1-12 od firmy ASA, ktoré pod tlakom 0,5 baru prenášajú približne 1200 kilogramov vzduchu, každý zvlášť.

Vďaka tomu vzrástol celkový výkon na cítiteľných 730 koní (537 kW) dostupných v rozmedzí od 7500 do 8200 ot./minútu a 700 Nm pri 7200 ot.minútu.

Tieto hodnoty hovoria samé za seba. Dvojtonový sedan tak sto kilometrovú rýchlosť dosiahne za necelých 4,2 sekundy a to už je čo povedať. Zároveň si odmyslite elektronický obmedzovač a rýchlosť 340 km/h už nie je nemožná :-).

G-Power BMW M5 Hurricane
Pre potreby vysokého výkonu a vyšších rýchlosti bol v značnej miere „prekopaný“ podvozok. Osadený bol tak nový, výškovo nastaviteľný športový podvozok s deviatimi možnosťami nastavenia.

Pozornosť bola venovaná aj brzdovému ústrojenstvu, ktoré je teraz v koži dierovaných kotúčov s rozmermi 400 x 36mm na prednej náprave, do ktorých hryzú silnejšie, šesť-piestikové strmene.

Auto sa popri týchto zmenách teší aj z majestátnych, 21-palcových 10-lúčových diskov G-POWER SILVERSTONE DIAMOND, obutých do slick pneumatík Dunlop s rozmermi 255/30 vpredu a 295/25 vzadu.

Úprava sa preniesla aj do kokpitu vozidla, kde sú hlavnou ozdobou prvky z tak obľúbeného karbónu. Úpravca je zvlášť hrdý na trojramenný volant Nardo Edition, potiahnutý luxusnou kožou Kjerba-Nappa.

Na záver taká malá perlička...

Dátum 31.1.2008 bol dňom kedy G-Power Hurricane na ovále v Papenburg-u pokoril hranicu 360 km/h a získal tak titul „Najrýchlejšie BMW na svete“. Úpravcom úprimne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

Fotogaléria G-Power BMW M5 Hurricane:


view/hide ZOBRAZIŤ/SKRYŤ CELÚ GALÉRIU

G-Power BMW M5 Hurricane


G-Power BMW M5 Hurricane


G-Power BMW M5 Hurricane


G-Power BMW M5 Hurricane


Wallpaper "BMW M5 G-Power Hurricane" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo si myslíte o úprave BMW M5 Hurricane na veternú smršť od firmy G-power? Nech sa páči, hlasujte:Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy G-Power, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

G-POWER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 33109x    hodnotenie: 61/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt