support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo motor Forge Motorsport – vstupná brána k veľkým výkonom logo motor

Forge Motorsport – vstupná brána k veľkým výkonom

23.Feb.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Svet tuningu a stylingu je dnes už taký veľký, že bežný človek nemá šancu vedieť o všetkých firmách, ktoré sa v tejto brandži pohybujú. Aj z tohto dôvodu sa vám snažíme z času na čas prinášať články, v ktorých si predstavíme nejakú tuningovú či stylingovú firmu. Dnes sa bližšie pozrieme na performance špecialistu z anglického prostredia, ktorý si hovorí Forge Motorsport.

Nie je žiadnou novinkou, že v Anglicku žije množstvo ľudí zarytých do tuningu ako takého. Ich veľkou výhodou je, že japonské autá „pasujú“ na ich cesty a tým pádom sú ich možnosti úprav viac menej neobmedzené. Ale to neplatí len o japonských autách, celkovo sú Angličania zapálení pre performance a stylingové úpravy a žiada sa povedať, že je to trochu iná liga ako v našich končinách. V Anglicku je taktiež veľa kvalitných firiem, ktoré skutočne vedia, aký je rozdiel medzi tuningom a stylingom. Jednou takou je aj Forge Motorsport.

Firma Forge Motorsport má aj „špeciálnu“ pobočku Forge Tuning, v ktorej sa venujú chiptuningu a vývoju najoptimálnejších máp. Vozidlá figurujúce v ich portfóliu sú od Alfa Romeo, cez BMW, Citroen, Fiat, Jeep, Kia až po Suzuki, Volkswagen a Volvo. Ináč povedané, všetky bežne vídané vozidlá. Kvality tejto anglickej firmy dokazuje aj ich najnovší projekt, brutálne upravený Volkswagen Scirocco. Úpravy sa týkajú motora aj podvozku, kam putoval športový podvozok, športové brzdy, pod kapotu sa nasťahovalo nové dvojité sanie, intercooler, chip a množstvo iných vecí. Spomedzi projektov Forge Motorsport vytŕča taktiež upravený Volkswagen Golf MkV GTI. Predošlé úspechy však nie sú dostatočným zadosťučinením a Forge Motorsport má za sebou ďalší projekt, Nissan GTR35. S týmto projektom súvisia aj novo-vyvinuté diely práve pre tohto japonského žrebca.

Okrem týchto projektov, má Forge Motorsport v náplni práce aj sponzoring rôznych závodných, resp. pretekárskych tímov, napríklad Doran Motorsport Ford RS200 Evo v rallycross, okruhový špeciál Forge Seat Leon Cupra R, 2004 Mitsubishi Evo RS - 5 Time Redline Time Attack a šampionát Super Lap Battle Street Tire Class Champion, TSR Seat Leon v šampionáte Guatemala Super Street Championship a mnoho iných.

Pre rok 2010 si firma Forge Motorsport pripravila niekoľko lahôdok pre fanúšikov performance úprav, konkrétne pre majiteľov áut Vauxhall, Fiat Grande Punto, Nissan GTR35, Volkswagen Golf/Scirocco a Peugeot 207 GTi. V ponuke sú rôzne tvary silikónových hadíc, chladiče, rozpery, nasávacie kity atď.

FORGE MOTORSPORT


vw scirocco tuning forge motorsport

vw scirocco tuning forge motorsport

vw scirocco tuning forge motorsport

VW Scirocco - Forge Motorsport
Nissan GTR-R35 Forge Motorsport
forge motorsport

forge motorsport

forge motorsport

forge motorsport

Motorové doplnky - Forge Motorsport
Forge Motorsport na súťažiach
forge motorsport logo

Anglická firma Forge Motorsport funguje už približne osem rokov a za ten čas sa stala jedným z najväčších výrobcov racingových a streetových dielov. Samozrejmosťou je kontrola kvality ISO 9002. V posledných rokoch firma Forge Motorsport začala vyvážať svoje produkty aj do Európy a Ameriky a zriadili si pobočku v americkom Orlande. Kúpou produktov Forge Motorsport si kupujete prvotriednu kvalitu.

A čo je vlastne hlavnou náplňou tejto anglickej firmy? Výroba, predaj a distribúcia performance dielov pre rôzne typy áut, resp. takmer všetky, ktoré bežne vídame na nielen našich cestách. Konkrétne sa jedná o: actuator a jeho náhradné diely ako napr. tuhšie pružiny, zliatinové chladiče, olejové nádržky a univerzálne nádržky rôznych objemov, mechanické regulátory tlaku turba, BOV + inštalačné komponenty, rozširovacie podložky, rozperné tyče, racingové benzínové nádrže, chladiče turba, ECU software, silikónové hadice, spoje atď.

Ak chcete kvalitu, zvoľte Forge Motorsport.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy FORGE si stiahnite tu:

preview
download
[ 1,45 MB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


FORGE MOTORSPORT - video prezentácia:Váš názor na motorové diely od firmy FORGE Motorsport ?


Viac informácií k motorovým úpravám vám radi poskytneme. Zoznam článkov o motorovom tuningu nájdete tu:

MOTOR & PERFORMANCE tuning


Zoznam článkov o Forge Motorsport nájdete tu:

FORGE MOTORSPORT


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9024x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt