support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Športový Ford Supervan 3 stále žije logo

Športový Ford Supervan 3 stále žije

20.Apr.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Upravené vozidlo typu van ponúka hneď niekoľko možných vylepšení. Možnosť si vo vozidle ustlať, zariadiť si celkom pekne veľké domáce kino, alebo možnosť voziť so sebou na zrazy nadupaný motocykel. V roku 1971 sa na svetovej scéne objavil Ford so Supervanom. Posledný z tejto rady stále žije a dnes si tieto vozidlá trochu pripomenieme. Supervan 3 uzrel svetlo sveta v roku 1995, kedy bol predstavený na Motor Show v Birminghame. Po nasledujúce letá sa tento van postavený na podvozku športového Fordu C100 s motorom z Fordu Cosworth, neustále zlepšoval a v roku 2001 bol tento „dôchodca“ znovu predstavený na National Van Show v Brightone už vo svojom autentickom farebnom prevedení Royal Mail.

Bolo by hriechom nepredstaviť toto vozidlo a je jedno, že už má toho toľko za sebou. V útrobách mu v súčasnej dobe bije srdce zo šesťvalcom Ford-Cosworth Pro Sports 3000, ktorý prenáša silu cez prevodovku Hewland na zadné kolesá. Maximálna rýchlosť tohto „obríka“ je 240 km/h s akceleráciou, za ktorú by sa nehanbila rada superšportových vozidiel. Aerodynamickú stabilitu vo vysokých rýchlostiach zaisťuje predný spojler a veľké zadné krídlo.

Supervan 3 nasleduje slávou supervany 1 a 2. Originálny Supervan má na svedomí Terry Drury Racing, ktorý svoje vozidlo predstavili v Brands Hatch na veľkonočný pondelok v roku 1971. Išlo o štyristokoňovú verziu s osemvalcom z Fordu GT40. Supervan 2 debutoval v roku 1984 na Donnington Truck Grand Prix. Maximálka dosahovala 278 km/h. Po desiatich rokoch sa v DRL Engineering zo Suffolku rozhodli prestavať Supervan 2 a tým mu tiež dali nové meno: Supervan 3.

Supervan 3 nie je bežne k videniu, ale ako inšpirácia k postaveniu úžitkového závodného stroja rozhodne postačí. Pravdepodobne najrýchlejšia upravená mobilná kancelária na svete nie je žiaľ ani na predaj. Takže sa bude zase jednať o jedno z bežne vídaných automobilov na našich cestách. :-))) Dosť bolo slov, nechajme rozprávať obrázky.

Tu Vám prikladáme zopár obrázkov tohto raketového transportéra:Čo hovoríte na tento supervan? Môže byť? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Keďže sme toto auto neupravovali my, tak vám asi viac informácii k nemu neposkytneme :-)).

Volať, písať alebo faxovať samozrejme môžete.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9238x    hodnotenie: 19/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt