support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Ford Shelby GT500KR 2008.

05.Apr.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

ford mustang 500
Budúci rok uplynie presne 40 rokov odvtedy, čo Carol Shelby „priviedol na svet“ dnes už legendárny automobil Shelby Cobra GT500KR. Takéto významné výročie nemôžu v Shelby Automobiles pochopiteľne prehliadnuť a pre túto príležitosť pripravili v spolupráci s materským Fordom špeciálnu verziu súčasného modelu Ford Shelby GT500, ktorou chcú toto okrúhle výročie symbolicky osláviť.

Exkluzívny automobil postavený na báze momentálne najvýkonnejšieho Fordu Mustang bude po vzore legendárnej Cobry niesť rovnaký prívlastok GT500KR, jeho aktuálnosť však bude pripomínať dodatkové označenie 2008.

Shelby GT500KR 2008 absolvuje svetovú výstavnú premiéru na medzinárodnom autosalóne v New Yorku (6.4.-15.4.2007) a v limitovanom počte 1 000 kusov ho Ford zaradí do predaja na jar budúceho roku.

Jubilejný model súčasne predstavuje v poradí už tretiu produkčnú verziu vysokovýkonného prevedenia modelu Mustang s visačkou Shelby Automobiles a treba povedať, že v tomto prípade ide o verziu najextrémnejšiu.

Už samotný vzhľad karosérie aktuálneho modelu Shelby GT500, z ktorého novinka štylisticky vychádza, bol mnohými označovaný za brutálny. V prípade GT500KR 2008 však ani to nie je dosť, takže zlovestný čelný výraz auta je ešte znásobený prídavnými „nozdrami“ výkonnejšieho chladiaceho systému, umiestnenými tesne nad hlavnou maskou chladiča, na ktorej pochopiteľne nemôže chýbať symbol tradičného plaza - kobry. Na spodnej mriežke v integrovanom nárazníku pribudli okrúhle vstupy nerezového potrubia, ktoré privádza čerstvý vzduch k 14-palcovým predným kotúčovým brzdám značky Brembo.

ford mustang 500
Dramatický zjav auta napovedá, že nový Shelby GT500KR nie je len nablýskanou pripomienkou legendy, jeho prepĺňaný vidlicový osemvalec o objeme 5,4 litra totiž disponuje výkonom až 540 konských síl, čo je o štyri desiatky viac ako má doteraz najsilnejšia verzia Shelby GT500, takže ide o vôbec najvýkonnejšie prevedenie Mustangu v celej jeho produkčnej histórii!!! Výkonový nárast dosiahli motorári predovšetkým aplikáciou továrenského kitu Ford Racing Power Upgrade Pack, ktorý zahŕňa upravené sanie, modifikovanú škrtiacu klapku a premapované zapaľovanie. V porovnaní s GT500 má GT500KR 2008 mierne zmenený aj stály prevod zadnej poháňanej nápravy z 3,31:1 na 3,73:1. Prenos krútiaceho momentu motora na poháňané kolesá zabezpečuje šesťstupňová manuálna prevodovka Tremec TR6060, ktorú vodič ovláda prostredníctvom špičkovej kulisy radenia Ford Racing short-shifter. Výstavná verzia automobilu je postavená na 20-palcových kovaných kolesách s lešteným povrchom, predajné kusy však budú mať obuté „iba“ osemnástky rovnakého dizajnu. Každý z tisícovky vyrobených modelov Shelby GT500KR 2008 bude identifikovaný špeciálnym znakom pripomínajúcim 40. výročie zrodenia legendárnej Cobry GT500KR, umiestneným na prednej maske chladiča, priamo pod už spomínaným symbolom „jedovatej“ kobryFord Shelby GT500KR 2008. fotogaléria:Zaslúži si podľa Vás nový Shelby GT500KR 2008 symbolický titul „King of the road“? Hlasujte nech vieme vašu mienku.


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Ford tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9832x    hodnotenie: 37/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt