support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Športový veterán Shelby G.T.500 Convertible z roku 1967 od Classic Recreations logo shelby

Športový veterán Shelby G.T.500 Convertible z roku 1967 od Classic Recreations

26.Aug.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Slnkom zaliate údolie, rovná dlhá cesta a nedotknutá príroda okolo. Asi tak by mohlo vyzerať ideálne prostredie pre jazdu s klasickým kabrioletom Shelby G.T.500 v úprave od Classic Recreations, ktoré vám dnes predstavíme. Toto auto v sebe nepochybne skrýva úžasný kus automobilovej histórie aj napriek tomu, že disponuje modernou technikou.

Firme Classic Recreations sa snáď najviac páčia staré Mustangy, práve tie sú veľmi často objektom ich záujmu a postupne dopĺňajú ich firemné portfólio. Od Classic Recreations sme videli už aj Shelby Mustang GT350 či GT500. Teraz sa medzi ne pridáva krásna americká klasika so skladateľnou strechou, ktorá bola vyrábaná v rokoch 1967 a 1968. Je pritom úžasné, že aj dnes si toto auto môžete zadovážiť v stave úplne nového auta. Každý z vyrobených Shelby G.T.500CR Convertible sa navyše dostane do celosvetového oficiálneho registra automobilov Shelby. Shelby G.T.500 Convertible je tou pravou klasikou

SHELBY G.T.500 Convertible 1967 od Classic Recreations


Ako sme už v úvode spomenuli, počin od Classic Recreations v sebe skrýva pokročilú techniku od spoločnosti Shelby, ktorá sa týmto modelom venuje už bezmála 40 rokov, takže niet pochýb o tom, že práve táto firma je najväčším odborníkom na úpravy populárnych Mustangov bez ohľadu na to, či hovoríme o starších alebo novších generáciách.

Shelby G.T. 500 Convertible je dostupný v piatich rôznych farebných kombináciách, sivo-čiernej, zobrazenej červeno-bielej, modro-bielej, čiernej so sivými pruhmi a žlto-čiernej. Výber je teda viac než pestrý a ak by vám náhodou nestačilo, vo firme Classic Recreations sú pripravení nalakovať auto prakticky do akejkoľvek farby, problémom by teda nemal byť napríklad ani čierny model so zlatými pruhmi. Kvalita dielenského spracovania je na veľmi vysokej úrovni, vozidlo pôsobí tak, ako keby len včera zišlo z výrobnej linky, použité sú chrómové prvky, ktoré autu dodávajú historický nádych, bodykit už naopak pôsobí o niečo modernejšie. Celku pomáhajú aj originálne disky z dielne Carrolla Shelbyho, model 427 s priemerom 17 palcov.

Shelby G.T.500 Convertible CR s výkonom až 770 koní


Vzhľad by sme síce mohli obdivovať hodiny a hodiny, no poďme sa teraz pozrieť na techniku, ktorá tiež prekvapí, najmä ak nie ste pripravený na poriadne burácajúci osemvalec. Ten nám už dnes, kedy automobilky stále viac zmenšujú svoje agregáty, pripadá pomaly už ako z rozprávky. Do tohto modelu si môžete dopriať 7.0-litrový osemvalec s kompresorom alebo bez. Kým atmosférický variant vás poteší maximálnym výkonom 545 koní, verzia s kompresorovým prepĺňaním sa so svojím výkonom 770 koní postará o ešte silnejšie zážitky. V oboch verziách sa o presun výkonu na kolesá zadnej nápravy stará manuálna prevodovka Tremec. Shelby paket okrem iného zahŕňa účinnejšie brzdy, tuhšie pruženie a riadenie. Pre zaujímavosť ešte dodajme, že o chladene motora sa starajú dve elektronicky riadené 13-palcové vrtule chladiča.

ford mustang shelby gt500cr convertible športový veterán 1967 classic recreations tuning

Interiér sa taktiež nesie v retro štýle, čaká na vás kvalitná čierna koža (ale za príplatok), sedadlá s vyšitým autogramom Carrolla Shelbyho a klasický volant s dreveným vencom. Základnou výbavou je autorádio s CD prehrávačom Pioneer, tí náročnejší si môžu za príplatok dopriať aj multimediálny systém so sklápateľným LCD displejom, či navigáciu. To je jednoducho ten nezastaviteľný pokrok, ktorý si cestu našiel aj do takejto klasiky.

ford mustang shelby gt500cr convertible športový veterán 1967 classic recreations tuning

Shelby G.T.500 Convertible od Classic Recreations bude záležitosťou niekoľko desiatok kusov pre ozajstných fajnšmekrov. Firma ich montuje vo svojej dielni v Oklahome a je pozoruhodné, že každý jeden kus je zmontovaný ručne. Ak sa k jednému z nich dostanete, zostáva už len spustiť strechu a vydať sa s nim na dlhú cestu, kde vám toto Shelby G.T.500 bude určite príjemným spoločníkom. Má na to všetky predpoklady...

ford mustang shelby gt500cr convertible športový veterán 1967 classic recreations tuning

ford mustang shelby gt500cr convertible športový veterán 1967 classic recreations tuning

ford mustang shelby gt500cr convertible športový veterán 1967 classic recreations tuning

ford mustang shelby gt500cr convertible športový veterán 1967 classic recreations tuning

ford mustang shelby gt500cr convertible športový veterán 1967 classic recreations tuning

Shelby GT500CR Convertible v úprave od Classic Recreations:classic-recreations logo

Ako sa vám pozdáva úprava športového veterána Shelby GT500CR Convertible z roku 1967 od Classic Recreations ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Classic Recreations, tak navštívte našu podstránku:

CLASSIC RECREATIONS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FORD tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Shelby vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

SHELBY tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8032x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt