support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Nový Ford Shelby GT350 Mustang – 5.2-litrový osemvalec s výkonom cez 500 koní logo shelby

Nový Ford Shelby GT350 Mustang – 5.2-litrový osemvalec s výkonom cez 500 koní

11.Apr.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemusíte ani patriť medzi fanúšikov amerických áut, no modely Shelby určite poznáte. Teraz prichádza úplne nová generácia, ktorá ponúkne výkon vyše 500 koní a všetko ďalšie, čo by ste od auta tejto kategórie mohli očakávať. A nechýbajú ani tradičné pruhy na karosérii. História modelov Shelby siaha až do roku 1965, automobilka však na tento historický odkaz nezabúda. Nové Shelby teda vždy ohúrilo a výnimkou nie je ani aktuálna generácia. Tá samozrejme prekvapí celou radou moderných technologických riešení, na strane druhej však od nej môžete očakávať krásny zvuk atmosférického agregátu a viacero odkazov na časy minulé. Nové Shelby GT350 Mustang si pozornosť určite zaslúži.

Shelby GT350 Mustang vzhľadovo vychádza z aktuálnej generácie modelu Mustang. Výrobca aj v zmysle tradícií predstavil novinku v typickom bielom lakovaní s dvojicou modrých pruhov. Nový je tiež precízne spracovaný aerodynamický bodykit, podľa ktorého najnovšie Shelby spoľahlivo spoznáte. Hlavná podstata tohto modelu ale bezpochyby spočíva v jeho technike. A tú treba skrátka zažiť. Základnou ideou Carrolla Shelbyho bolo postaviť auto, ktoré bude môcť jazdiť aj v bežnej premávke, ale zároveň bude vynikať na okruhu. Podľa výrobcov sa toto podarilo dodržať aj pri najnovšom modeli.

Shelby GT350 Mustang osloví technikou ale aj prepracovaným vzhľadom


Srdcom Shelby GT350 Mustang je 5.2-litrový atmosférický osemvalec s výkonom mierne presahujúcim hranicu 500 koní. Ide pritom o vysokootáčkový agregát, ktorý automobilka zároveň označila za najvýkonnejší atmosférický motor aký kedy vyrobila. S motorom spolupracuje 6-stupňová manuálna prevodovka a pre ešte lepšie jazdné vlastnosti pridal Ford zadný samosvor Torsen.

Kľúčovou záležitosťou pri vývoji nového Shelby GT350 Mustang bolo dosiahnuť vyváženosť jednotlivých vlastností. Z tohto modelu sa tak stáva výborne ovládateľný celok, ktorý bude majiteľa baviť šoférovať ešte dlho po kúpe. Oproti predchádzajúcej generácii sa novinka môže pochváliť až o 28% vyššou tuhosťou karosérie. Zmenami prešla aj brzdová sústava, vpredu môžeme nájsť vŕtané kotúče s priemerom 394 mm, do ktorých sa zahryzávajú šesťpiestikové strmene Brembo. Vzadu zase nájdeme štvorpiestikové strmene rovnakého výrobcu spolupracujúce s kotúčmi o priemere 380 mm.

Jednou z najdôležitejších noviniek je implementácia podvozka MagneRide, ktorý sa dokáže perfektne prispôsobiť aktuálnym jazdným podmienkam. Práve tento systém automobilka hrdo označuje za jeden z najväčších tromfov Shelby GT350. Doplňme, že štandardne Shelby GT350 Mustang vybavil výrobca 19-palcovými diskami.

Niekoľko zmien oproti bežnému Mustangu môžeme očakávať aj v interiéri. V kokpite sa podarilo skombinovať klasické prvky s modernými. Za všetky môžeme spomenúť napríklad 8-palcový farebný displej, nemusíte sa však obávať, nájdete tu aj klasické analógové ukazovatele. V interiéru sú nové viaceré dekoračné prvky, športové sedadlá Recaro a taktiež volant, ktorému dominuje kobra ako ikona tohto modelu. Ford Shelby GT350 Mustang sa už onedlho začne vyrábať a predpokladáme, že do tej doby už budeme poznať aj jeho cenu.

ford mustang 2015 shelby gt350

ford mustang 2015 shelby gt350

ford mustang 2015 shelby gt350

ford mustang 2015 shelby gt350

ford mustang 2015 shelby gt350

ford mustang 2015 shelby gt350

ford mustang 2015 shelby gt350

ford mustang 2015 shelby gt350

Čo váš názor na nový Ford Mustang Shelby GT350 ? Hlasujte tu:


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FORD tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Shelby vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

SHELBY tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2758x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt