support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Ford Mustang s výkonom cez 700 koní od tunera Omara logo ford

Ford Mustang s výkonom cez 700 koní od tunera Omara

22.Dec.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ford Mustang vám určite nemusíme nijako zvlášť predstavovať. Klasický americký „horse power car“ bezpochyby patrí medzi automobilové legendy a výrobca je naň aj patrične hrdý. Mustangy lákajú množstvo automobilových nadšencov a úpravcov. Takým je aj 25-ročný Omar zo štátu Virginia. Modely Mustang sa za niekoľko desiatok rokov stali skutočne kultovou záležitosťou. Najmä v USA je ich popularita veľmi výrazná a ide o auto, ktoré nie je problém stretnúť v bežnej premávke. Mustangy sú obľúbené aj medzi jednotlivými tuningovými nadšencami a aj preto sú zrazy fanúšikov tohto modelu mimoriadne pestré. Vynikne na nich aj Omarov Mustang z roku 2012. Vlastní ho zatiaľ iba rok, no už na ňom dokázal vykonať množstvo zmien a vytesať tak z neho doslova unikát. Nemusíte sa obávať odfláknutej práce, Omar si dal záležať na každom detaile a aj to je jedno z vysvetlení, prečo za posledný rok strávil množstvo času vo svojej garáži.

Ford Mustang v prevedení Camo predvedie divy


Tento Ford Mustang spoznáte už na prvý pohľad vďaka zvláštnemu sfarbeniu, zníženému podvozku a decentným úpravám bodykitu. Prednú časť zdobí upravený nárazník spolu s prednou maskou. Zmizlo logo automobilky a krytie chladiča zabezpečuje matný čierny gril. Nárazník plynulo nadväzuje na predĺženú spodnú časť, ktorá ladí aj s bočnými prahmi. Strechu pokrýva čierna vinylová fólia, zvyšok karosérie pokrýva gumová fólia Plastidip v khaki prevedení Camo. Vzadu zaujme karbónový spojler GT500, ktorý je touto fóliou pokrytý tiež.

Ak ste sa už stretli s týmto autom, určite viete, čo sa skrýva pod kapotou. Áno, je to výkonný 5.0-litrový osemvalec s 32 ventilmi a sériovým výkonom 412 koní. Ak predpokladáte, že Omarovi tieto hodnoty nestačili a zo svojho auta sa rozhodol vydolovať omnoho viac, nemýlite sa. Práve priestoru pod kapotou venoval majiteľ najviac času. Úpravy osemvalca začali inštaláciou nového sacieho kitu C&L so športovým vzduchovým filtrom, pridané bolo upravené vstrekovanie a viacero prvkov od Boss 302. Ide o kvalitné motorové komponenty, úpravca siahol konkrétne po lepších ventiloch a diferenciáli. Prepracované boli aj rozvody a odvodové rúry výfukových plynov, ktoré nadväzujú na upravenú výfukovú sústavu. Tým ešte samozrejme zoznam výkonnostných úprav zďaleka nekončí.

Omarov Ford Mustang je predovšetkým perfektný šprintér


Pridaný bol aj nový vačkový hriadeľ Comp a úprav sa dočkala aj dvojspojková prevodovka Built MP82. Konkrétne môžeme hovoriť o odolnejšom prítlačnom tanieri, keďže Omar chcel mať zo svojho Mustanga perfektný stroj na šprinty, a postaral sa aj o skrátenie prevodov. A aký je výsledok celého tohto snaženia? Omarov Ford Mustang sa môže pochváliť maximálnym výkonom 714 koní pri použití 93-oktánového benzínu. Pri použití paliva s vyšším oktánovým číslom sa jeho výkon môže dostať až k hodnote 755 koní. K tomu dodajme ešte jeden detail. Omar chcel byť najlepší v šprinte na štvrť míle, tento Mustang to zvláda za 10,16 sekundy a dosiahne pritom rýchlosť až 220 km/h. To sú ešte lepšie hodnoty než pri Shelby GT500!

Nakoniec sa dostávame k podvozku, ktorý je pripravený na obrovskú nálož výkonu a vychutnáte si s ním ostrú športovú jazdu. Použité boli pružiny BC Racing, systém vzduchového podvozku s nastaviteľnou svetlou výškou od UAS Sport Runner a nechýba ani elektronicky nastaviteľný systém. Ten umožňuje šoférovi pohodlnú konfiguráciu podvozka priamo z kokpitu. Samozrejme, zabudnúť nesmieme ani na výrazné 19-palcové disky VRC13.

Omar považuje svoje dielo za dokončené, aj keď do budúcnosti nevylučuje ďalšie úpravy. Teraz však už premýšľa nad úpravami pre Toyotu Supra, ktorá už čoskoro bude zdobiť jeho garáž.

ford mustang stance omar tuning

ford mustang stance omar tuning

ford mustang stance omar tuning

ford mustang stance omar tuning

ford mustang stance omar tuning

ford mustang stance omar tuning

ford mustang stance omar tuning

Ford Mustang od tunera Omara z Virginie:Ako sa vám páči Ford Mustang v úprave od tunera Omara z Virginie ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Ďalšie úpravy legendárneho Fordu Mustang nájdete tu:

Mustang tuning


Viac informácií o upravených autách Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

FORD tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4783x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt