support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Ford Mustang V8 od Design-World a CarFilmComponents logo ford

Ford Mustang V8 od Design-World a CarFilmComponents

23.Dec.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuningových a stylingových kreácií Fordu Mustang je a bude ešte obrovské množstvo. Mustang je skrátka vďačnou tému tuningových a stylingových firiem, ktoré sa snažia vypustiť do sveta čo najúspešnejší projekt so svojím menom. Dobrou správou je ale fakt, že drvivá väčšina takýchto projektov sa stretne s uznaním a úspechom. Jedným z najnovších projektov s divokým Mustangom v logu pochádza od nemeckého úpravcu Design-World, ktorý pôsobí ako hlavný partner známej „fóliovej firmy“ CarFilmComponents.

CarFilmComponents Ford Mustang


Terčom nemeckého úpravcu Design-World sa teda stal Mustang poslednej generácie s motorom „Coyote“, čo znamená V8-čka s objemom päť litrov a výkonom 412 koní (307 kW) a 529 Nm. Performance stránka tohto auta ale nie je prvou vecou, ktorú si pozorujúci všimne. Prioritne sa jedná o exteriérový dizajn, ktorý je v tomto prípade pomerne odvážny, no nevšedný. Úpravca obdaril tohto Mustanga prvkami bodykitu ako je modifikovaný predný a zadný nárazník, výrazný difúzor a decentný zadný spojler. Dizajn týchto častí je umiernený, no dostatočne odlišný od sériových dielov. Všetky plastové časti boli pritom profesionálne ošetrené a nalakované do pôvodnej čiernej farby, v akej sa tento projekt začal.

Všetky ostatné farby karosérie, konkrétne metalická čierna, karbón a metalická oranžová boli dosiahnuté farebnými fóliami na zmenu farby. Tie pochádzajú z dielne známej firmy CarFilmComponents. Celkové zladenie exteriéru je preto nevšedné, no o to viac zaujímavé. Obsahuje veľa detailov, množstvo rôznych prepojení na nadväzovaní jednotlivých farebných odtieňov. K celkovému dojmu prispievajú istou dávkou elegancie aj na čierno lakované disky s červeným lemom. Ich rozmery pre takto mohutné auto činia 8,5x20 palcov vpredu a 10x20 palcov vzadu. Dizajnérsku a funkčnú podporu im pritom robí športový podvozok H&R. Odtieň metalickej oranžovej bol ešte prenesený do interiéru auta v podobe menšieho množstva zaujímavých akcentov, ako lemy reproduktor a podobne.

Aby nebol projekt len o dizajne, došlo aj na performance stránku auta. Úpravca dvihol výkon tohto mohutného V8 motora o 23 konských síl a to vďaka inštalácie športového sania a úpravy softwaru - riadiacej jednotky.

ford mustang v8 cfc

ford mustang v8 cfc

ford mustang v8 cfc

ford mustang v8 cfc

ford mustang v8 cfc

ford mustang v8 cfc

Fotogaléria Ford Mustang V8 v úprave od CFC:Váš názor na tento Ford Mustang V8 v úprave od spoločnosti CFC?Ak sa chcete dozvedieť viac o produktoch od firmy CFC, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

CFC CARFILM COMPONENTS


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FORD tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8735x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt