support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Toshiho Ford Mustang 5.0 V8 - americké svaly v novej podobe logo ford

Toshiho Ford Mustang 5.0 V8 - americké svaly v novej podobe

29.May.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Hoci na našich cestách je Ford Mustang relatívne výnimočným zjavom, situácia v USA je úplne odlišná. Mustang je cenovo dostupným športovým modelom a tak nie je na cestách v tamojších končinách ničím výnimočným. Aj tento fakt motivoval Toshiho k dodatočným úpravám, vďaka ktorým je jeho Ford Mustang skutočne hodný osobitnej pozornosti.

Aktuálna generácia Fordu Mustang sa v Amerike teší mimoriadnej obľube a to niektorých majiteľov motivuje k tomu, aby sa so svojim Mustangom odlíšili. Toshi si po niekoľkých rokoch šetrenia peňazí splnil svoj sen, a kúpil si novučičký Ford Mustang. Je to dokonca jeho prvé auto a už krátko po kúpe začal uvažovať nad tým, ako ho vylepší. Pre Toshiho to znamenalo aj to, že sa o tuning začal zaujímať aj z praktického hľadiska. Nikdy pred tým žiadne auto neupravoval.

Toshiho premiérová úprava Fordu Mustan je zvládnutá na jednotku s hviezdičkou


Po kúpe na jeseň 2014 začal Toshi postupne s prvými úpravami. Hneď na úvod sa začal venovať vzhľadu. Svoj Mustang vylepšil o karbónové doplnky karosérie od Carbon Creations, pričom konkrétne môžeme hovoriť o lište predného nárazníka, bočných prahoch a zadnom difúzore. Aby jeho Mustang pôsobil ešte agresívnejšie, rozhodol sa pre odstránenie výplne prednej masky. Nasledovala montáž rozšírenia blatníkov a zatmavenie zadných svetiel.

ford mustang 5.0 v8

Už na prvý pohľad si môžete všimnúť, že tento Ford Mustang sedí poriadne blízko pri zemi. Na svedomí to má systém vzduchového podvozka Air Lift Performance, ktorý umožňuje široké možnosti nastavovania svetlej výšky. Čo sa zas týka diskov, voľba padla na 20-palcové Vertini RF1.1 v čiernom prevedení, na ktoré sú obuté pneumatiky Falken Azenis. Disky ponúkajú pomedzi lúče pekný pohľad na prvky brzdovej sústavy Rolloface SS Series s prepracovaným chladením JLT.

ford mustang 5.0 v8

Interiér pôsobí možno na prvý pohľad fádne a to aj vďaka čisto čiernemu spracovaniu, po detailnejšom skúmaní však vašej pozornosti neujde nový športový volant DCT Motorsports a nová hlava radiacej páky. Pribudli sem tiež športové sedadlá Braum Venom s 5-bodovými bezpečnostnými pásmi vo fialovom prevedení. Nový bezpečnostný rám od GS Werks v zadnej časti je zasa jedným z dôkazov, že Toshi to s okruhovými jazdami myslí naozaj vážne.

ford mustang 5.0 v8

To najlepšie sme si nechali na koniec a tak sa poďme pozrieť pod prednú kapotu, kde kraľuje 5.0-litrový osemvalec s vylepšenými parametrami. Novinkou v tejto časti je airbox Corsa a od rovnakého výrobcu zaobstaral Toshi aj vylepšené výfukové potrubie s ovládateľnou klapkou, ktorá sa dokáže postarať o výraznejší zvukový prejav.

ford mustang 5.0 v8

Toshi podľa vlastných slov s úpravami ešte neskončil. Už v blízkej dobe plánuje svoj Mustang obdariť kompresorom, pričom toto rozhodne nebude poslednou úpravou. Zostáva už len držať mu palce na ďalšej „ceste tuningu“.

ford mustang 5.0 v8

ford mustang 5.0 v8

ford mustang 5.0 v8

ford mustang 5.0 v8

ford mustang 5.0 v8

ford mustang 5.0 v8

ford mustang 5.0 v8

ford mustang 5.0 v8

ford mustang 5.0 v8

Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FORD tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3216x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt