support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Ford Mustang Compressor - GT CS od GeigerCars logo ford

Ford Mustang Compressor - GT CS od GeigerCars

19.Dec.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Každé auto sa dá upraviť. Možnosti tuningu a stylingu sú dnes v podstate neobmedzené a podľa toho sa úpravcovia riadia. Ford Mustang je kultové auto, ktoré si od posledného modelu zažilo množstvo premien a zmien. Jednou z firiem, ktoré sa s radosťou vracajú k tomuto modelu je aj nemecký tuningový špecialista na americké muskulatúry, GeigerCars. Ich najnovšia kreácia mnohým rozprúdi adrenalín v žilách.

Nový Mustang mal premiéru len nedávno a už si získal ľudí po celom svete. Je to predovšetkým vďaka jeho dizajnu, parametrom, jazdným vlastnostiam a tak slávnej histórií. Na svete nieje veľa áut, ktoré sú postavené na 40-ročnom základe. A aj preto je tento Mustang taký výnimočný.

V prípade amerických vozov sme zvyknutí na obrovské a veľmi výkonné motory. Inak to nebolo ani pri tomto Forde, kde si zákazník môže vybrať hneď z niekoľkých ponúkaných motorizácií. Najsilnejšou z nich je verzia GT500, ktorá sa pýši objemom 5,4-litra a ôsmymi valcami s podporou kompresora. Dosahuje výkon úctyhodných 550 konských síl (410 kW) a točivý moment 690 Nm. Je to teda poriadny King Kong. Značná táto sila je prenášaná prostredníctvom šesťstupňovej manuálnej prevodovky na kolesá zadnej nápravy.

Koncom roka 2009 americká automobilka Ford „vydala“ Mustang GT, ktorý pod prednou kapotou hostí päťlitrový osemvalec s výkonom 412 konských síl (307 kW) a 530 Nm. No ako to býva zvykom takmer u každej profesionálnej tuningovej firmy, žiaden sériový výkon nie je dostačujúci. Jasné, 300, 400 alebo aj 500 koní nie je vôbec málo a stačil by nejaký dravý bodykit a projekt by bol hotový a na svete. No Ford Mustang je auto, ktoré si zaslúži omnoho viac, než len bodykit, pekné kolesá a prerobený interiér. Mustang je auto s veľkým potenciálom a úpravcovia si to uvedomujú. Inžinieri firmy GeigerCars sa preto rozhodli, že aj tento Mustang obdaria ďalším, nemalým stádom zbesilých koní. Dosiahli to vďaka inštalácii mohutného kompresora s objemom2,3 litra, ktorý tlačí 0,5 baru čistokrvného tlaku. Motor v takejto konfigurácii dosahuje výkon 497 koní (366 kW) k dispozícii od 6400 ot./minútu a 634 Nm. Oproti sérií sú tieto hodnoty výrazne lepšie. GeigerCars následne odblokoval elektronické obmedzenie maximálnej rýchlosti, ktorého výsledkom je maximálne rýchlosť až 274 km/h. O zaradení správnej rýchlosti rozhoduje šesťstupňová automatická prevodovka.
Dynamika tohto žrebca bola ešte optimalizovaná športovým podvozkom a vynikajúcimi, ultraľahkými diskami OZ Ultraleggera v čiernej farbe o rozmeroch 8,5x20 palcov vpredu a 10x20 palcov vzadu.

ford gt geiger cars compressor 2011

ford gt geiger cars compressor 2011

ford gt geiger cars compressor 2011

ford gt geiger cars compressor 2011

ford gt geiger cars compressor 2011

ford gt geiger cars compressor 2011

Aký je váš názor na túto úpravu auta FORD GT s prívlastkom COMPRESSOR od Geiger Cars?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Geiger Cars, tak navštívte našu podstránku:

GEIGER CARS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FORD tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8011x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt