support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Ford Mustang GT - pozemná stíhačka s vyznamenaním Blue Angels logo ford

Ford Mustang GT - pozemná stíhačka s vyznamenaním Blue Angels

06.Sep.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Stalo sa už malou tradíciou, že automobilka Ford každoročne pripravuje pre prestížnu americkú prehliadku EAA AirVenture nejaký špeciálny model. Inak tomu samozrejme nie je ani tento rok, pre túto akciu pripravili špeciálny Ford Mustang GT, ktorý nakoniec poputoval do dražby. Výťažok z nej bol naozaj štedrý.

EAA AIRVENTURE - VÝZNAMNÁ LETECKÁ SHOW


Letecká akcia EAA AirVenture, ktorá sa pravidelne každý rok odohráva v meste Oshkosh v americkom štáte Wisconsin, patrí medzi najväčšie letecké festivaly na svete a Ford je ich dlhodobým partnerom. Ako sme spomínali už v úvode, auto venované tejto akcii vždy poputuje do dražby a výťažok z nej potom dostane združenie EAA Young Eagles, v ktorom sa sústreďujú mladé letecké talenty a ľudia zaujímajúci sa o túto tematiku.

Združenie zabezpečuje nielen propagáciu letectva medzi mladými, ale ich aj tomuto „remeslu“ učí a v rámci toho ich vedie k maximálnej disciplíne. Poďme si ale detailnejšie pozrieť tento výnimočný Mustang GT, ktorý sa zrodil práve vďaka leteckému festivalu EAA AirVenture. Tento rok si Ford prostredníctvom svojho modelu uctil akrobatickú leteckú skupinu Blue Angels.

FORD MUSTANG GT BLUE ANGELS


blue angels ford mustang gt f18 hornet

Ako ste si už možno všimli podľa zovňajšku, Ford Mustang GT Blue Angels je inšpirovaný klasickou žlto modrou kombináciou charakteristickou pre stíhačky F-18 Hornet Blue Angels. Lak teda upúta okrem svojho vysokého lesku aj svojím sýtomodrým nádychom a pruhmi v špeciálnom žltom odtieni „Screaming Yellow“. Bočné strany vozidla už potom zdobí okrasný nápis a emblém Blue Angels. V automobilke tomuto kúsku pridali ešte zopár okrasných chrómových prvkov, aby tak umocnili punc exkluzivity, ktorý v sebe toto vozidlo nepochybne má. Osobitnou úpravou bolo osadenie loga Blue Angels medzi zadnými svetlami, ktoré nahradilo to pôvodné.

ford mustang gt blue angels

Čo sa týka interiéru, tu už nemôžeme povedať, že by tvorcovia chceli aby sa podobal na kokpit stíhačky – vnútrajšok skôr ladili do veľmi exkluzívneho rúcha tých najlepších materiálov a oku lahodiaceho farebného prevedenia. Kvalitné škrupinové sedadlá čalúnené kombináciou koža a alcantara dodal popredný výrobca Recaro a aby mal každý jasno o tom, na koho počesť bol voz vyrobený, na oboch sedadlách nájdeme jedinečne vyšité logo Blue Angles. Základnými farbami v kokpite sa stala čierna a vyššie spomínaný odtieň žltej, žlto-čierne sú dokonca aj bezpečnostné pásy, ozdobné obšitie a nápis Blue Angels nájdete aj na rohožiach. Palubná doska sa od štandardného prevedenia líši len v detailoch, o dosť zaujímavejší je však fakt, že v divízii Ford Racing sa rozhodli odstrániť zadné sedadlá a osadiť tu bezpečnostnú klietku, čo len podporuje tvrdenie, že takáto cestná „stíhačka“ sa hodí aj na okruhové jazdy.

MOTOR POSKYTNE VÝKON 624 KONÍ


ford mustang gt blue angels

Od interiéru sa dostávame k motoru. Vedzte, že to najlepšie sme si pre vás nechali na koniec. Divízia Ford Racing, ktorá mala prípravu tohto unikátu na starosti, vyladila 5,0-litrový kompresorom preplňovaný osemvalec až na výkon 624 koní. Podarilo sa to vďaka modifikovanej elektronickej jednotke a vylepšenému preplňovaniu. K tomu pridajme ešte prepracovaný výfukový systém a výkonnejšie brzdy, ktoré Ford inštaluje do závodných modelov. Do vienka dostal tento Mustang GT aj tzv. Handling Pack, vďaka čomu sa môže oproti sérii popýšiť tvrdším podvozkom a aj výrazne lepšími jazdnými vlastnosťami na okruhu.

ford mustang gt blue angels

Na záver ešte jeden dodatok, unikátny Ford Mustang GT Blue Angels bol nakoniec vydražený za 400 tisíc dolárov (cca. 277 tisíc eur), táto veľmi pekná suma poputuje združeniu EAA Young Eagles – vozidlo si za takúto sumu vydražil obyvateľ z Kalifornie.

ford mustang gt blue angels

ford mustang gt blue angels

ford mustang gt blue angels

ford mustang gt blue angels

ford mustang gt blue angels

Ford Mustang GT Blue Angels - špeciálna "letecká" edícia:Ako sa vám pozdáva úprava pozemnej americkej stíhačky Ford Mustang GT a lá Blue Angels?Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FORD tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete,
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12920x    hodnotenie: 20/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt