support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Ford Mustang 2015 - s novým 2,3l štvorvalcom Ecoboost a 5-litrovou V8-čkou logo ford

Ford Mustang 2015 - s novým 2,3l štvorvalcom Ecoboost a 5-litrovou V8-čkou

09.Feb.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na posledný mesiac v roku naplánovala automobilka Ford veľké odhalenie. Strhla plachty z dlho očakávanej novej generácie Fordu Mustang. Prichádza s jasne pozmeneným dizajnom, inovovanou technikou a ďalšími prvkami, pre ktoré si Mustang s modelovým označením 2015 určite zapamätáte. Legendárny pony car má pokračovanie, no na svoje korene nezabudol.

Model Mustang bude v apríli budúceho roka oslavovať okrúhle päťdesiate výročie. Zaslúži si to teda poriadne oslavy a v automobilke Ford sa na tento moment poctivo pripravili. Budúci rok sa pre nich ponesie v znamení nového Mustangu, ktorý prináša hneď niekoľko zaujímavých riešení a noviniek. Tešiť sa tentoraz môžeme aj my v Európe, keďže automobilka počíta s oficiálnou distribúciou aj do týchto končín. Mustang dokonca pre Európanov prichádza aj s novým motorom, ktorý má byť „ľahšie stráviteľný“ pre euro-úradníkov a zároveň ponúknuť určitý kompromis medzi výkonom a prijateľnou spotrebou. Nepredbiehajme však a poďme sa na nový Ford Mustang pozrieť najprv zvonku.

Dizajn Fordu Mustang kombinuje moderné a tradičné tvary


Dizajnéri automobilky stavili podobne ako pri predchádzajúcich generáciách tohto modelu na kombináciu nových a tradičných tvarov. Opäť môžeme počítať s dlhou kapotou a krátkou zadnou časťou. Predná maska sa dočkala výraznejšieho prepracovania a proporčných zmien. Fanúšikovia zvyknutí na okrúhle svetlomety možno budú sklamaní, no sme presvedčení, že tento moderný dizajn si získa množstvo priaznivcov. Celkovo pôsobí Mustang v porovnaní so svojim predchodcom o niečo masívnejšie, prispieva k tomu iste aj tvarovanie prednej časti a výraznejšie rozšírenie zadných blatníkov. Vzadu sa opäť stretávame so zaoblenými líniami a platí to aj v prípade koncových svetiel. Za pozornosť stojí aj strecha, ktorá je oproti predchádzajúcej generácii „položená“ o niečo nižšie. Za zmienku stoja aj dodané 19 palcové disky s novým dizajnom. Tvorcovia sa na margo nového Mustangu vyjadrili, že chceli, aby novinka pôsobila ako dravý žralok. Myslíme si, že sa im to podarilo.

Interiér nového Fordu Mustang pôsobí celkom čistým dojmom, návrhári nezanevreli na typický tvar palubnej dosky. Dôkazom modernizácie je zas veľký dotykový displej, ktorý dominuje prístrojovému štítu. Samozrejmosťou je športový volant s koženým obšitím a neodmysliteľnými dekoračnými prvkami. Od vzhľadu však už prejdime k technike, nový Mustang v tomto ohľade ponúka naozaj dosť.

Nový Ford Mustang prekvapí najmä motorom 2.3 EcoBoost


Ford Mustang 2015 bude ponúkaný s trojicou agregátov, pričom najzaujímavejším prírastkom v ponuke je prepĺňaný 2.3-litrový štvorvalec EcoBoost s hliníkovou konštrukciou. Ten má zaujať predovšetkým zákazníkov v Európe, ponúknuť má výkon približne 305 koní a maximálny krútiaci moment 405 Nm pri 2 500 až 4 500 ot./min. Druhým agregátom v ponuke bude 3,7-litrový šesťvalec, ktorý sa dočkal prepracovania a ponúkne taktiež výkon prevyšujúci 300 koní. Viac detailov k nemu ale Ford zatiaľ neuvádza.

Verzia GT s 5.0-litrovým osemvalcom pod kapotou predstavuje vrchol ponuky. Osemvalec sa oproti predchádzajúcemu vydaniu dočkal výrazných vylepšení. Spomenúť môžeme okrem iného väčšie ventily a modernizované hlavy valcov. Aj vďaka týmto úpravám sa maximálny výkon osemvalca vyšplhal na 420 koní. Maximálny krútiaci moment 529 Nm bude k dispozícii pri 4 250 ot./min. Úplnou parádou bude kombinácia tohto agregátu s osemstupňovou prevodovkou Getrag, ktorá bude disponovať funkciou Launch Control. Tá zabezpečí čo najrýchlejší rozjazd z miesta bez zbytočného pretáčania zadných kolies.

Nový Ford Mustang ponúkne aj zaujímavú výbavu elektronických prvkov, ktoré majú pomôcť najmä menej skúseným šoférom. Novinka teda môže byť aj autom na každý deň. Stabilizačný systém AdvanceTrac ponúkne šoférovi niekoľko jazdných režimov, nechýba samozrejme ani samosvor. Mustang však rozhodne nebude nudným autom. O bezpečné spomalenie či zastavenie sa budú starať masívne brzdy Brembo s prepracovaným odvetrávaním. Vo vnútri budete mať vďaka pokročilému palubnému počítaču všetko pekne pod kontrolou a nebude chýbať ani multimediálna podpora.

Pre úplnosť dodajme, že nový Mustang bude dostupný nielen ako kupé, ale aj ako model so sťahovateľnou strechou. Kedy sa nový Mustang začne predávať, zatiaľ nie je známe, ale už teraz sa naňho veľmi tešíme...

ford mustang 2015

ford mustang 2015

ford mustang 2015

ford mustang 2015

ford mustang 2015

ford mustang 2015

ford mustang 2015

ford mustang 2015

Ford Mustang 2015:Odhalenie nového modelu Ford Mustang 2015:Váš dojem z výročného auta Ford Mustang 2015 ? Nech sa páči, hlasujte tu:Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FORD tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4057x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt