support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Ford KA Digital Art – s digitálnym umením na špacír do mesta logo ford

Ford KA Digital Art – s digitálnym umením na špacír do mesta

19.Nov.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ford KA Digital Art
Nový Ford KA mal premiéru v októbri tohto roku na autosalóne v Paríži. Jeho predchodca sa po prvýkrát predstavil na rovnakom mieste v roku 1996. Získal si veľkú obľubu, ktorá mu priviedla za 12 rokov takmer jeden a pól milióna zákazníkov, z čoho tretina pochádza z Veľkej Británie. Novinka teda má na čo nadväzovať. Prichádza s modernejším dizajnom a technikou a taktiež po prvýkrát bude poskytovať aj dieselový motor.

Zatiaľ čo predchodca bol typickým zástupcom New Edge štýlu, novinka prichádza s kinetickým dizajnom, ktorý Ford zvolil pre aktuálnu generáciu jeho modelov. Aj keď sa vzhľad radikálne zmenil, stále zostal na hravej úrovni, ktorá má osloviť predovšetkým mladých zákazníkov. Príbuznosť s ostanými modelmi potvrdzuje maska s charakteristickým tvarom nárazníku a nové svetlomety sú veľmi príbuzné svetlometom na Fieste. Trojdverová karoséria vyzerá športovejšie ako retro na „päťstovke“ od Fiatu. Kapota viac nadväzuje na sklon čelného skla, strecha končí sympatickým zhupnutím pripomínajúcim spojler.

Základom pre nové modely Fiatu aj Fordu je platforma Fiatu Panda.

Ford KA Digital Art
Obidva automobily vznikajú v poľskom závode Fiatu v meste Tychy. Vývoj prebiehal v spolupráci oboch automobiliek, ale napríklad nastavenie podvozku nového KA prebiehalo plne v réžii Fordu. Boli pri ňom využité poznatky z vývoja novej Fiesty. Taktiež s ňou zdieľa KA niektoré komponenty podvozku.

Podľa už skôr zverejnených informácií budú pohonné jednotky dodávať poľské a talianske závody automobilky Fiat. Ford nasadí dvojicu úsporných motorov, ktoré ponesú firemné označenie, aj keď s motormi Ford budú mať len málo spoločné. Benzínový 1,2 Duratec má výkon 51 kW a v porovnaní s predošlým KA 1,3 je jeho priemerná spotreba menšia o 21%. Prvýkrát sa taktiež v najmenšom Ford objavuje aj turbodiesel, konkrétne Duratorq TDCi s výkonom 55 kW, ktorý si v kombinovanom cykle vypýta 4,2 litra na 100 km. Obidva motory majú emisie CO2 pod hranicou 120 g/km, čo je v niektorých západoeurópskych krajinách smerodajné pre zaradenie do nižšej sadzby dane.

Nová generácia taktiež znamená rozšírenie výbavy. Verzie Ambiente a Titanium bude možné rozšíriť o radu nových príplatkových položiek.

Ford KA Digital Art
Jedná sa napríklad o pripojenie prostredníctvom technológie Bluetooth, konektor USB pre prehrávanie hudby z externého zariadenia, alebo komfortné prvky ako sú napríklad vyhrievanie čelného skla a vyhrievanie predných sedadiel. Sériová výroba nového KA sa naplno rozbehne na jeseň. Predaj bude na jednotlivých európskych trhoch zahájený na prelome roku 2008 a 2009.

Priestranná kabína nového Fordovho „mikro auta“ tvorí väčšinu objemu karosérie. Predná časť je extrémne krátka a extrémne skosená, takže takmer plynule nadväzuje na čelné sklo. Niečo také retro Fiat 500 rozhodne nemá. Aj keď s talianskym príbuzným zdieľa KA väčšinu komponentov hnacieho ústrojenstva, základné dizajnové myšlienky čerpá novinka skôr z malej Mazdy 2. Aspoň tak sa teraz z dostupných informácií javí.

Vpredu nemôže chýbať mohutný otvor, ktorý je momentálne pre nové modely Fordu dostupné pre európsky trh typický. Zadná časť bude len evolúciou prvého originálneho KA. Automobil bude, podobne ako napríklad Volkswagen Fox, pomerne vysoký, čo zaisťuje nadpriemerný priestor v interiéri.

Ford KA dostane rovnaké zloženie motorov ako má už dnes Fiat 500. Pre tento mini-Ford však zrejme od začiatku produkcie budú k dispozícii motory spĺňajúce emisný štandard Euro 5. Vzhľadom k tomu, že už dnes vieme o plánoch Abarthu predstaviť hneď dve výkonové verzie päťstovky, ponúka sa myšlienka na nové modely Ford KA ST a Ford KA RS. Výroba bežných verzií bude prebiehať v automobilke Fiatu, v poľských Tychách.

Ford KA Digital Art


Ford KA Digital Art
Tri útočné dizajnové témy: Digital, Tattoo a Grand Prix: Kolekcia vzrušujúcich možností je taktiež dostupná Šialení zákazníci Ford KA, ktorí chcú ich novú hrdosť a radosť vyzdvihnúť z davu, dostanú možnosť si vybrať z lákavého radu upravovácích balíčkov, keď tento nový model zamieri na cesty v Januári 2009.

KA Digital - Energický „street fashion“ štýl, používajúci sviežu, vysoko kontrastujúcu zelenú ako sekundárnu (pomocnú) farbu, a základnú čiernu. Exteriérový balíček ponúka vzorované pruhy, jednoliatu zelenú výplň masky a zelené kryty spätných zrkadiel.

Interiérový balíček zahŕňa sedadlá so vzorovanými vložkami a zelenými opierkami hlavy, výplňami dverí a jednoliate zelené doplnky na stredovej konzole, kľučkách dverí, inštrumenty na bočných výstužiach, volante a na obručiach okolo vetrania. Koncové doplnky zahŕňajú kryt radiacej páky a páky ručnej brzdy, v ktorých sa vyskytuje kombinácia zelenej kože a hliníkových doplnkov a velúrové koberčeky so zeleným lemovaním.
Všetky tri upravovacie balíčky sú dostupné na len štandardnom modely Zetec a ceny budú zverejnené blízko dátumu predaja.

Ford KA Digital Art
Extenzívne prvky osobného výberu pre KA

Nachádza sa tu obrovský sortiment prvkov určených na úpravu, ktoré môžu byť objednávané individuálne a takýmito prvkami sú:

- Chrómované kľučky dverí, kufra a chrómovaná koncovka výfuku
- Kožené sedačky s možnosťou doladenia farby do svetlého alebo tmavého odtieňa interiérových prvkov
- Kožený volant, kryt radiacej páky a páky ručnej brzdy
- Unikátna stredová konzola, ktorej úložný priestor môže byť doplnený o elastickú sieťku, ktorej farbu si taktiež môžete určiť vy tak, aby ladila s interiérom
- Prémiové velúrové koberčeky s logom KA
- Zadný spojler vo farbe karosérie
- 14, 15 a 16-palcové zliatinové disky v rôznych štýloch, zahŕňajúcich aj unikátny biely 15-palcový dizajn„Nové individuálne doplnky Ford pre model KA poskytujú zákazníkom veľmi atraktívny výber s vysokou kvalitou spracovania, továrenskými dielmi, ktoré presne pasujú a skvele upravujú ich automobil,“ povedal Bernhard Mattes, viceprezident Divízie Zákazníckeho Servisu pre Európsky Ford. „Použitím jeho odvážneho dizajnu ako začiatočného bodu, naši zákazníci si môžu vďaka vlastnému výberu z pozoruhodného množstva ako interiérových, tak exteriérových doplnkov vytvoriť unikátny vzhľad svojho nového KA.“

Ford KA Digital Art Ford KA Digital Art Ford KA Digital Art


Ford KA Digital Art vo fotogalérii:Váš názor na nový Ford Ka Digital Art? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Ford tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Andrej Chrenko
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12275x    hodnotenie: 23/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt