support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Ford iosis X - nový koncept budúcnosti !

27.Nov.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ako by ste dokázali vyspelosť dnešného automobilového sveta? Určite jednou z možností by boli koncepty. Tieto dizajnérske mašiny sú bez debaty jednými z najdokonalejších ľudských výtvorov, ktoré vychádzajú práve z ľudského myslenia. Spojiť najmodernejšie technológie s nadupaným dizajnom si vyžaduje veľkú dávku zručnosti a lásky k svojmu remeslu. Je to o to dokonalejšie, keď ten daný koncept určuje novú možnú víziu automobilov. Najnovším prírastkom do tak rozšírenej rodiny konceptov je dnešný Ford iosis X, predstavený tohto roku v Paríži. Štýlový cross-over, ktorý podľa všetkého určí nový smer v tomto segmente vozidiel.

IOSIS X, KONCEPT AKO MÁ BYŤ


ford iosis x text
Najnovšia štúdia, vychádzajúca z dielne Ford nesie označenie iosis X a odráža sa od svojho vlanajšieho predchodcu, Iosis - predzvesť nového Mondea. Ostré a nekompromisné tvary karosérie tohto ľahkého crossoveru, predurčujú možný vývoj tohto typu vozidla. Tvary odvodené od Kinetic designu dávajú jasne najavo, že vývojári z dielne Ford to myslia naozaj vážne.

Nepojazdný, čisto dizajnový kríženec športového, štvordverového kupé s terénnym vozom sa výrazne odlišuje od svojho predchodcu. Veľká karoséria položená vysoko nad zemou a s pomerne vysoko zdvihnutou zadnou časťou v kombinácii s elektricky proti sebe sa otvárajúcimi dverami, sú jasné a neklamné znaky toho, že ide o ozaj premyslene skonštruované vozidlo.

Odvážny dizajn exteriéru tohto auta sa len tak ľahko nezaprie. Vysoká predná časť, výazné číre LED svetlomety, otvory pre vstup chladného vzduchu, spodný difúzor, to všetko nájdeme na tomto aute. V kombinácií s hladkým bokom auta, efektnými stupačkami, zošikmenými bočnými sklami a originálne umiestenými spätnými zrkadlami s hľadáčikovými svetlami dáva toto auto jasne najavo, že je dizajnovo naozaj výnimočné a len tak hocičo si nedovolí "siahnuť naň".

Dizajnérske umenie neostalo len v prednej časti auta, ale premietlo sa aj dozadu, kde si svoje miesto našlo v podobe mohutnej zadnej časti, štýlových LED svetlometov a brzdových svetiel, koncoviek výfuku a spodného difúzora. Dizajnérsky um ešte dotvárajú obrovské, 5-lúčové chrómové disky, spoza ktorých vykukujú veľké vŕtané kotúčové brzdy, s červenými strmeňmi. Celý tento celok je zahalený polárnou bielou v kombinácii s množstvom šedých a chrómových doplnkov a s typickými fordovskými striebornými pruhmi

O exteriérových detailoch, akými je napríklad sklenená strecha a podlaha, a celkové prevedenie karosérie, by sa dalo zapísať množstvo strán. Avšak viac napovedia samotné obrázky.

Dôkaz o tom, že ide o štúdiu, s ktorou je to myslené naozaj smrteľne vážne vám poskytne nielen exteriér, ale aj samotný interiér. Štyri šporotvo tvarované sedačky so samostatnými bezpečnostnými pásmi, výrazná stredová konzola, multifunkčná prístrojová doska, to všetko nájdete vo vnútri tohto skvostu. Všetko je pritom tvarované futuristickým štýlom, no zároveň sa dbá aj na klasiku. Interiér je doslova prepchatý materiálmi a farbami. Nájdeme tu čiernu kožu v kombinácii s oranžovými a pianovo-bielymi plastami. Dojem umocňuje príjemné oranžové podsvietenie interiéru rovnako, ako aj prístrojov palubnej dosky.

Ostáva sa nám len tešiť z prichádzajúcej novinky, ktorá by mala byť aktuálna v roku 2008.

Ford iosis X:

preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview
preview


Čo hovoríte na tento Fordov koncept Iosis X? Hlasujte, nech vieme vašu mienku.


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Ford tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4728x    hodnotenie: 18/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt