support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Ford GT HP790 GeigerCars  – bláznivá hračka logo ford

Ford GT HP790 GeigerCars – bláznivá hračka

19.May.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Športové autá americkej produkcie sú vo väčšine prípadov poriadne vystrojené mašiny, ktorých výkon nesiaha pod hranicu 500 konských síl. Masívne karosérie, veľké kolesá, preplňované motory, to je to, čim Amerika žije. Ford, Chevrolet, Dodge, to je len zlomok toho, čím sa môže „krajina za veľkou mlákou“ chváliť. A čím ďalej, tým viac úpravcov sa rado pošprtá pod kapotou nejakého amerického svalovca a dopraje mu tak o poznanie vyšší výkon a častokrát aj do očí bijúci vzhľad. Veď predsa nie nadarmo sa vraví, že „výkon ničím nenahradíš“ a 5,4 litrová beštia má v sebe dostatok potenciálu na to, aby sa z nej stala ešte väčšia beštia. Reč je konkrétne o aute Ford GT a jeho poslušnom ladičovi – GeigerCars.

FORD GT


Ford GT je celosvetovo uznávaný športiak, ktorý od nemého úžasu vie na nohy postaviť takmer kohokoľvek. Robustná, široká a placatá karoséria, polepy v podobe dvojice pásov, mohutný predok, to sú rysy, ktoré robia z tohto auta kult kultov. Ford GT sa začal vyrábať v roku 2003 a vychádzal zo svojho pôvodného konceptu. Ford GT skrátka evokuje v človeku slovo legenda, pretože v sebe nosí poriadny kus histórie celej automobilky, dokonalosť v podobe amerického inžinierstva a ten nezameniteľný pôvab a charizmu.

Pod zadnou kapotou tohto „monštra“ bije preplňovaný 5,4 litrový motor V8, ktorý vie hravo vyprodukovať silu 550 konských síl (410 kW) a 680 Nm točivého momentu. Na sto kilometrovú rýchlosť sa toto „sériové“ GTčko dostane za minimálnych 3,9 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 330 km/h. Aj napriek týmto bláznivým hodnotám sa nemecký tuner GeigerCars rozhodol ešte viac pozdvihnúť výkon tohto high performance auta.

FORD GT HP790 GEIGER CARS


Parketou nemeckého úpravcu GeigerCars špecializujúceho sa na performance tuning, sú legendárne americké mašiny, z jazdy v ktorých sa mnohým dvíha žalúdok (v dobrom slova zmysle :-) ), no aj napriek tomu sa mu takýto výkon máli. Predstavujeme vám teda GeigerCars Ford GT Geiger HP790, tretieho člena slávnej trojcípej hviezdy, kam patrí aj Dodge Challenger SRT-8 (569 koní) a Corvette Z06 Biturbo (890 koní).

Samotný názov tohto projektu naznačuje, že pôvodných 550 konských síl neostalo „uviazaných“ na jednom mieste, ale ich počet sa rapídne zvýšil. Výsledkom je výkon 790 koní a 863 Nm, ktoré sú k dispozícií od 4600 ot./minútu. Pýtate sa, čo stojí za takýmto rapídnym nárastom výkonu? Asi najdôležitejším a najvýraznejším zásahom je osadenie výkonnejšieho kompresora s objemom rovných 4,0 litra, ktorý tlačí silou 1,25 baru. Takémuto mackovi sa musela prispôsobiť aj riadiaca jednotka, zväčšené boli škrtiace klapky, výkonnejšie je aj chladenie motora a prevodovky. O prísun čerstvého vzduchu sa stará otvorené športové sanie.

Výkon teda v konečnom súčte od GeigerCars narástol o celých 240 konských síl, čo Fordu GT pomohlo zlepšiť sa v šprintovaní o 0,3 sekundy na 100, a hodnota maximálnej rýchlosti sa zvýšila na 360 km/h. Toto už naozaj nie sú zanedbateľné fakty :-).

Pri takomto rapídnom náraste výkonu musel prejsť posilňovacou kúrou aj podvozok. Osadený bol kompletný športový podvozok s plne nastaviteľnými tlmičmi – tuhosť a rýchlosť návratu piestu. Vďaka tomu si jazdec môže nastaviť presne to, čo potrebuje. Tento podvozok zároveň znižuje auto o výrazných 60mm. Pri takomto stroji nesmie nikto zabudnúť na kvalitné obutie, ktoré výrazne vplýva na chovanie celého auta. Mohutné blatníky preto vypĺňajú päťlúčové, v čiernej matnej lakované disky s rozmermi 9x20 palcov na prednej náprave a ohromujúcich 11x21 palcov na náprave zadnej. Tieto disky sú skombinované s nízkoprofilovými pneumatikami Dunlop SP Sport Maxx o veľkosti 245/35R20 vpredu a 325/30R21! vzadu.

Položme si ešte jednu otázku – Čo si ako prvé všimnete na tomto aute? Áno, je to výrazné, krikľavo zelené lakovanie doplnené čiernymi racingovými pásmi.

ford gt geiger cars

ford gt geiger cars

ford gt geiger cars

ford gt geiger cars

ford gt geiger cars

ford gt geiger cars

FORD GT v úprave od GeigerCars:Aký je váš názor na túto úpravu auta FORD GT od Geiger Cars?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Geiger Cars, tak navštívte našu podstránku:

GEIGER CARS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FORD tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7315x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt