support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

ford logo Ford Focus II RS a jeho zvýšenie výkonu motora od MR Car Design ford logo

Ford Focus II RS a jeho zvýšenie výkonu motora od MR Car Design

17.Jun.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ford Focus so svojimi prívlastkami, či už RS alebo RS500 predstavuje významný medzník v automobilovom priemysle posledných dvoch rokov. Všetci veľmi dobre vieme, čo znamená slovo Ford v pretekárskom svete. Najlepšie na tomto celom je, že tieto svoje unikátne technické vedomosti preniesla automobilka aj do bežného – sériového sveta a postavila dva konkrétne modely, ktoré si nemôže dovoliť nikto odsudzovať. Navyše, priplietol sa do toho nemecký tuner MR Car Design, ktorý si nechal do svojej dielne naservírovať ostrý Ford Focus RS.

Ford Focus RS – starší brat najostrejšej verzie RS500 prekvapuje nielen svojim drsným športovým vzhľadom a dynamickým interiérom, ale poteší aj svojim kvalitným a výkonným motorom. Focus RS je určený pre tých, ktorým sa neušla verzia RS500 alebo volia radšej niečo miernejšie pre naše „úžasné“ cesty. Tak či onak, kúpou Focusu RS nikto nič nepokazí, práve naopak – za tie peniaze dostane naozaj štýlové auto obdarené húževnatým motorom, s ktorým sa dá užiť skutočne veľa zábavy.

Focus RS predstavuje naozajstný športový pôžitok na ceste – vďaka použitému dravému agregátu. Jedná sa o 2,5-litrový preplňovaný päťvalec s výkonom razantných 305 koní (224 kW) a 440 Nm. Na stovku sa tento krásavec dostane za 5,9 sekundy a maximálna rýchlosť je stanovená hodnotou 263 km/h.

Nemecký tuner MR Car Design sa v prípade tohto projektu zameral len na performance stránku, pretože samotný dizajn je dostatočne ostrý a krásny na to, aby bol nejakým spôsobom modifikovaný. Každopádne, tuner osadil športový výfukový systém, ktorý okrem zvýšenia výkonu zabezpečil taktiež redukciu hmotnosti. Kvôli odlišnému pohybu spalín musela byť modifikovaná riadiaca jednotka a pridané bolo tiež športové sanie od firmy K&N. Po novom je výkon tejto krásky rovných 360 koní, teda o 55 koní viac. Úpravca sa avšak nezmieňuje o rýchlostných hodnotách, no je viac než jasné, že hodnota šprintu 5,9 sekundy bude o čosi nižšia.

Vyšší výkon so sebou prináša aj možnosť rýchlejších prejazd zákrutami, preto bolo potrebné posilniť aj podvozok. Osadený bol KW Variant 1, ktorý nielen auto priblížil viac k zemi, ale doprial mu aj väčšiu tuhosť.

ford focus rs tuning mr car design

ford focus rs tuning mr car design

ford focus rs tuning mr car design

ford focus rs tuning mr car design

ford focus rs tuning mr car design

ford focus rs tuning mr car design

Ford Focus II RS MR CAR DESIGN:Váš názor na zvýšenie výkonu Ford Focus II RS od Mr Car Design ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MrCarDesign, tak navštívte našu podstránku:

MR CAR DESIGN tuning


Viac informácií o značke Ford nájdete na našej podstránke:

FORD tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 20955x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt