support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Ford Flex – americká rezačka na cesty ! logo ford

Ford Flex – americká rezačka na cesty !

25.Jun.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ford
Americká automobilka Ford je jednou z najstarších automobiliek na svete a z jej produkcie už vyšlo toľko modelov áut, že len máloktorá automobilka sa môže popýšiť takým veľkým množstvom. A nejedná sa len o autá jednej triedy, ale hneď o všetky možné, aké len na svete sú. Od malých cez stredne veľké, veľké, až po tie najväčšie - nákladné autá. K nim samozrejme patria kabriolety, limuzíny, sedany, „šporťáky“, SUV-čka, autobusy, no proste všetky možné kategórie. Zakladateľom spoločnosti Ford Motor Company bol v roku 1903 Henry Ford (1863 – 1947). Jeho prvým veľkým americkým úspechom bol jeden z jeho prvých automobilov pod názvom Model T, ktorý v neskorších rokoch urobil aj prevrat v automobilizme v Európe.

Od vtedy sa jeho úspechy rozrastali až do takej miery, že sa stal jedným z najbohatších mužov sveta. Svoju produkciu rozšíril do Európy v roku 1904 na Agricultural Hall Motor Show v Londýne predstavením auta Ford Model A Ford a následne založením prvej pobočky v Európe. Dnes sú už jeho pobočky takmer v každom civilizovanom štáte sveta. Ford Motor Company za svoj úspech, okrem iného, vďačí aj tomu, že sa neustále počas svojho účinkovania na automobilovom trhu drží s dobou a svoje autá navrhuje a vylepšuje podľa najnovších svetových trendov.

Ford Flex
V súčasnosti má Ford Motor Company okolo 280 tisíc zamestnancov vo viac ako 100 továrňach po celom svete.

Medzi najaktuálnejšie novinky Fordu patrí model pod označením Ford Flex, ktorý sa oficiálne dostane do výroby na otváracej slávnosti 3. júna 2008 v Oakville Assembly Complex, kde spoločnosť Ford Motor Company príjme ďalších 500 nových pracovníkov pre udržanie očakávaného dopytu po novom modely. Ford Flex patrí v Amerike medzi portfólio takzvaných „crossover“, medzi ktoré tiež patria Ford Edge či Lincoln MKX a v súčasnej dobe sú v severnej Amerike jedným z najrýchlejšie rastúcich segmentov v automobilovom odvetví.
„Nový Ford Flex crossover je prvé auto svojho druhu, v ktorom je skombinovaná priestrannosť interiéru, možnosť až sedemmiestnej posádky a prekvapujúce funkcie s výrazným dizajnom, ktoré vynikajú na ceste a sú ideálne pre dnešné moderné americké rodiny,“ povedal Mark Fields, prezident pre Ford Amerika. Do predaja sa dostane v lete tohto roku (2008) a Ford očakáva nadviazanie Flexu ako crossoveru na neuveriteľné úspechy „SUV-čiek“ z deväťdesiatych rokov a „minivanov“ z rokov osemdesiatych.

„Ford Flex má silu, ktorá ľuďmi hýbe emocionálne tak veľmi ako fyzikálne,“ povedal J. Mays, dizajnový viceprezident skupiny Ford. Poďme si teda predstaviť, o čom títo páni vlastne hovoria.

Ford Flex
Už na prvý pohľad, nový crossover Ford Flex pôsobí robustným dojmom, ale pritom veľmi elegantne a štýlovo. Exteriér je vybavený rôznymi chrómovými doplnkami, ako sú napríklad kľučky dverí, spätné zrkadlá, hmlové svetlá, široký vodorovný pás na kufrových dverách, či neprehliadnuteľná chrómová predná maska, s tromi vodorovnými pásmi, v strede s emblémom Fordu, ktorá už neodmysliteľne patrí k rodinke Fordu, medzi ktorú patria „crossovery“ Ford Edge a Taurus X ako aj Ford Fusion sedan. Najvýraznejšie prvky exteriéru sú štandardne montované 18 palcové svetlo-hliníkové disky, ktoré sú tiež dostupné o palec väčšie alebo o palec menšie. Veľmi príjemným farebným doplnkom je strecha zafarbená na bielo, čo veľmi pripomína sfarbenie strechy už takmer legendárneho Mini Coopra. V ponuke je tiež sfarbenie strechy strieborné alebo vo farbe auta. Ford nám celkovo ponúka až desať možných sfarbení vozidla. Celkový dojem z exteriéru teda pôsobí presne tak, ako si dizajnéri Fordu priali.

„Viac ako 90 percent zákazníkov kupujúcich crossover, robí svoje rozhodnutie na základe celkovej kvality interiéru,“ povedal Kate Pearce, marketingový manažér pre Ford Flex. „Keď uvidia exteriér Flexu, budú fascinovaný.

Ford Flex
Ale keď uvidia jeho interiér, tak sa okamžite zamilujú." A pán Pearce naozaj vedel o čom hovorí. Interiér dominuje množstvom nadštandardnej výbavy akou je napríklad dvoj-zónová automatická klimatizácia, veľký vstavaný palubný počítač, súčasťou ktorého je aj kamera umiestnená vzadu (výborne napomáha pri cúvaní, keďže zobrazuje celý priestor za autom).

Ďalej zákazníci ocenia veľkú chladničku, do ktorej sa zmestí až 6 menších plechoviek či štyri pollitrové fľaše, sedemfarebné programovateľné osvetlenie interiéru, ktoré si vlastník Flexu môže nastaviť podľa momentálnej nálady. Nesmieme však zabudnúť na strechu s pomenovaním „Multi-Panel Vista Roof“, ktorá interiér auta nielen rozjasňuje, ale poskytuje pasažierom Flexu, sediacich v každom rade ich vlastné špeciálne strešné okno.
Ale vráťme sa ešte ku „next-generation“ navigačnému systému, ktorý je vybavený technológiou ovládania hlasom a možnosťou uloženia viac ako 150 hodín hudby. Hudba sa dá prezerať na osempalcovom dotykovom displeji a ovláda sa pomocou dotyku alebo hlasom. AM/FM/MP3 audio systém je tiež dostupný s meničom na šesť CD, vstupom na jack pre MP3 prehrávače a DVD prehrávačom najnovšej generácie.

Medzi najoceniteľnejšie prvky patrí bezvíčkové benzínové tankovanie, ktoré výborne odstraňuje všetkým známe zabúdanie vrátenia palivového veka na pôvodné miesto a urýchľuje čas pri jeho otváraní a zatváraní. Dá sa teda povedať, že interiér nám ponúka naozaj veľkú škálu doplnkov pre väčší luxus a komfortnejšiu jazdu.

Ford Flex
Keďže Ford Flex dokáže odviezť až sedem pasažierov a ťahať viac ako 1,8 tony, musí disponovať aj dostatočnou hnacou silou. A tú predstavuje 3,5 litrový V6 Ford motor (víťaz rôznych ocenení) a šesťstupňová automatická prevodovka. Sila motora je až 262 konských síl pri 6200 otáčkach, krútiacim momentom 336 Nm a s výbornou spotrebou paliva. Ford ponúka aj pohon všetkých štyroch kolies, ale za ten si už budete musieť priplatiť.

Netreba ani pripomínať, že bezpečnosť vozidla v premávke je veľmi dôležitá a nezabudli na ňu ani inžinieri z Ford Motor Company. Štruktúra karosérie nového crossoveru je doplnená o vystužujúce rámy v bočných dverách a ich špeciálne navrhnuté, vysoko-spevnené bórovo-oceľové úpravy. Samozrejme nechýba množstvo airbagov, ABS, systém na monitorovanie tlaku vzduchu v pneumatikách a systém znižujúci riziko prevrátenia, ktorý tiež uľahčuje ovládanie vozidla v kritických situáciách.
Ford Flex teda predstavuje vysnené auto pre americké rodinky, ktoré si potrpia na luxuse ale aj sile motora. Predaj Flexu sa zatiaľ plánuje len v Amerike, ale možno sa ho v budúcnosti dočkáme aj v Európe, ak už nie priamo u nás.

Ford Flex
Ford Flex
Ford Flex
Ford Flex

Ford Flex vo fotogalérii:Wallpaper "Ford Flex 2009" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Podarilo sa Fordu vytvoriť zaujímavý "flexibilný" crossover s názvom FLEX? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Ford tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10362x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt