support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo H&R Springs Hot Rod Ford F-150 – veľký kráľ malých truckov logo

H&R Springs Hot Rod Ford F-150 – veľký kráľ malých truckov

11.Feb.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Úprava truckov je „za veľkou mlákou“ veľmi obľúbená činnosť a či chceme alebo nie, drvivá väčšina projektov naozaj stojí za pohľad a za vyjadrenie obdivu v podobe citosloviec „aaaa“, „oooch“ atď. :-) Jedným z nedávnych amerických počinov je úprava legendárneho Ford F-150, ktorý si do parády zobral americký podvozkový profesionál - H&R Springs. Výsledok je viac než úchvatný...

FORD F-150


História tohto príťažlivého trucku sa datuje už od roku 1948, kedy bol predstavený a vyrobený vôbec prvý Ford F-150. Od tej sa to s ním „tiahne“ doslova kade tade. Vidieť sme ho mohli azda v každom americkom filme v úlohe rodinného auta, stodolovej haraburdy či priemerného študentského auta. F-150 si toho počas svojej existencie užil ozaj viac než dosť a prišiel čas na jeho zaslúžený odpočinok. Píše sa rok 2009 a s ním prichádza aj úplne nová generácia F-150, ktorá je plná najrôznejších technológií, okrem iného.

ford f-150
Ford sa chváli tým, koľko moderných technológií a rôznych vychytávok „napchal“ do novej F-150tky a vec sa má tak, že musíme s ním len súhlasiť. Prednedávnom prebehol test, resp. porovnanie novej F-150tky s troma konkurenčnými truckmi v spolupráci so známym hercom z Discovery Channel, kde prebehlo porovnanie schopností jednotlivých dodávok. Navrch mal jednoznačne truck F-150 z fabriky Ford, čo len potvrdzuje slová a teórie kompetentných z automobilky Ford.

Ford aj naďalej pokračuje vo svojom „svalnatom ťažení“ a do novej F-150tky montuje masívne agregáty. Najsilnejším spomedzi ponúkanej štvorice je 5,4 litrový motor V8, ktorý dokáže vyprodukovať príjemných 320 konských síl a monštruóznych 528 Nm točivého momentu. Montuje sa v kombinácií so šesť rýchlostným automatom. A čo je príjemnejšia správa, tento motor je prispôsobený na alternatívne spaľovanie etanolu, čo našej planéte určite prospeje. Základný model F-150 má označenie XL, ďalej nasleduje STX, FX4, XLT, Lariat, King Ranch a na vrchole je Platinum. Základné prevedenie obsahuje 17 palcové kolesa, no na požiadanie zákazníka je možné zaobstarať aj 22 palcové kolesá.FORD F-150 A H&R SPRINGS


ford f-150 h&r springs
H&R veľmi dobre o vie o tendencii automobilky Ford stať sa najpredávanejšou značkou v Amerike a preto sa bližšie „pozrel“ na ich najnovší model s označením F-150. H&R taktiež chcel ukázať obrovské možnosti individualizácie tohto vozidla, vďaka ktorým sa tak stane originálnym a zároveň sa chcel pochváliť schopnosťou splniť zákazníkovi akékoľvek prianie pri prestavbe jeho vozidla.

Exteriér
Prvou vecou, na ktorú sa tuner pozrel, bola performance stránka auta. V rámci nej sa udialo vcelku pekné „divadlo“. Tuner, logicky, začal podvozkom trucku, kam putoval prototyp podvozkového setu H&R Sport Cup Kit, ktorý auto znížil o celkom pekný kus, 7,6 cm vpredu a 11,4 cm vzadu. Znižovanie truckov je čoraz viac bežnejšou záležitosťou. Tento počin dodal autu nielen ostrejší vzhľad, ale taktiež pridal na jeho stabilite a samozrejme na komforte.
Ford F-150 je od výroby silné auto a preto bol ďalším krokom upgrade bŕzd.H&R obdaril nový Ford brzdovým systémom od firmy Baer, modelová rada DecalaRotors, ktorý pozostáva z vŕtaných a vzduchom chladených kotúčov a výkonných brzdových strmeňov.

Lakovaním strmeňov do zlata si úpravca navodil trošku Hot-Rod nostalgie zo 70-tych rokov.Ozajstnou lahôdkou sú mnoholúčové disky so stredom lakovaným na matnú čiernu a s červeným okrajom. Takáto farebná kombinácia dodáva autu skutočne výnimočný vzhľad a zároveň športový prejav. Disky sú z produkcie Forgeline, model VRP3 a obuté majú špičkové pneumatiky z dielne Pirelli, Scorpion Zero Asimetrico. ford f-150 h&r springs
Ďalšou zastávkou tunera bol samotný exteriér vozidla, ktorý sa taktiež dočkal istých vylepšení. Asi najvýraznejšou zmenou je výrazné modré lakovanie karosérie s kódovým označením Blue Flame, ktoré je ešte dotvorené efektnou grafikou s motívom H&R Springs. Veľmi efektným prvkom je prítlačná lišta na zadných dverách z dielne StreetScene. Tuner myslel aj na prvky uľahčujúce prácu resp. každodenný život a preto sa uchýlil k montáži pomocných prvkov AMP Research. Pod zadný nárazník osadil stúpačku AMP Research Bedstep a po bokoch auta pribudli AMP Research Powerstep osvetlené LED diódami. Nezabudlo sa ani na korbu trucku, ktorá je predĺžená pomocou AMP Research Bed X-Tender.

Interiér Rovnakú dávkou exkluzivity ako exteriér dostal aj interiér trucku. Dovnútra sa nasťahovalo komplet čierne čalúnenie na zákazku doplnené červenými prvkami, ktoré tak prenášajú vzhľad kolies aj dovnútra auta. Červené prvky nájdeme v podobe lemov otvorov na prívod vzduchu a lemov sedadiel. Audio systém je v sérii celkom slušný nárez, no majstri z H&R v spolupráci s firmou Scosche, sa rozhodli ho kompletne prekopať.

Všetko má teraz na starosti centrálna jednotka Pioneer s výsuvným LCD displejom, ktorá poháňa dvojicu zosilňovačov Pioneer, na ktoré sú napojené reproduktory a subwoofer od Pioneer-u. Vitajte v kine :-).

H&R SPRINGS


Pojem H&R už počula určite väčšina z vás, no neuškodí, ak si ho trošku viac priblížime. H&R Springs je pomenovanie jednej americkej firmy, zaoberajúcej sa výrobou profesionálnych podvozkových komponentov. Jej začiatky sa datujú niekde okolo konca roku 1970, kedy si Pán H a Pán R zmysleli, že sa budú živiť výrobou podvozkov. Prešlo už viac ako 30 rokov a dnes je firma H&R jedným z najlepších, ak nie najlepším výrobcom podvozkových častí. Zaoberajú sa výrobou tlmičov, pružín, kompletných podvozkových setov, stabilizátorov, rozširovacích podložiek, systémov náklonu kolies a iného príslušenstva. Ich produktové portfólio pokrýva väčšinu európskych, amerických a japonských automobilov, preto si každý príde na svoje.

Ford F-150 H&R springs Ford F-150 H&R springs Ford F-150 H&R springs


FORD F-150 H&R Springs:


Wallpaper s námetom Ford F-150 H&R Springs:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Všetky produkty od firmy H&R si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Ako na Vás pôsobí úprava Ford F-150 s podvozkom H&R? Nech sa páči, hlasujte:Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Ford tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy H&R Springs, tak navštívte našu podstránku:

H&R Springs


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9720x    hodnotenie: 21/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt